Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Dlaczego klocki LEGO to świetny prezent dla pracownika?

klocki lego

Wiele firm decyduje się na obdarowywanie swoich pracowników czymś więcej niż premie i karty przedpłacone. Wymaga to więcej wysiłku, ale okazuje się bardzo opłacalne. Coraz więcej osób podkreśla, że motywacją do pracy i pozostania w danej firmie nie są tylko pieniądze, ale też atmosfera i postawa szefa wobec podwładnych. Indywidualnie wybrane prezenty, zaskakujące pomysłowością, to coś, co świetnie buduje wizerunek pracodawcy i dobrą atmosferę w biurze. Oto kilka powodów, dlaczego świetnym prezentem dla pracownika będą klocki LEGO.

Oryginalny prezent, rozpoznawalna marka, wysoka jakość

Karty przedpłacone, bony płatnicze, kosze słodyczy, wino…. Do tego typu prezentów przywykliśmy wszyscy. Są oczywiście bardzo przydatne, ale kompletnie bezosobowe. Brak w nich także kreatywności i elementu zaskoczenia. Kiedy wręczymy pracownikom klocki, z pewnością się uśmiechną i zapamiętają ten prezent na długo. Być może ktoś z nich po raz pierwszy będzie miał do czynienia z LEGO i dostanie szanse rozwoju nowej pasji.

Marka LEGO jest znana na całym świecie i bardzo popularna. Rodzaje zestawów mnożą się w imponującym tempie, ponieważ firma świetnie podąża za trendami. Produkty są dedykowane do osób w każdym wieku. Nie bez znaczenia jest także to, że LEGO identyfikowane jest z wysoką jakością. To wiąże się także z konkretnymi cenami za produkty, zwłaszcza te, przeznaczone dla młodzieży i dorosłych. Podarunek firmowego produktu, którego nikt się nie spodziewał, wysokiej jakości, o konkretnej wartości, świadczy o podejściu pracodawcy do swojego podwładnego. Taki prezent z pewnością zostanie doceniony.

Klocki LEGO idealne dla dorosłych

Klocki LEGO mają szerokie grono dorosłych fanów, a marka regularnie dopieszcza ich, wypuszczając kolejne pomysłowe zestawy. Produkty dedykowane dorosłym wymagają dużo więcej wprawy, są skomplikowane i bardzo rozbudowane. Część z nich to produkty dla zapalonych fanów komiksów czy filmów, ale nie zabraknie też czegoś atrakcyjnego dla osób o całkiem odmiennych zainteresowaniach.

Do rangi kultowych urastają zestawy Star Wars dostępne na: https://www.mediaexpert.pl/zabawki/lego/klocki-lego-star-wars. Gwiezdne wojny to bardzo popularna saga, a gadżety z nią związane osiągają zaskakujące ceny. Nie inaczej jest z klockami LEGO. Większość rozbudowanej linii jest dedykowana dla osób w wieku powyżej 18 lat, a najdroższe komplety kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Drugą interesującą kolekcją dla dorosłych jest LEGO Creator. Wśród zestawów znaleźć można m.in. model Fiata 126p, Porsche 911, wehikuł czasu z „Powrotu do Przeszłości” albo model wahadłowca Discovery Nasa. Znajdzie się też coś dla osób, które nie są fanami kina czy motoryzacji. Na przykład zestaw Drzewko Bonsai lub Orchidea.

Przy wyborze prezentów dla pracowników warto zwrócić uwagę także na LEGO Architecture. Ta grupa zestawów wiernie odwzorowuje najpopularniejsze budowle, zabytki i panoramy miast z całego świata. Poziom skomplikowania klocków różni się między sobą. Jednym z prostszych zestawów jest Statua Wolności, Paryż i Nowy Jork. To idealne prezenty dla kogoś, kto nie miał wiele styczności z klockami LEGO. Dla osób, które mogą mieć pewne doświadczenie z konstruowaniem lub modelarstwem lepiej wybrać coś takiego jak Biały Dom czy Tadż Mahal. Jeżeli wiemy, że ktoś z naszego zespołu interesuje się czymś konkretnym, warto wybrać zestaw specjalnie dla niego.