Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak tanio wysłać paczkę za granicę?

Jak tanio wysłać paczkę za granicę

Wysyłanie przesyłek z Polski do innych krajów Unii Europejskiej jest łatwe i stosunkowo tanie. W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z usług kurierskich do wysyłania przesyłek zarówno w kraju, jak i za granicę. Szybkość, niezawodność oraz bezpieczeństwo to tylko niektóre z zalet tego rodzaju usług. Przesyłki zagraniczne wysyłają osoby prywatne, ale to przedsiębiorcy są najbardziej zainteresowani jak najniższą jednostkową ceną za paczkę.  W dalszej części artykułu, skupimy się na tym, jak tanio wysłać przesyłkę kurierem z Polski do krajów Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem przesyłek do Niemiec i Włoch.

Tanie przesyłki międzynarodowe

W przypadku wysyłania przesyłek do krajów Unii Europejskiej, jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przez klientów poszukujących usług kurierskich, jest cena. Wysyłając paczki sporadycznie lub regularnie, ale w niewielkich ilościach, nie uzyskamy bezpośrednio w firmach kurierskich korzystnej ceny. Aby skorzystać z taniej przesyłki, trzeba podpisać z firmą przewozową umowę. A to pociąga za sobą już pewne zobowiązania. Standardowe cenniki, a zwłaszcza te międzynarodowe, są bardzo wysokie, dlatego wysyłka paczki za granicę bezpośrednio z firmą kurierską jest nieopłacalna dla osób prywatnych oraz małych przedsiębiorstw. Dlatego też warto poszukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą na znaczne oszczędności.

Jak tanio wysłać paczkę do Niemiec

Tania paczka do Niemiec

Niemcy to jedna z największych europejskich, jak i światowych gospodarek. Jednocześnie jest ona najważniejszym partnerem handlowym Polski. Za tym faktem idzie ścisła współpraca pomiędzy firmami polskimi i niemieckimi. Bez względu na rozmiar firmy ekspansja zagraniczna to dobry sposób na rozwój. Jeśli chodzi o przesyłki do Niemiec, to najtrudniejszą sytuację mają małe i średnie przedsiębiorstwa, a szczególnie rzemieślnicy i sklepy internetowe oferujące towary klientom niemieckim. Ich miesięczny wolumen wysyłek jest stosunkowo niewielki, a z drugiej strony każda oszczędność w kosztach wskazana. Poszukiwania tanich paczek do Niemiec warto rozpocząć od kontaktu z brokerem kurierskim takim jak Boxfox. Broker kurierski to pośrednik między klientem a firmami kurierskimi, który pomaga w znalezieniu najlepszej oferty cenowej. Dzięki temu możemy skorzystać z usług renomowanych firm kurierskich w konkurencyjnych cenach. Jak to możliwe, że korzystając z usług brokera kurierskiego otrzymamy niższą cenę za przesyłkę? Wszystko dlatego, że broker podpisuje z firmą lub firmami umowę na określoną ilość przesyłek. Biorąc na siebie odpowiedzialność, otrzymuje niższą jednostkową cenę, którą na dalszym etapie może zaoferować swoim klientom. Korzystając z usług brokera warto pamiętać, że oszczędności otrzymuje się już przy wysyłce pierwszej paczki, ale im więcej wysyłamy, tym korzyści mogą być jeszcze większe.

Więcej informacji na temat przesyłek do Niemiec można znaleźć tutaj https://www.boxfox.pl/kurier-do-niemiec

Tania paczka do Włoch

Jeśli chodzi o przesyłki do Włoch, podobnie jak w przypadku Niemiec, broker kurierski jest jednym z tańszych sposobów na wysłanie przesyłki. Cennik przesyłek międzynarodowych jest podobny jak w przypadku Niemiec, a czas dostawy zazwyczaj wynosi od 4 do 7 dni roboczych. Warto pamiętać, że nawet jeśli przesyłka kurierska będzie nieznacznie droższa niż inne usługi paczkowe, to z kurierem otrzymujemy szybszą dostawę, odbiór przesyłki od nadawcy, lepszą obsługę klienta oraz usługi dodatkowe jak ubezpieczenie czy dostarczenie do punktu odbioru. Wysyłając paczkę z Polski do Włoch za pośrednictwem brokera kurierskiego Boxfox, możesz liczyć na oszczędności nawet do 50% w porównaniu do cen oferowanych przez same firmy kurierskie. Dodatkowo, paczki można wysyłać z Polski do Włoch, ale i z Włoch do Polski, korzystając oczywiście z tego samego pośrednika.

Podsumowując, istnieje wiele sposobów, aby tanio wysłać przesyłkę z Polski do krajów Unii Europejskiej, a w szczególności paczki do Niemiec i do Włoch. Korzystanie z brokera kurierskiego pozwoli zaoszczędzić spore sumy, a z drugiej strony pozwala na bezpieczne i pewne dostarczenie klientom ich zamówień. Przesyłka kurierska na każdym etapie jej podróży może być monitorowana poprzez system oferowane przez firmy kurierskie.