Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

SmartLunch – innowacyjny catering dla firm w całej Polsce

Coraz więcej pracodawców decyduje się na zamawianie posiłków dla swoich pracowników. Catering dla firm jest jednym z tych dodatków pozapłacowych, który cieszy się dużą popularnością wśród pracowników firm z wielu branż. Pozwala on na zaspokojenie podstawowych potrzeb odczuwanych przez zatrudnionych w czasie dnia w pracy, a dzięki temu – na podniesienie ich produktywności. Dobrze przemyślany system zamawiania posiłków to taki, który jest prosty w obsłudze i efektywny. Taką właśnie ofertę przygotowała dla przedsiębiorców firma cateringowa SmartLunch.

posiłek

Na czym polegają usługi SmartLunch?

SmartLunch jest stosunkowo nową firmą na polskim rynku, lecz jej oferta już zrewolucjonizowała spojrzenie na  zagadnienie dofinansowania posiłków dla pracowników. Głównym jej założeniem było stworzenie innowacyjnego produktu, który zapewniłby maksymalną prostotę tego procesu oraz umożliwił korzystanie z menu najlepszych lokalnych restauratorów. Tak właśnie powstała platforma SmartLunch, którą docenili organizatorzy prestiżowej konferencji HR Directors Summit.

Interaktywna platforma do zamawiania posiłków dedykowana jest firmom, które zamierzają poszerzyć swój system benefitów o dofinansowanie posiłków pracowniczych. To prosta w obsłudze aplikacja, do której każdy z pracowników otrzymuje dostęp, zyskując dostęp do menu lokalnych restauratorów. Wystarczy tylko wybrać z niego odpowiednią pozycję i złożyć zamówienie.

Aplikacja ta łączy więc firmy z wybranymi restauratorami w okolicy, pozwalając na zamawianie posiłków. Dostawa menu na teren firny o ustalonej godzinie to gwarancja sprawnego odbioru i braku dezorganizacji dnia pracy.  Prosty i przyjazny catering dla firm – zobacz jak udało się to osiągnąć marce SmartLunch.

Jak przebiega współpraca z firmami?

Nadrzędnym celem, który zamierzali osiągnąć twórcy platformy smartlunch.pl, była prosta i intuicyjna współpraca z firmami, które dofinansowują dania, ale również z restauratorami świadczącymi usługi cateringowe. Pierwszym krokiem jest instalacja aplikacji na dowolnym urządzeniu mobilnym i utworzenie w niej indywidualnego konta dla każdej z osób zatrudnionych w firmie.

Każdy pracownik może w dowolnej chwili (także z domu) zamówić swoje ulubione dania wybrane z menu przygotowanego na dany dzień przez restauratorów. Dzięki posiadaniu własnego konta pracownicy mogą oceniać  jakość otrzymanych dań. Restaurator otrzyma tę informację, co pozwoli mu stale podnosić jakość oferowanych przez niego dań i świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Wszystkie zamówienia trafiają bezpośrednio do restauratora, który następnie dostarcza je, gorące i świeże, pod podany adres i o umówionej porze. Bardzo istotnym jest fakt, że tak zorganizowane usługi cateringowe nie wymagają żadnych zabiegów ze strony pracodawcy, a więc zapobiegają dezorganizacji pracy w firmie.

Ostatnim etapem współpracy jest dokonanie płatności za usługi cateringowe – raz w miesiącu przedsiębiorca otrzymuje fakturę zbiorczą.

Okres testowy

Nie wszystkie firmy cateringowe oferują okres próbny – natomiast SmartLunch tak. Pracodawca, który wyrazi chęć przetestowania systemu, otrzymuje dostęp do panelu administratora oraz możliwość zarejestrowania pracowników w aplikacji. Okres testowy trwa od dwóch do czterech tygodni – taki okres pozwala na poznanie działania systemu i podjęcie decyzji o przystąpieniu do programu.

Pracownicy mogą zamawiać catering dla firm w czasie trwania okresu próbnego na jeden z trzech sposobów – za pośrednictwem aplikacji, na stronie internetowej lub poprzez SmartBox – rodzaj interaktywnego kiosku.

Należy pamiętać, że również w okresie testowym jedynym kosztem ponoszonym przez firmę jest wysokość wykorzystanego dofinansowania. SmartLunch nie pobiera od firm żadnych opłat za rezygnację lub przedłużenie współpracy.

Zalety korzystania z usług SmartLunch

SmartLunch to znacznie więcej niż zwykły catering dla firm. To cały pakiet korzyści,  zarówno z punktu widzenia pracowników, jak i pracodawcy oraz pracowników działu kadr i księgowości.

Korzyści dla pracowników

Pracownicy mogą korzystać z ciepłych posiłków dzięki możliwości wyboru pozycji z menu lokalnych restauratorów. Każdy z nich otrzyma świeże, ciepłe i różnorodne dania dostarczone bezpośrednio na adres firmy, dzięki czemu pracodawca z łatwością uniknie dezorganizacji dnia pracy.

Wygodny system zamawiania posiłków o dowolnej porze i z dowolnego miejsca oraz bezgotówkowe rozliczenie posiłków to kolejne istotne aspekty innowacyjnego systemu, który oferuje platforma SmartLunch, natomiast możliwość oceniania zamówionych posiłków sprawia, że każdy z pracowników może mieć istotny wpływ na ich jakość.

Korzyści dla pracodawcy

Catering dla firm to również sposób na zaoszczędzenie pieniędzy przez przedsiębiorstwo. Wysokość dofinansowania posiłków została określona na kwotę nie przekraczającą 190 złotych miesięcznie na jednego pracownika. Od tej kwoty nie trzeba odprowadzać składek ZUS.

Każda firma cateringowa pobiera od zleceniodawcy opłatę za usługi. W SmartLunch jest ona wliczona w cenę posiłku, a więc w żaden sposób nie obciąża budżetu firmy. Pracodawca ma także możliwość zarządzania wszystkimi kontami swoich pracowników.

Korzyści dla kadr i księgowości

W świetle obowiązującego prawa ulga ZUS na dofinansowanie posiłków w wysokości 190 złotych miesięcznie na jednego pracownika jest zwolniona ze składek ZUS. Pracodawca nie ponosi także żadnych dodatkowych opłat za obsługę – wszystkim zajmuje się SmartLunch, co znacznie ułatwia pracę księgowości.

SmartLunch to z pewnością innowacyjny catering dla firm, który nie tylko pozwala zaoferować pracownikom posiłki na najwyższym poziomie, ale również uczynić ten proces prostszym niż kiedykolwiek wcześniej.