Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Chciałbyś doposażyć firmę? Skorzystaj ze środków unijnych

srodki unijne

Twoja firma się rozwija, ale brakuje Ci funduszy na niezbędny sprzęt? Skorzystaj ze środków unijnych! Jakie masz możliwości i od czego powinieneś zacząć? Poznaj podstawy tej procedury! Czym jest mapa rozwoju przedsiębiorstwa?

Twoja firma może rozwijać się szybciej

Korzystanie ze środków unijnych może sprawić, że Twoja firma będzie rozwijała się zdecydowanie szybciej. Dotacje na rozwój firmy dostępne są w wielu branżach. Najczęściej dostają je właściciele mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Jeśli więc prowadzisz tego typu organizacje, koniecznie sprawdź, jakie masz możliwości! Te pieniądze po prostu czekają na takie osoby, jak Ty.

W ten sposób zakupisz potrzebny sprzęt oraz zaczniesz produkować wyższej jakości produkty. Niestety, dotacje unijne bywają dość problematyczne. Na początku niełatwo się zorientować, jak z nich skorzystać, a następnie pojawia się problem dotyczący tego, jakie dokumenty należy złożyć. Dlatego warto korzystać z pomocy profesjonalistów.

Nie bój się korzystać z pomocy profesjonalistów

Jeśli interesujesz się środkami unijnymi, ale nie wiesz, od czego zacząć, koniecznie skontaktuj się z przedsiębiorstwem, które specjalizuje się w doradztwie w związku z nimi. Pomoże ona sprawdzić potencjał Twojej firmy, jeśli chodzi o możliwość uzyskania różnego rodzaju dotacji. Dowiesz się również, co powinieneś poprawić, aby w ogóle móc je otrzymać.

Następnie zostanie utworzona mapa rozwoju dla Twojego przedsiębiorstwa, co pozwoli Ci na dokładnie zaplanowanie dalszych kroków. Ponadto kontakt z doradcą biznesowym może Cię po prostu wiele nauczyć i sprawi, że cała Twoja firma będzie działać sprawniej.

Sprawdzaj regularnie stronę Funduszy Europejskich

Inną ważną czynnością, która pozwoli Ci na skorzystanie ze środków unijnych, jest regularne sprawdzanie strony Funduszy Europejskich. Znajdziesz tam wszystkie możliwe dofinansowania, a także informacje dotyczące tego kto, w jakich warunkach i w jakim terminie może je otrzymać. Dzięki temu będziesz osobą bardziej świadomą oraz zorientowaną.

Warto również wczytać się w dostępne regulaminy, w których poznasz zasady i być może nawet będziesz w stanie samodzielnie ubiegać się o dotacje. Musisz jednak pamiętać, że jeśli nie masz w związku z tym doświadczenia, możesz popełnić błąd, który sprawi, że ostatecznie nie dostaniesz dofinansowania. Dlatego mimo wszystko na początku zaleca się korzystanie z pomocy innych osób.

Środki unijne wiążą się z wymaganiami

Nim w ogóle zaczniesz zastanawiać się nad skorzystaniem ze środków unijnych, musisz uświadomić sobie, że korzystanie z nich jest związane z pewnymi wymaganiami, np. dotyczącymi ekologicznego funkcjonowania firmy, czy też ze sposobem zatrudniania pracowników. Dlatego też to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych firm, które dbają o zrównoważony rozwój. Nie zapominaj również, że zawsze korzystanie ze środków unijnych wiąże się z inwestycją z Twojej strony, dlatego musisz być na to przygotowany.

Wymagania unijne są jednak warte zachodu! Spraw, aby Twoja firma była jedną z najbardziej nowoczesnych na rynku.