Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Otwórz się na oszczędzanie z Otwartym Kontem Oszczędnościowym w ING Banku Śląskim

oszczędzanie

Alternatywą dla lokat bankowych, które posiadają wiele zalet są coraz popularniejsze konta oszczędnościowe. W ich przypadku nie trzeba martwić się zamrożeniem gotówki. Oszczędzając, nie traci się dostępu do swoich pieniędzy. Na rynku tego rodzaju produktów bankowych znajduje się między innymi Otwarte Konto Oszczędnościowe ING, konto które polecane jest przez serwis FinansowyOpiekun.pl Warto je poznać bliżej, chcąc ulokować bezpiecznie swoje pieniądze. Zobaczmy czym charakteryzuje się ten rachunek oszczędnościowy i na jakie oprocentowanie można liczyć, decydując się na skorzystanie z niego.

Czym wyróżnia się Otwarte Konto Oszczędnościowe ING?

ING Otwarte Konto Oszczędnościowe to produkt bankowy, który powstał z myślą o osobach chcących oszczędzać, a jednocześnie ceniących elastyczność na najwyższym poziomie. Podobnie bowiem jak inne konta oszczędnościowe, nie zamraża gotówki. Daje natomiast doskonałą możliwość oddzielania oszczędności od tych pieniędzy, które przeznaczone są na bieżące wydatki. W efekcie kontrolowanie tego, ile i na co się wydaje, a ile się odkłada jest zdecydowanie prostsze.

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING oprocentowanie – ile można zyskać, oszczędzając z ING?

Oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego ING prezentuje się naprawdę nieźle na tle konkurencji. Specjalna akcja promocyjna „Bonus na start” sprawia, że aż przez trzy miesiące od założenia konta jest ono na poziomie 6,5%. Należy jednak pamiętać, że nie obejmuje ono wszystkich kwot. Jeśli na koncie będzie więcej niż 200 tysięcy złotych, to promocyjne oprocentowanie będzie odnosiło się wyłącznie do pieniędzy do tej kwoty. Powyżej tej kwoty stosowane jest oprocentowanie standardowe, którego wartość wynosi 1%. To nie jest już tak różowe. Tak nisko oprocentowane nie są najlepszym wyborem. Po zakończeniu promocji warto więc rozejrzeć się na ofertą, która będzie dużo bardziej atrakcyjna.

Konto Oszczędnościowe ING

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING opłaty – z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na ten rachunek oszczędnościowy?

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim zakładane jest za darmo. Oznacza to, że samo otwarcie rachunku nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jeśli chodzi o wpłaty na konto, to te blikiem są bezpłatne, zaś te w placówce bankowej to koszt 10 złotych. W przypadku wypłat jest podobnie. Za wypłatę w placówce bankowej trzeba zapłacić 10 złotych. Wypłata blikiem jest darmowa. Bank zapewnia jeden darmowy przelew na konto niezależnie od tego, w jakim banku jest ono prowadzone. Każdy kolejny to już opłata w wysokości 9 złotych. Jeśli chodzi o przelewy internetowe na konto prowadzone przez ING Bank Śląski, to wszystkie są darmowe. Warto dodać, że ING Bank Śląski oferuje również konta osobiste, dając każdemu możliwość wyboru rachunku dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Kiedy odsetki dopisywane są do konta?

ING Bank Otwarte Konto Oszczędnościowe to rachunek, w przypadku którego odsetki dopisywane są do konta w zależności od stosowanego oprocentowania. W przypadku odsetek standardowych, a więc tych w wysokości 1%, kapitalizacja ma miejsce na koniec każdego miesiąca. Jeśli stosowane jest oprocentowanie wyższe, a więc to na poziomie 6,5%, kapitalizacja ma miejsce dopiero trzy miesiące po tym, jak konto zostało założone.

Ile kont oszczędnościowych w banku ING można założyć?

Decydując się na ING Otwarte Konto Oszczędnościowe, warto pamiętać, że może ono być prowadzone nie tylko w złotówkach. Rachunek może być również w:

  • euro;
  • dolarach amerykańskich;
  • funtach brytyjskich.

Co ważne, bank daje swoim klientom możliwość założenia po dwa konta oszczędnościowe w każdej z wymienionych walut. W praktyce oznacza to możliwość posiadania aż ośmiu rachunków. Konto to może być także prowadzone jako rachunek:

  • indywidualny;
  • wspólny.

Podobnie jak do innych rachunków, tak również do Otwartego Konta Oszczędnościowego może być ustanowiony pełnomocnik. W tym celu można albo udać się do placówki stacjonarnej, albo skorzystać z Mojego ING. Ustanowienie pełnomocnika to zabezpieczenie na wypadek, gdybyśmy sami z jakiegoś powodu nie mogli skorzystać z rachunku. Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus ING to więc duża elastyczność, która oznacza możliwość dopasowania do własnych potrzeb i oczekiwań.

Konta oszczędnościowe to nie jedyne, co dzisiaj oferują banki, a co cieszy się dużą popularnością klientów. To produktów naprawdę chętnie wybieranych zalicza się też konta walutowe, które dają bardzo duże możliwości. Posiadacze takiego rachunku mogą bez obaw płacić kartą za granicą czy robić zakupy w internetowych sklepach zagranicznych.

Tekst sponsorowany: Porównywarka FinansowyOpiekun.pl – Prosto o finansach.