Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Shoper przedstawia rewolucję dla sprzedawców e-commerce

Shoper Storefront to pierwsza polska technologia do kompleksowego budowania sklepów internetowych metodą no-code. Rozwiązanie to nie tylko nowa warstwa wizualna stron, ale też mechanizmy działania e-sklepów i dostosowanie do zasad UX (User Experience). Do tego zwiększona wydajność, poprawa kluczowych wskaźników i lepsza widoczność w wyszukiwarkach internetowych. Dotychczasowi użytkownicy Shoper w najbliższych miesiącach uzyskają dostęp do ulepszonych funkcji w swoim panelu klienta. Dla nowych sprzedawców technologia będzie domyślnym rozwiązaniem.

Shoper to najchętniej wybierany dostawca e-commerce w modelu SaaS w Polsce. Notowana na głównym parkiecie warszawskiej giełdy spółka rozpoczyna udostępnianie klientom Shoper Storefront, czyli systemu, który umożliwi jeszcze prostsze i efektywniejsze budowanie sklepów online. Rozwiązanie zapowiedziane zostało oficjalnie pod koniec października 2023, podczas Targów eHandlu, a testy na ograniczonej grupie sprzedawców trwały od stycznia br.

– Shoper Storefront pozwoli naszym sprzedawcom na budowanie sklepów internetowych za pomocą najbardziej zaawansowanych technologii, jednak bez potrzeby ich znajomości. Najważniejsze funkcjonalności ukryliśmy pod postacią kafelków, które użytkownik wykorzystuje według indywidualnych potrzeb. System działa w oparciu o moduły, które można wykorzystywać na zasadzie drag&drop. Wystarczy ułożyć je we własnym, unikalnym układzie, aby móc zacząć korzystać z ich opcji Adrian Słowik, Head of Product Development, Shoper.

Nieograniczone możliwości dla sprzedawców

Storefront od Shoper to narzędzie, które umożliwia budowę i personalizację sklepu internetowego bez konieczności programowania. Oferuje aktualnie ponad 90 modułów drag&drop do zmiany wyglądu sklepu razem z możliwością podglądu na żywo (a ich liczba ciągle rośnie). Do tego elastyczne układy dostosowane do różnych urządzeń oraz optymalizację prędkości i wydajności strony, co poprawia wyniki SEO i konwersję. Ulepszony koszyk zakupowy wspiera przepływ ruchu w sklepie internetowym i poprawia doświadczenia zakupowe – a co za tym idzie – zwiększa sprzedaż. Dzięki szczegółowej dokumentacji technicznej oraz instrukcjom, użytkownicy, ale także partnerzy technologiczni będą mieli więcej możliwości kreatywnej pracy nad zaawansowanymi modyfikacjami.

– Właściciele dużych sklepów internetowych mają większe potrzeby i oczekują większej elastyczności w budowaniu wizualnej części swojego sklepu. Storefront pozwala na samodzielne tworzenie unikalnych designów, zarządzanie wyglądem sklepu w jednym edytorze wizualnym Shoper Visual Editor oraz zachowanie atrakcyjności i użyteczności witryny na różnych urządzeniach. Przygotowania nowej technologii poparliśmy dokładną analizą rynku i oczekiwań użytkowników. Tak, by nie tylko kwestie wizualne, ale przede wszystkim technologiczne, jednoznacznie przemawiały za naszym Storefrontem. Co więcej, Storefront pozwoli naszym partnerom jeszcze szybciej i jeszcze prościej tworzyć nowe moduły i integracje, zaspokajając potrzeby rynku – Adrian Słowik, Head of Product Development.

Z technologii Storefront mogą już korzystać nowi klienci, a w najbliższych miesiącach dostęp uzyskają także przedsiębiorcy, którzy aktualnie korzystają z platformy Shoper.

O firmie Shoper

Shoper to lider rozwiązań e-commerce w Polsce. Firma dostarcza niezbędną infrastrukturę dla handlu internetowego. Oprócz oprogramowania do prowadzenia sklepu internetowego oferuje również szereg usług wspierających sprzedaż. Są to m.in. płatności internetowe, reklama cyfrowa, usługi logistyczne oraz finansowanie biznesu. Na platformie Shoper działają m.in. takie marki jak Gym Glamour, WK Dzik, Irving czy Doppelherz. Od lipca 2021 roku Shoper jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od grudnia 2021 roku wchodzi w skład indeksu sWIG80. Sprawdź więcej informacji o firmie na stronie: www.shoper.pl