Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Centrum szkoleniowe IPC dla elektroników – co może zaoferować?

Centrum szkoleniowe IPC

Jednym z najlepszych sposobów obiektywnego udokumentowania kwalifikacji zawodowych osób zatrudnionych w branży elektronicznej jest uznawany międzynarodowo certyfikat IPC. Legitymowanie się takim dokumentem to nie tylko dowód posiadania aktualnej wiedzy w zakresie obowiązujących standardów pracy, ale również potwierdzenie, że dany producent elektroniki inwestuje w rozwój zawodowy swoich pracowników. Aby jednak szkolenia IPC przyniosły spodziewany efekt i mogły zostać zakończone uzyskaniem oficjalnego certyfikatu IPC (Specjalista IPC bądź Trener IPC), powinny się odbywać w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym IPC.

Na krajowym rynku szkolenia IPC są dostępne w ofercie PB Training, czyli wydzielonej struktury PB Technik – renomowanego dostawcy najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych dla branży elektronicznej. Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie IPC w PB Training?

1. PB Training to autoryzowany partner IPC

Uzyskanie certyfikacji IPC do prowadzenia szkoleń w zakresie obowiązujących norm IPC wymaga spełnienia szeregu warunków, zarówno formalnych, jak i kadrowych. PB Training to jeden z zaledwie dwóch funkcjonujących w Polsce certyfikowanych partnerów IPC, co oznacza, że wszystkie szkolenia IPC dostępne w ofercie PB Training spełniają rygorystyczne wymagania stowarzyszenia IPC, gwarantując najwyższą jakość i rzetelność szkoleń.

Szkolenie IPC

2. Dostępne są szkolenia IPC oraz szkolenia autorskie

Oferta PB Training obejmuje nie tylko szkolenia IPC w zakresie wszystkich norm stosowanych w produkcji elektroniki. To również opracowane przez cenionych w branży specjalistów szkolenia autorskie, przeznaczone dla koordynatorów ESD, audytorów ESD oraz pracowników wykonujących obowiązki w strefach EPA.

3. Doświadczona kadra dydaktyczna

Za szkolenia IPC prowadzone w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym IPC należącym do PB TEchnik odpowiadają wyłącznie najlepsi specjaliści, posiadający nie tylko bogatą wiedzę merytoryczną i przygotowanie dydaktyczne, ale również bogate doświadczenie praktyczne. Dzięki temu uczestnicy szkoleń IPC organizowanych przez PB Training mają szansę uzyskać wiedzę niedostępną nigdzie indziej.

4. Szkolenia IPC oparte o najnowsze materiały

W trakcie szkoleń IPC są wykorzystywane wyłącznie najnowsze rewizje obowiązujących standardów. Daje to uczestnikom całkowitą pewność, że zdobyta przez nich wiedza i umiejętności praktyczne są oparte o aktualne, najnowsze obowiązujące standardy w danej dziedzinie. Co równie ważne, katalog szkoleń dostępnych w PB Training jest stale rozszerzany na bazie potrzeb i oczekiwań krajowych firm z branży elektronicznej.

Szkolenia IPC

5. Najnowocześniejsza infrastruktura szkoleniowa

Autoryzowane Centrum Szkoleniowe IPC należące do PB Technik to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Nowoczesna infrastruktura pozwala w komfortowych warunkach prowadzić szkolenia IPC dla grup o różnej wielkości – od kilkuosobowych po liczące nawet 15 osób, zgodnie ze standardami szkoleń. Wszystkie stanowiska szkoleniowe wyposażone zostały w nowoczesne, wydajne urządzenia do demontażu i montażu, potrzebne narzędzia oraz wyciągi stanowiskowe i zabezpieczenia antystatyczne. Sam obiekt jest także w pełni przystosowany do prowadzenia szkoleń IPC zgodnie z obowiązującymi restrykcjami epidemiologicznymi.

Warto podkreślić, że w razie potrzeby specjaliści PB Training są w stanie przeprowadzić szkolenia IPC w siedzibie klienta bądź innej wskazanej lokalizacji, o ile spełnia ona minimalne wymagania techniczne, które są niezbędne do przeprowadzenia danego szkolenia.

PB Training – szkolenia IPC dla elektroników w autoryzowanym Centrum Szkoleniowym

Udział w szkoleniach IPC prowadzonych przez dydaktyków PB Training pozwala zdobyć tytuł Specjalisty IPC lub Trenera IPC, zależnie od wybranego profilu szkolenia. Taki certyfikat jest ważny przez dwa lata od daty wydania i honorują go praktycznie wszystkie podmioty z branży elektronicznej na całym świecie. Po upływie okresu ważności certyfikat IPC należy odnowić – taka recertyfikacja jest możliwa w Centrum Szkoleniowym PB Technik.

Pełna oferta PB Training, obejmująca szkolenia IPC oraz szkolenia autorskie dla pracowników branży elektronicznej, jest dostępna bezpośrednio na stronie firmy pod adresem https://pbtraining.com.pl.