Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jak sprawić, by dzieci świetnie się bawiły na imprezie plenerowej? Wypróbuj dmuchane place zabaw

Wypróbuj dmuchane place zabaw

Organizujesz imprezę plenerową i zastanawiasz się, jak zająć czas dzieciom? Nie musisz szukać przestrzeni z dostępnym tradycyjnym placem zabaw! Idealnym rozwiązaniem okaże się mobilny, dmuchany plac zabaw – atrakcja, która od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród maluchów. Sprawdź, ile kosztuje wynajem takiego dmuchańca i dlaczego warto w niego zainwestować.

Atrakcja na każdą okazję

Imprezy plenerowe to doskonały sposób na aktywny, rodzinny wypoczynek. Organizują je władze miast i gmin, osoby prywatne, a także firmy – jako motywacyjny dodatek i sposób na okazanie wdzięczności pracownikom. W takich wydarzeniach zwykle biorą udział również dzieci. Z myślą o nich powstały dmuchane place zabaw – konstrukcje, które można błyskawicznie zamontować na każdym płaskim terenie. Zapewnią wielogodzinną zabawę młodszym i starszym dzieciom.

Z punktu widzenia organizatora imprezy wynajem dmuchańca jest stosunkowo niewielkim kosztem. Nawet cały dzień zabawy to wydatek rzędu kilkuset złotych. Z tego względu dmuchane place zabaw w ostatnim czasie zyskały popularność także jako atrakcje dla dzieci na weselach i innych imprezach typowo rodzinnych.

Plac zabaw z motywem

Dmuchany plac zabaw to atrakcja bardziej zaawansowana niż klasyczny zamek do skakania. W środku maluchy znajdą mnóstwo ciekawych elementów – małe zjeżdżalnie, tory przeszkód, dmuchane zwierzątka, a nawet labirynty i ścianki wspinaczkowe. W ofercie sprawdzonych producentów, takich jak Gangaru, znaleźć można place zabaw tematyczne – z ciekawymi dla dzieci motywami.

Tematyczny plac zabaw to świetny sposób na dostosowanie designu atrakcji do charakteru imprezy. Na przykład podczas imprezy plenerowej znajdującej się na terenie leśnym idealnym wyborem okaże dmuchany plac zabaw zaprojektowany właśnie w takim klimacie – z niedźwiadkiem i królikiem u wejścia na konstrukcję, dmuchanymi drzewkami w środku i ogólną leśną kolorystyką.

Na pokazach motoryzacyjnych doskonałą atrakcją dla dzieci będzie dmuchany plac zabaw w motywie samochodowym. Na takiej konstrukcji mali fani Formuły 1 poczują się jak prawdziwi rajdowcy.

Wybór motywów dmuchanych placów zabaw jest ogromny: od cukierków, wiejskich zwierzątek i kolorowych klocków, przez dżunglę i pustynię, aż po statek piracki i wiele innych. 

Jak zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę?

Wynajmując dmuchany plac zabaw np. na urodziny, wesele czy inną imprezę plenerową, nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Nawet jeśli na spotkaniu jest wyłącznie najbliższa rodzina, jedna osoba powinna czuwać nad bezpieczeństwem bawiących się dzieci.

Oczywiście może to być ktoś z zaproszonych gości, jednak optymalnym rozwiązaniem okaże się zatrudnienie opiekuna, który będzie jednocześnie animatorem. Gdy maluchom chwilowo znudzi się zabawa na dmuchańcu, taka osoba szybko zorganizuje wspólną zabawę. Dzięki temu dzieciom zostanie zapewniona odpowiednia opieka, a dorośli będą mogli spokojnie cieszyć się czasem spędzonym we własnym gronie.