Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jakie właściwości posiada serum z ceramidami i jak wpływa na skórę?

Jakie właściwości posiada serum z ceramidami

Organizm człowieka to wielki zestaw naczyń połączonych – każda, nawet najmniejsza substancja ma w nim znaczenie, a jej nadmiar lub niedobór może wpływać na kondycje poszczególnych narządów. Ceramidy to związki chemiczne tak małe, że ich cząsteczki wypełniają przestrzeń pomiędzy komórkami skóry. Choć niewielkie, pełnią ważną funkcję. To dzięki nim jest możliwe utrzymanie w dobrej kondycji bariery hydrolipidowej, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania skóry. Z tego artykułu dowiesz się: • czym są ceramidy i jakie dokładnie jest ich zadanie? • dlaczego bariera hydrolipidowa jest tak ważna? • czemu warto stosować serum z ceramidami w swojej pielęgnacji? • dla kogo są kosmetyki z ceramidami?

Ceramidy – co to takiego?

Jak wspomnieliśmy we wstępnie – wszystko w naszym organizmie ma swoje zadanie. Skóra, zwana także największym organem w ciele człowieka, chroni nasze wnętrzności przed uszkodzeniami zarówno fizycznymi jak i chemicznymi. To ona jest pierwszą barierą, na którą napotykają wirusy i bakterie. Kiedy jednak przyjrzymy się jej pod mikroskopem, zobaczymy, że nie jest ona jednolitą strukturą. Na jej powierzchni żyją kolonie przyjaznych mikrobów, a także znajdują się substancje takie, jak ceramidy.

To właśnie one odpowiadają za właściwy poziom nawilżenia skóry, a co za tym idzie – jej elastyczność i ścisłe przyleganie do siebie poszczególnych komórek, dzięki czemu nie musimy się nieustannie borykać z nadmiernym złuszczaniem naskórka. Ponadto prawidłowy poziom ceramidów będzie zapobiegał odparowywaniu wody i wspierał prawidłowe funkcjonowanie bariery hydrolipidowej.

Utrzymanie bariery hydrolipidowej

Czym jest bariera hydrolipidowa? To swego rodzaju chemiczny płaszcz ochronny dla naszej skóry. Składa się on z ceramidów, cholesterolu, triglicerydów i kwasów tłuszczowych. Bardzo łatwo jest ją naruszyć niewłaściwą pielęgnacją. Używanie zbyt mocnych żeli do mycia twarzy i częste stosowanie peelingów mechanicznych i oczyszczających maseczek sprawia, że odzieramy skórę – nie tylko na twarzy – z tej cennej warstwy ochronnej.

Skutkiem braku tej ochrony będzie nagłe zwiększenie przetłuszczania się cery, wysyp wyprysków, a nawet nieprawidłowe łuszczenie się naskórka. Czasem można spotkać się z powiedzeniem, że „skóra się broni”. To prawda – zbyt mocno oczyszczona, będzie dążyła do tego, by jak najszybciej odbudować swój płaszcz ochronny. Niestety, kosztem naszego wyglądu.

Dlaczego akurat serum z ceramidami?

Prawidłowa pielęgnacja to taka, która znajduje równowagę między oczyszczaniem cery, a dostarczaniem jej składników niezbędnych do funkcjonowania. Włączenie do niej serum z ceramidami, pozwoli Ci zadbać nawet o te najmniejsze elementy. Dzięki niemu wzmocnisz ochronną barierę hydrolipidową, a to pociągnie za sobą dalszy szereg pozytywnych konsekwencji dla skóry:

Rezultaty stosowania serum z ceramidami:

  • poprawa struktury i elastyczności skóry;
  • głębokie nawilżenie i odżywienie;
  • redukcja podrażnień;
  • regeneracja naskórka;
  • komfort i pozbycie się uczucia „ściągniętej skóry”.

Kto może używać kosmetyków z ceramidami?

Ceramidy można stosować w każdym wieku, to bezpieczna substancja. Kosmetyki z ceramidami nadają się do wszystkich typów skóry. Szczególnie polecane są jako uzupełnienie kuracji retinolem, a także we wszystkich innych przypadkach, kiedy nasza cera jest narażona na przesuszenie. Ceramidy przyniosą ukojenie osobom, zmagającym się z trądzikiem, a także pomogą zatrzymać nawilżenie w skórze suchej. To uniwersalne substancje, które naprawdę warto przetestować.