Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Meble na zamówienie z ekologicznych materiałów. Poznaj UZDREW

Meble na zamówienie

Drewno to surowiec odnawialny i pozyskiwany z naturalnych zasobów, a wykonane z niego meble mają wiele cennych właściwości. Drewniane sprzęty są mocne i trwałe, a przy tym sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i wyjątkowe. Meble na zamówienie, z drewnianą „duszą”, można zamówić w rodzinnej pracowni stolarskiej UZDREW.

Meble ze szlachetnych i naturalnych materiałów

Zakład do swoich projektów wykorzystuje głównie drewno i to w najlepszej jego postaci – nie jest to imitacja z tworzywa sztucznego ani wyrób drewnopochodny. Dzięki temu można dostać tu meble, jakich nie ma w sieciówkach, jak na przykład stoliki kawowe z plastra drewna czy pnia drzewa. Osobom, które nie chcą spać na łóżku z płyt meblowych, pracownia proponuje łóżka z litego drewna lub belek. Natomiast ci, którzy nie chcą iść na kompromisy podczas urządzania jadalni, mogą tutaj zamówić stoły z jednego kawałka drewna.

Jak wiadomo, nie sposób znaleźć dwóch takich samych kawałków drewna, więc taki stół czy inny mebel będzie całkowicie unikatowy. A ponieważ drewno pięknie łączy się z innymi szlachetnymi materiałami, UZDREW sięga również po stal, szkło, mosiądz i miedź – wszystko w 100% prawdziwe, bez sztucznych imitacji. Takie sprzęty diametralnie różnią się do mebli z płyt. Są ciężkie, solidne, widać na nich słoje i można wyczuć delikatną strukturę. Choć drewno naturalnie starzeje się, to przy odpowiednim traktowaniu może posłużyć kilku pokoleniom.

Drewno jako surowiec ekologiczny

Dlaczego meble z drewna można uznać za ekologiczne? Przede wszystkim jest to surowiec, który powstaje wyłącznie w środowisku naturalnym i jest całkowicie odnawialny. Drewno nie może się wyczerpać, o ile oczywiście zadba się o systematyczne tworzenie i odnawianie terenów leśnych. Poza tym wyroby z prawdziwego drewna często powstają ręcznie w niewielkich pracowniach (takich jak na przykład UZDREW), więc proces ich produkcji nie jest dużym obciążeniem dla środowiska. Do zabezpieczania drewna stosuje się też bezpieczne środki jak oleje, woski i produkty wodorozcieńczalne. Nie mówiąc już o tym, że stoły, łóżka czy biurka drewniane przetrwają długie lata i często przechodzą z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu można choć w niewielkim stopniu ograniczyć produkcję nowych mebli.

Meble z recyklingu

Czy drewno z rozbiórki budynku nadaje się tylko do zutylizowania? Co zrobić ze starym stołem po dziadkach? Wielką zaletą drewna jest również możliwość recyklingu (czy raczej upcyklingu), z czego chętnie korzysta pracownia UZDREW. Zamiast pozyskiwać nowy materiał, można przetwarzać to, co zostało już wykorzystane – drewno budowlane (np. belki stropowe, więźby), schody i podłogi, meble. Dzięki temu można przedłużyć cykl życia drewna o kolejne kilkanaście lat, co oczywiście sprzyja środowisku naturalnemu.

Poza tym łóżka ze starych belek czy stoły z drewna z recyklingu nadają aranżacji wyjątkowy klimat, którego nie znajdzie się w salonach meblowych czy u znajomego. Niektóre z takich sprzętów (jak np. lampy ze spalonego drewna) wręcz „opowiadają” swoją historię i można za ich pomocą stworzyć niepowtarzalne wnętrze z duszą.

Zrównoważona produkcja

Pracownia UZDREW odnosi się do drewna z szacunkiem. Surowiec pozyskiwany jest w kontrolowanych warunkach, z zachowaniem zasad zrównoważonej gospodarki leśnej (sadzenie nowych drzew w miejsce wyciętych). Stolarnia współpracuje wyłącznie z legalnymi dostawcami i przykłada wagę do wysokiej jakości materiału, więc meble wykonane są z certyfikowanego drewna. Sprzęty powstają ręcznie w niewielkiej pracowni, więc nie ma tutaj mowy o masowej, obciążającej środowisko naturalne produkcji. Co więcej, pracownia daje drugie życie drewnu, które zostało „skazane” na rozbiórkę czy uratowane z pożaru. Stąd też można tutaj zamówić m.in. łóżka ze starych belek.

Żeby zapoznać się z ofertą mebli na zamówienie, można:

Z pracownią stolarską UZDREW można skontaktować się także: