Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake

nowe usługi chmurowe HPE
  • Udostępnione właśnie nowe usługi chmurowe dla opieki zdrowotnej, usług finansowych, 5G i wielu innych skrócą czas osiągnięcia korzyści, zwiększą elastyczność i obniżą koszty.
  • Klienci i partnerzy z różnych sektorów gospodarki, m.in. Epic, Fidelity National Information Services, Lusis, Microsoft, SAP i Splunk wybierają HPE GreenLake, aby oferować doświadczenie cloud nie tylko w chmurze, ale także w lokalnych centrach danych, ośrodkach kolokacyjnych i na brzegu sieci.
  • Nowe usługi chmurowe umożliwiają transformację i modernizację krytycznych aplikacji, na których organizacje opierają swój biznes.

Podczas HPE Discover 2021, firma Hewlett Packard Enterprise zaprezentowała zoptymalizowane pod kątem różnych branż usługi chmurowe HPE GreenLake. Zostały one zaprojektowane z myślą o umożliwieniu organizacjom obsługi kluczowych z punktu widzenia biznesu aplikacji i obciążeń w taki sposób, w jaki odbywa się to w chmurze. Zaprezentowane usługi mogą działać w lokalnym centrum danych, na brzegu sieci lub w ośrodkach kolokacji. Ich oferta obejmuje m.in. zarządzanie elektroniczną dokumentacją medyczną, płatnościami finansowymi, zarządzanie ryzykiem, operacje Machine Learning, SAP, Microsoft Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server, 5G Core dla telekomunikacji, Epic i Splunk i innych. Platforma edge-to-cloud HPE GreenLake oferuje dostęp do hybrydowych usług cloud, które zostały zaprojektowane, zoptymalizowane i są dostarczane z myślą o krytycznych branżowych obciążeniach – wertykalnych i horyzontalnych.

Niezależnie od wielkości czy branży, firmy przechodzą dziś do hybrydowego świata rozciągającego się od brzegu sieci po chmurę. Organizacje zdają sobie sprawę, że wiele aplikacji i obciążeń musi pozostać w lokalnym centrum danych lub na brzegu sieci ze względu na koszty, zgodność z regulacjami, konieczność zachowania kontroli, opóźnienia sieciowe czy kwestie bezpieczeństwa. Niemniej oczekują, że będą je tam obsługiwać w ten sam elastyczny i nowoczesny sposób, jaki jest dostępny w chmurze publicznej. Aplikacje, wykorzystujące duże ilości danych, a także te ściśle regulowane, jak np. elektroniczna dokumentacja medyczna, płatności finansowe czy operacje uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji, często wręcz muszą być zlokalizowane w firmowym centrum danych lub na brzegu sieci.

„W przypadku krytycznych obciążeń branżowych napędzających biznes, organizacje nie powinny być zmuszane do wyboru między doświadczeniem chmurowym, a bezpieczeństwem i kontrolą zapewnianym aplikacjom i danym przez środowiska lokalne” — mówi Keith White, Senior Vice President i General Manager, HPE GreenLake Cloud Services.  „Poczynając od bezpieczeństwa płatności na całym świecie po wysoką jakość opieki nad pacjentami w szpitalach, firmy nie mogą godzić się na kompromisy w kwestii wydajności czy odporności na awarie. Dlatego właśnie jesteśmy branżowym liderem w zakresie oferowania rozwiązań dostosowanych do wymagań konkretnych obciążeń. Zapewniamy oczekiwane przez klientów doświadczenie chmurowe bez kosztów, ryzyka i złożoności związanych z chmurą publiczną”.

Platforma chmurowa HPE GreenLake umożliwia organizacjom łączenie wysokiej sprawności i elastyczności z kontrolą, przejrzystością i wydajnością środowiska hybrydowego. Obecnie, HPE znacznie rozszerza zakres obciążeń i aplikacji oferowanych w ramach HPE GreenLake. Na rynek trafiają nowe usługi cloud dla wielu pakietów oprogramowania branżowego oraz aplikacji o krytycznym znaczeniu dla biznesu, takich jak SAP czy Splunk.

Ochrona zdrowia

HPE wprowadza na rynek rozwiązanie HPE GreenLake for Electronic Medical Records (EMR). To najbardziej krytyczne obciążenia w branży ochrony zdrowia. Wymagają najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zgodności z regulacjami. Zaprezentowana nowa usługa cloud dla najlepszych na tym rynku aplikacji Epic dostarcza sprawdzone konfiguracje, usługi zarządzania i doświadczenie cloud, które zapewniają maksymalną elastyczność. Jest jednocześnie w pełni zoptymalizowana, dzięki czemu gwarantuje wysoką jakość dostarczania. Już dzisiaj setki sieci placówek ochrony zdrowia, szpitali i firm ubezpieczeniowych wykorzystują platformę cloud HPE GreenLake do zwiększania elastyczności, wydajności operacyjnej i poprawy wyników leczenia.

Usługi finansowe

Dla organizacji szukających sposobów modernizacji swoich systemów płatności, HPE, we współpracy z Lusis, przygotowało HPE Greenlake for Core Payment Systems. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą korzystać z kompletnych rozwiązań płatniczych, systemu rozliczeń pay per transaction i platformy obsługującej płatności zbliżeniowe, a jednocześnie mogą łatwo zapewnić sobie zgodność z regulacjami – wszystko to zostało udostępnione w usługowym podejściu charakterystycznym dla chmury. Rozwiązanie powstało w oparciu o doświadczenia i oczekiwania setek banków i instytucji finansowych na całym świecie, które wybierają platformę chmurową HPE GreenLake.

„Współpraca z HPE ma kluczowe znaczenie dla naszego rozwoju i sukcesu w okresie wchodzenia na rynki międzynarodowe” — powiedział Phillipe Préval, President i CEO Lusis. „Dzisiaj cztery z dziesięciu największych banków na świecie korzystają z systemów płatności Lusis. W miarę jak coraz więcej naszych klientów oczekuje funkcji i usług cloud na żądanie, HPE GreenLake pozwala nam zaoferować im w ten sposób nasze rozwiązanie płatnicze. Dostarczamy je w modelu as-a-service, niezależnie od tego, gdzie znajdują się ich aplikacje i dane”.

Zarządzanie ryzykiem

HPE GreenLake for Splunk ułatwia gromadzenie, analizowanie i podejmowanie działań w oparciu o dane generowane w firmowej infrastrukturze technicznej, systemach bezpieczeństwa i aplikacjach biznesowych. Większość organizacji ma zbyt wiele danych do analizy, co prowadzi do powstawania martwych przestojów. HPE GreenLake for Splunk zapewnia klientom wartościowe informacje, które przekładają się na wzrost wydajności operacyjnej i minimalizację ryzyka wynikającego z braku zgodności. Nowe usługi chmurowe zapewniają klientom kompletny i aktualny obraz sytuacji w skali całego środowiska hybrydowego. Jednocześnie oferują skalowalną analizę ryzyka pozwalającą na monitorowanie i analizowanie danych w czasie rzeczywistym.

Kluczowym elementem tego rozwiązania jest platforma HPE Ezmeral Container Platform. Niedawno HPE Ezmeral stało się jednym z pierwszych rozwiązań na rynku, które obsługują procesy testowania i walidacji Splunk na Kubernetes. Jest to jedyna przetestowana przez partnerów i certyfikowana platforma działająca w lokalnym centrum danych.

Szkielet telekomunikacji 5G

Wdrażając usługi cloud HPE GreenLake for 5G, operatorzy zyskują specjalnie zaprojektowaną, otwartą platformę dla sieci 5G przy minimalnej inwestycji początkowej. Rozwiązanie skaluje się odpowiednio do zapotrzebowania i jest przygotowane na wszelkie zmiany popytu i tempa rozwoju biznesu. W ramach HPE GreenLake dostępne jest nie tylko oprogramowanie HPE 5G dla szkieletu sieci, ale także gotowe plany projektowe opracowane dla firm telekomunikacyjnych przez HPE, które znacznie upraszczają wdrożenie, a zarazem przyspieszają czas osiągania korzyści przez klientów. Przy tym można rozliczać się w modelu pay-per-subscriber, czyli w oparciu o liczbę obsługiwanych abonentów, co pomaga przyspieszyć wdrożenie technologii 5G i zmniejszyć ryzyko.

Microsoft Azure Stack HCI i Microsoft SQL Server

HPE GreenLake for Microsoft Azure Stack HCI i HPE GreenLake for Microsoft SQL Server umożliwiają klientom konsolidację zwirtualizowanych obciążeń Windows i Linux w celu zwiększenia efektywności a także uruchamianie obciążeń produkcyjnych w przyjaznym środowisku hybrydowym. Stanowią one uzupełnienie dla bogatego portfolio produktów HPE w obszarze infrastruktury hiperkonwergentnej, które są teraz dostępne w ramach oferty HPE GreenLake. Dotyczy to np. HPE SimpliVity oraz HPE Nimble Storage. Dzięki temu klienci mogą elastycznie dobierać odpowiednie rozwiązania HCI do konkretnych obciążeń.

Ogólna dostępność HPE GreenLake for HPC, ML Ops, SAP oraz VDI

Oprócz zaprezentowanych nowych chmurowych usług branżowych, HPE poinformowało również o udostępnieniu czterech ogłoszonych wcześniej usług HPE GreenLake Cloud Services: dla HPC, operacji uczenia maszynowego, SAP oraz VDI.

  • HPE GreenLake for High Performance Computing to działające w lokalnym centrum danych, kompleksowe rozwiązanie superkomputerowe. Model pay per use ułatwia, znacznie szerszemu gronu klientów niż dotychczas, wykorzystanie mocy superkomputerów i wdrażanie aplikacji, obciążeń oraz modeli HPC czy AI.
  • HPE GreenLake for Machine Learning Operations umożliwia specjalistom od danych skrócenie czasu wprowadzania na rynek nowych produktów i usług. Rozwiązanie ML Ops dostarczane jako usługa, wyposażone w zintegrowane zabezpieczenia oraz pozwalające na zastosowanie do analizy danych narzędzi open source i niezależnych dostawców oprogramowania, znacznie ułatwia wdrażanie modeli – od fazy pilotażowej do produkcyjnej.
  • HPE GreenLake for SAP jest dostępne w ramach oferty SAP RISE Cloud Private Edition lub może być dostarczane bezpośrednio do klientów przez HPE. Klienci mogą wybrać, w jaki sposób i gdzie chcą modernizować swoje oprogramowanie oraz dane SAP: w lokalnym centrum danych, zapewniając jednocześnie korzyści oferowane przez chmurę, albo w bezpiecznym, niewspółdzielonym z innymi klientami, elastycznym i skalowalnym środowisku, rozliczanym w modelu pay as you go i zarządzanym przez HPE oraz SAP.
  • HPE GreenLake for Virtual Desktop Infrastructure umożliwia klientom wybór predefiniowanych typów wirtualnych desktopów w dowolnej kombinacji odpowiadającej ich potrzebom. Rozwiązanie zapewnia całkowitą niezależność od miejsca wykonywania pracy, a jednocześnie zapewnia ochronę dla aplikacji i danych klientów – w centrum danych lub ośrodku kolokacyjnym.

*     *

Platforma edge-to-cloud HPE GreenLake to solidny fundament pozwalający na przyspieszanie cyfrowej transformacji, niezależnie od tego czy nowe technologie uruchamiane są w lokalnym centrum danych, na brzegu sieci czy w ośrodku kolokacyjnym. Platforma chmurowa HPE GreenLake łączy prostotę i elastyczność chmury z rygorystycznym ładem korporacyjnym, zgodnością z regulacjami oraz pełną przejrzystością. Platforma HPE GreenLake to cała gama usług cloud, które umożliwiają zwiększanie innowacyjności. Na ofertę składają się m.in. usługi chmurowe dla infrastruktury bare metal, moc obliczeniowa, zarządzanie kontenerami, ochrona danych, infrastruktura HCI, systemy HPC, operacje uczenia maszynowego, sieci, SAP HANA, pamięć masowa, VDI i maszyny wirtualne. Dział usług HPE GreenLake Cloud Services rozwija się bardzo szybko. Łączna wartość zawartych kontraktów wynosi ponad 4,8 miliarda USD. Usługi HPE GreenLake ma w swojej ofercie ponad 900 partnerów. Obecnie z platformy chmurowej HPE GreenLake korzysta ponad 1200 klientów korporacyjnych w 50 krajach – to małe, średnie i duże firmy ze wszystkich sektorów, w tym firmy z listy Fortune 500, organizacje rządowe i sektor publiczny. Więcej informacji na temat HPE GreenLake można znaleźć na stronie: https://www.hpe.com/pl/pl/greenlake.html.

 Dodatkowe informacje

Więcej na temat HPE Greenlake można znaleźć na stronie: https://www.hpe.com/pl/pl/greenlake.html.

Więcej na temat HPE Ezmeral można znaleźć na stronie:
https://www.hpe.com/pl/pl/ezmeral.html.