Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Tani i niezawodny podsłuch

podsłuch

Podsłuchy to jedne z najbardziej znanych akcesoriów szpiegowskich – wszyscy na pewno kojarzymy je z filmów. Używali ich bohaterowie serii o agencie 007, „Mission Impossible” czy naszej rodzimej „Stawki większej niż życie”. Dziś podsłuchy nie są już wyłącznie atrybutami szpiegów, z czasem stały popularnymi gadżetami dostępnymi dla zwykłych obywateli. Każdy z nas może sobie pozwolić na zakup takiego sprzętu, ponieważ jego ceny nie są już tak wygórowane jak kiedyś. Koszt takiej inwestycji to często raptem 100 – 200 zł.

Kiedy warto zainwestować w podsłuch?

Podsłuch jest jednym z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych przez prywatnych detektywów do monitorowania rozmów będących przedmiotem ich śledztwa , ale nie tylko oni doceniają funkcjonalność takich urządzeń. Podsłuch sprawdzi się też w bardziej prozaicznych sytuacjach, na przykład wtedy, gdy zależy nam na zarejestrowaniu wszystkich szczegółów ważnej rozmowy biznesowej albo wykładów na studiach – można go wtedy użyć jako dyskretnego notatnika głosowego. Często z podsłuchów korzystają również osoby podejrzewające swoich małżonków o zdradę, w ten sposób mogą bowiem łatwo przekonać się, czy ich podejrzenia są słuszne.

Jak wybrać dobry podsłuch?

Dokonując wyboru podsłuchu, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze, takie urządzenie musi być dobrej jakości – to zagwarantuje jego niezawodne działanie w każdych warunkach. Po drugie, powinno mieć kompaktowe rozmiary i niepozorny, niewzbudzający niczyich podejrzeń wygląd – dzięki temu będziemy mogli mieć je zawsze pod ręką. Ważna jest także funkcjonalność podsłuchu – im więcej funkcji, tym lepiej. Jednocześnie dobrze byłoby, gdyby jego obsługa nie była zbyt skomplikowana.

Gdzie kupić tani i niezawodny posłuch?

Dobry – czyli niezawodny, poręczny, funkcjonalny i prosty w obsłudze, a przy tym również tani – podsłuch można kupić w internetowym sklepie Alfatronik. Jednym z ciekawszych urządzeń tego typu dostępnych w asortymencie Alfatronika jest kieszonkowy dyktafon MVR-100 o pojemności 8GB ukryty w pendrivie. Można go używać zarówno jako podsłuchu, jak i zwykłego nośnika pamięci. Jest łatwy w obsłudze i bardzo wydajny, potrafi rejestrować dźwięk z odległości nawet 5 metrów, redukując przy tym szumy, a co najważniejsze nie trzeba go chować – w końcu pendrive to przedmiot codziennego użytku, nie zwraca więc na siebie uwagi osób postronnych.