Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Torby reklamowe jako element kampanii marketingowej Twojej firmy

Torby reklamowe

Dla każdej firmy reklama jest warunkiem sukcesu i dalszego rozwoju, by jednak była skuteczna, musi być dobrze przemyślana i zaplanowana. To właśnie z tego powodu specjaliści od marketingu określają nie tylko grupę docelową, ale także jej oczekiwania i potrzeby. W strategię reklamową doskonale wpisują się ekologiczne torby z nadrukiem, bez względu na profil działalności. Jak je wykorzystać do budowania relacji z klientem, przeczytasz w kolejnych częściach artykułu.

Torby reklamowe z nadrukiem

Zalety toreb reklamowych znane są od dawna i wykorzystywane nie tylko przez sklepy. Spersonalizowane reklamówki to tani sposób na reklamę bezpośrednią, poza zakupami można także wykorzystać je podczas targów i eventów do zapakowania produktów reklamowych, prezentów dla kontrahentów z okazji uroczystości firmowych, świąt lub podziękowania za długą współpracę.

Jeszcze kilka lat temu dominowały reklamówki foliowe, spotkać je można było na każdym kroku. Najczęściej po jednym lub maksymalnie kilku razach lądowały na śmietniku, zanieczyszczając środowisko. Zjawisko to przyjęło tak ogromne rozmiary, że ich zużycie zaczęto ograniczać przepisami prawnymi.

Torby papierowe i ich zastosowanie w reklamie

Nowe trendy najszybciej dostrzegły sieci sklepów drogeryjnych i odzieżowych pakując zakupy klientów w papierowe torby z nadrukiem. Szybko znalazły licznych naśladowców.

Papierowe torby reklamowe z nadrukiem to bardzo dobra forma nawiązania dialogu z klientem i przesłania mu wyraźnego komunikatu, że Ty też jesteś eko i stan środowiska nie jest Ci obojętny. Zapewne doceni to i chętniej wybierze Twoją firmę niż konkurencję.

To nie jedyna zaleta papierowych toreb reklamowych. Przede wszystkim wyglądają bardziej elegancko niż torby foliowe, klient niosący zakupy w torbie papierowej z Twoim logo rozpowszechnia go na ulicy, w środkach komunikacji miejskiej. Dzięki temu odbiorców reklamy jest kilkadziesiąt lub kilkaset razy więcej.

Klienci pokochali torby papierowe, ponieważ mogą wykorzystać je na wiele sposobów. Dobrej jakości torby papierowe można wykorzystać wielokrotnie na zrobione zakupy, ale także świetnie sprawdzają się w domu do przechowywania różnych rzeczy. Małe torebki idealnie nadają się do przechowywania biżuterii, zdjęć lub flakoników z perfumami. Duże torby reklamowe mogą posłużyć do przechowywania odzieży, zabawek dla dzieci, możliwości jest znacznie więcej. Klienci bardzo lubią torby reklamowe, które mogą wykorzystać na różne sposoby.

papierowa torba ekologiczna
papierowa torba ekologiczna

Jak wybrać torbę papierową?

Wybierając torby reklamowe dla swojej firmy, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość, bo przecież będą Twoją wizytówką i będą budować markę. Najlepiej sprawdzą się torby wykonane z papieru o gramaturze 140 do 250 g/m2 ze wzmocnionym dnem i górną zakładkę. Takie torby wytrzymają ciężar nawet sporych zakupów i klient nie będzie się denerwował, że torba się rozerwała i musi zbierać zakupy.

Starannie musisz także przemyśleć nadruk na torbach. Musi zawierać logo i adres strony internetowej. Dobrze będzie wyglądać również jakieś chwytliwe hasło reklamowe lub ciekawą grafikę.

Torby wykonane z brązowego naturalnego papieru doskonale wpisują się w wizerunek firmy, której problemy ochrony środowiska nie są obojętne.

Z okazji szczególnie ważnych spotkań biznesowych, uroczystości firmowych możesz zamówić bardzo eleganckie torebki z papieru uszlachetnionego, np. barwionego, laminowanego. Torebki laminowane z uchwytami wykonanymi z bawełnianego sznurka lub tasiemki, prezentują się niezwykle elegancko i dodatkowo podnoszą prestiż firmy.

eleganckie torby papierowe
eleganckie torby papierowe

Na koniec pozostaje Ci wybrać wykonawcę Twoich spersonalizowanych toreb. Najlepiej postaw na drukarnię, która specjalizuje się w realizacji tego typu produktów. W swojej ofercie producent będzie miał wysokiej jakości torby reklamowe różnych rozmiarów, wykonane z kilku gatunków papieru i w różnych technika druku. Dzięki nawiązaniu stałej współpracy możesz liczyć na atrakcyjne ceny i promocje.

Reklamowe torby bawełniane

Torby bawełniane to po torbach papierowych najbardziej popularne torby ekologiczne. Ze względu na swoją praktyczność bardzo chętnie wybierane są przez wielu klientów. Żywotność takich toreb jest bardzo długa, z powodzeniem mogą służyć nawet kilka miesięcy, dodatkowo złożone nie zajmują dużo miejsca w torebce i zawsze są pod ręką.

Szeroki wybór rozwiązań oferuje producent toreb papierowych Duet – możesz zobaczyć inspiracje i wybrać wzór odpowiedni dla siebie.

Torby bawełniane szczególnie chętnie noszone są przez osoby młode, które chętnie noszą je nie tylko na zakupy, ale także do szkoły, na zajęcia sportowe. To bardzo dobry sposób na popularyzację Twojej firmy wśród szerszej grupy potencjalnych klientów.

torba bawełniana
torba bawełniana

Podobnie jak torby papierowe, także torby bawełniane muszą być produktami najwyższej jakości. Nadruki i kolor produktu muszą być trwałe, bawełna nie może tracić swoich właściwości po praniu.

Ekologiczne torby to skuteczny i ekonomiczny sposób na budowanie Twojego wizerunku, nawet jeżeli dysponujesz małym budżetem na reklamę.