Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Alona Shevtsova: IBOX BANK i LEO PSP wchodzą do US – AMERICA Business Council

Alona_Shetcova

USUBC ma na celu przede wszystkim wszechstronną, produktywną komunikację między rządami i przedsiębiorstwami obu krajów.

Międzynarodowy System Płatniczy LEO oraz bank transakcyjny IBOX BANK zostały nowymi członkami US-Ukraine Business Council, jednej z najstarszych organizacji pozarządowych zajmujących się współpracą gospodarczą Stanów Zjednoczonych i Ukrainy, założonej w 1995 roku.

US-Ukraine Business Council działa nie tylko jako pośrednik między amerykańskimi inwestorami a ukraińskimi przedsiębiorstwami, ale także jako ekonomiczny i polityczny uczestnik doradztwa w stosunkach między rządami Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

„US-Ukraine Business Council” to autorytatywna organizacja promująca amerykańskie inwestycje na Ukrainie. Stając się jednym z przedstawicieli rynku finansowego w strukturze członkowskiej USUBC, po raz kolejny pokazaliśmy pełen potencjał ukraińskiej branży finansowej zarówno ze strony banków, jak i niebankowych instytucji finansowych – powiedziała Pani Alona Shevtsova, prezes zarządu MSP LEO i udziałowiec IBOX BANK.

USUBC ma na celu wszechstronną i produktywną komunikację między rządami i przedsiębiorstwami obu krajów, aby pomóc w rozwoju stosunków inwestycyjnych i handlowych. Przypomnijmy, że w marcu 2021 roku międzynarodowy system płatniczy LEO został wniesiony przez Narodowy Bank Ukrainy do kategorii ważnych systemów płatniczych na Ukrainie, a na koniec 9 miesięcy 2021 roku liczba transakcji wzrosła o 147%.

Kilka miesięcy temu Narodowy Bank Ukrainy zatwierdził nową wersję statutu IBOX BANKU w związku z podwyższeniem jego kapitału zakładowego do 741 mln hrywien.

IBOX BANK działa na ukraińskim rynku finansowym od 1993 roku i pod koniec 2021 roku NBU uznał go za jeden z najbardziej dochodowych banków na Ukrainie.

W ubiegłym roku portfel kredytowy i inwestycyjny wykazał 67% wzrost, a kapitał bilansowy wzrósł o 136%. Tym samym wskaźniki finansowe do końca ubiegłego roku wzrosły o 378% w stosunku do roku 2020.