Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Reklama

Bank Millennium najlepszym cyfrowym bankiem w Polsce wg. magazynu Global Finance

W tegorocznej edycji konkursu World’s Best Digital Banks, organizowanym przez magazyn Global Finance, Bank Millennium został uznany za najlepszy konsumencki cyfrowy bank i najlepszy bank dla MŚP w Polsce, a także za bank z najlepszym User Experience ( The Best Consumer User Experience (UX) Design) i najlepszą zintegrowaną platformą dla firm (The Best Integrated Corporate Banking Platform) w Europie Środkowo-Wschodniej. Aplikacja mobilna Banku Millennium została uznana za najlepszą w Polsce. Bank wygrał też w 8 innych kategoriach konkursowych.

 Prestiżowa nagroda The Best Consumer Digital Bank in Poland for 2023 oraz wygrana w taki wielu innych kategoriach to dla nas powód do dumy i satysfakcji. I kolejny dowód na słuszność obranej przez Bank Millennium, długoterminowej strategii rozwoju. Jesteśmy zaawansowaną technologicznie organizacją, która potrafi wyznaczać i konsekwentnie realizować cele. Nasze działania zawsze podyktowane są jednym – chcemy sprawiać, by codzienny kontakt z bankiem był przyjemnością i wygodą, a innowacyjność rozumiemy jako wprowadzanie najwyższej jakości rozwiązań, które realnie ułatwiają życie naszych klientów i są dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

W 2023 roku Bank Millennium otrzymał w konkursie aż 13 tytułów:

 • The Best Consumer Digital Bank in Poland for 2023
 • The Best SME Banking in Poland for 2023
 • The Best Consumer User Experience (UX) Design in Central and Eastern Europe for 2023
 • The Best Integrated Corporate Banking Platform in Central and Eastern Europe for 2023
 • The Best Consumer Mobile Banking App in Poland for 2023
 • The Best Integrated Consumer Banking Site in Poland for 2023
 • The Best Consumer Online Product Offerings in Poland for 2023
 • The Best Consumer User Experience (UX) Design in Poland for 2023
 • The Best Consumer Mobile Banking Adaptive Site in Poland for 2023
 • The Best Consumer Information Security and Fraud Management in Poland for 2023
 • The Best Trade Finance Services in Poland for 2023
 • The Best Integrated Corporate Banking Platform in Poland for 2023
 • The Best Corporate Information Security and Fraud Management in Poland for 2023

Zwycięskie banki zostały wybrane na podstawie następujących kryteriów: siła strategii przyciągania i obsługi klientów cyfrowych, sukces w zachęcaniu klientów do korzystania z ofert cyfrowych, wzrost liczby klientów cyfrowych, szerokość oferty produktowej, udowodnione wymierne korzyści płynące z inicjatyw cyfrowych oraz projekt i funkcjonalność serwisów internetowych i aplikacji mobilnych.

 – Wraz z szybkim rozwojem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, standardy najlepszych ofert cyfrowych stale ewoluują – powiedział Joseph D. Giarraputo, wydawca i dyrektor redakcyjny Global Finance. – Nagrody Global Finance dla najlepszego banku cyfrowego wyróżniają te instytucje finansowe, które przecierają szlaki cyfryzacji.

 Raport z pełnymi wynikami konkursu z całego świata zostanie opublikowany we wrześniowym wydaniu magazynu Global Finance.

Magazyn Global Finance, wydawany od 1987 roku, ma czytelników w 193 krajach. Odbiorcami Global Finance są prezesi, dyrektorzy generalni, dyrektorzy finansowi, skarbnicy i inni wyżsi urzędnicy odpowiedzialni za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych w międzynarodowych przedsiębiorstwach i instytucjach.