Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

Santander, mBank i PKO ostrzegają przed fałszywymi wiadomościami SMS

oszustwa

„Ministerstwo Zdrowia: Dla każdego obywatela przysługuje wsparcie żywieniowe w związku z Koronawirusem. Zapisz się na: <tutaj znajduje się link>.” Informujemy że zgodnie ze SPEC ustawa dotycząca koronowirusa Państwa środki zostały przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 złotych. Takiej treści wiadomość otrzymują klienci banku Santander, ale nie tylko.

Santander ostrzega przed oszustami

Santander Bank na swoim facebookowym profilu poinformował o próbach kradzieży gotówki z konta. Niepewność i naiwność klientów  związana z koronowirusem jest dobrą okazją do wyłudzenia gotówki.Santander bank

Na profilu banku Santander czytamy:

Uwaga‼️ Już wczoraj informowaliśmy Was, że przestępcy nie śpią i wykorzystują trudną sytuację, jaką jest epidemia koronawirusa.

Możecie otrzymać wiadomość o treści:

„Ministerstwo Zdrowia: Dla każdego obywatela przysługuje wsparcie żywieniowe w związku z Koronawirusem. Zapisz się na: <tutaj znajduje się link>.”

Przestępcy namawiają do wykorzystania logowania do urzędu (Ministerstwa Zdrowia) poprzez Bank (usługa Zaufany Profil), a w rzeczywistości wykradają Wasze dane do logowania. Strona, do której jesteście zachęcani żeby się zalogować, nie jest stroną Ministerstwa Zdrowia.
Nie wierzcie w te wiadomości! Nie klikajcie w link, ani nie logujcie się danymi do bankowości internetowej nigdzie indziej, niż na stronach naszej bankowości:
✔️ centrum24.pl
✔️ ibiznes24.pl

PKO ostrzega przed oszustwami

PKO Bank Polski wystosował na swoim profilu wiadomość zwracającą uwagę na oszustwa dotyczące rzekomego przekazywania środków do rezerw Narodowego Banku Polskiego.

pko bank polski

❗️PRZEKAŻCIE DALEJ I OSTRZEŻCIE ZNAJOMYCH❗️
?Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Nie klikajcie w przesłane linki!:

„Informujemy że zgodnie ze SPEC ustawa dotycząca koronowirusa Państwa środki zostały przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 złotych.”

Ostrzega też mBank

Podobnie jak Santander Bank i PKO Bank Polski, także mBank na swoim Facebooku przestrzega przed oszustami. Na profilu facebookowym mBanku czytamy:

mbank

Uważaj na fałszywe SMS-y i maile o koronawirusie!

Cyberprzestępcy próbują wykorzystać sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem!

?Pamiętaj:
➡️ Nigdy nie loguj się do banku z linków wysłanych w mailach, SMS-ach lub na portalach społecznościowych
➡️Uważnie czytaj wszystkie wiadomości
➡️Nie otwieraj wiadomości od nadawców, których nie znasz

?Sprawdź nasze rady dotyczące bezpieczeństwa:

 

Powiązane artykuły

Przerwa techniczna w Santander banku przedłuża się

teoriabiznesu.pl

Kompakt Finanse – Od 15 kwietnia Orange Finanse z nową nazwą

teoriabiznesu.pl

Jak małe firmy radzą sobie podczas pandemii?

teoriabiznesu.pl