Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Eventy

Intellias laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2023

Intellias laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2023

Intellias, globalna firma IT z biurami w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi, otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności 2023 podczas jubileuszowej X edycji Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Firma została nagrodzona za wieloletni wysiłek w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem IntelliKit, który prezentuje możliwości Intellias w zakresie cyfrowych kokpitów i rozwiązań HMI.    

Intellias został wyróżniony spośród 800 firm, które zgłosiły swoje projekty i otrzymał nagrodę wraz z 30 innymi firmami podczas jubileuszowego Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie 14 listopada.

IntelliKit jest wynikiem doświadczenia firmy w branży motoryzacyjnej. Łączy w sobie kluczowe trendy motoryzacyjne w pełni funkcjonalnym prototypie, który demonstruje szerokie możliwości techniczne ekspertów Intellias w zakresie tworzenia najnowocześniejszych cyfrowych kokpitów dla pojazdów elektrycznych, od sprzętu, oprogramowania wbudowanego i oprogramowania pośredniczącego po integrację z chmurą i projektowanie interfejsu użytkownika.

  • IntelliKit posiada wszystkie funkcje nowoczesnego samochodowego systemu HMI, nawigacji TomTom i funkcji ADAS.
  • Systemy operacyjne oparte są na C/C++, Linux i Android. Kokpit posiada również wyświetlacz czujnika Full HD dla IVI, wyświetlacz IC klasy motoryzacyjnej, SoC oparty na Renesas R-CAR H3 oraz interfejsy CAN i GMSL.
  • IntelliKit ma trzy wbudowane scenariusze symulacyjne, które demonstrują sposób działania systemów pojazdu w różnych sytuacjach: regularna jazda i parkowanie, ładowanie i rozładowywanie oraz jazda z sygnałem ostrzegawczym silnika.

„Jesteśmy dumni, że IntelliKit cieszy się dużym uznaniem profesjonalistów. Sukces naszego cyfrowego kokpitu jest wynikiem ciężkiej pracy naszego zespołu. Nasze bogate doświadczenie i wiodące technologie naszych partnerów pozwalają nam demonstrować najnowocześniejsze rozwiązania motoryzacyjne. Szybko reagujemy na potrzeby rynku i stale się doskonalimy. Na targach CES 24 zaprezentujemy nową generację IntelliKit, która została zaprojektowana, zmontowana i opracowana przez inżynierów Intellias i jest zasilana innowacyjnymi technologiami naszych partnerów”, – Sergii Shcherbakov, Delivery Director w firmie Intellias.

To nie pierwszy raz, kiedy IntelliKit otrzymał nagrodę od znanej polskiej organizacji. Niedawno IntelliKit zdobył nagrodę SoDA Award 2023 w kategorii Innowacja. IntelliKit został pierwotnie zaprezentowany na targach CES 2023 w Las Vegas.

O Polskim Kongresie Przedsiębiorczości 

Polski Kongres Przedsiębiorczości to największe mobilne wydarzenie gospodarcze w Polsce. Idea organizacji Kongresu zrodziła się w 2013 roku w Katowicach. Od 2013 roku coroczne wydarzenie gromadzi przedstawicieli świata biznesu i nauki, samorządowców oraz urzędników państwowych. Kongres jest platformą wymiany doświadczeń, wiedzy i pomysłów. W ramach Kongresu co roku eksperckie jury wyróżnia 30 firm, które prezentują najlepsze pomysły i rozwiązania.

 O Intellias

Intellias jest globalnym partnerem technologicznym dla przedsiębiorstw z listy Fortune 500 i organizacji najwyższego szczebla, pomagając im przyspieszyć tempo zrównoważonej cyfryzacji. Intellias umożliwia firmom działającym w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także w regionach MENA i APAC, wprowadzanie innowacji na dużą skalę. Firma została wyróżniona na liście Global Outsourcing 100 przez IAOP, uznana przez Inc. 5000, a także wyróżniona przez Forbes i GSA UK Awards. Dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu Intellias jest nastawiony na zapewnienie trwałego sukcesu klientom na ich drodze do wartości.