Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

KREDYT NA PIT

Twój e-PIT

Uzyskaj kredyt gotówkowy na podstawie deklaracji podatkowej. Już niedługo pracodawcom minie termin przekazywania deklaracji PIT-11. Na rozliczenie pracownicy będą mieli czas do 2 maja. A czy jest taka opcja, aby w okresie czekania, czyli między marcem a kwietniem uzyskać kredyt gotówkowy na PIT? Tak.

Deklaracja PIT jest źródłem informacji o zarobkach, dochodach, ale i zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizyczny. To wiedza niezbędna dla instytucji finansowych i może stanowić główny punkt wyjścia do wyliczenia zdolności kredytowej lub przyznania kredytu gotówkowego na PIT.

Oferta określana jest mianem kredyt na PIT-11. To nie tylko wiedza na temat kondycji finansowej potencjalnego klienta banku, ale i w wielu przypadkach ulga dla kredytobiorcy, ponieważ w takiej sytuacji proces zapadania decyzji o przyjęciu/odrzuceniu kredytu jest skrócony do minimum.

CZY KLIENCI BIORĄ KREDYT NA PIT-11?

Tak. Klienci decydują się na taki kredyt, tym bardziej, że mogą go przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Mogą zarówno sfinansować bieżące wydatki, jak i wydać pieniądze np. na wakacje. Fakt, że dysponują dokumentem , który określa ich sytuację finansową, informuje o zarobkach, ale i o odprowadzanych przez pracodawcę zaliczkach, ułatwia sytuację. Klient wnioskując o kredyt w banku, w którym ma już konto lub po prostu zobowiązania finansowe może cieszyć się skróconym procesem wydania decyzji. Istnieje też możliwość, że potencjalny kredytobiorca zostanie poproszony o potwierdzenie zatrudnienia, wszystko dlatego, że bank może chcieć zweryfikować zdolność kredytową i kondycję finansową klienta. Taki kredyt można zaciągnąć nie tylko w swoim banku. W sytuacji, kiedy klient decyduje się na skorzystanie z nie swojego banku, zobowiązany jest przedstawić odpowiednie dokumenty potwierdzające jego tożsamość. Bank może też żądać przedstawienia wyciągu z wynagrodzenia za ostatni miesiąc pracy.

 

Powiązane artykuły

Co i do kiedy muszę zapłacić prowadząc firmę? Terminarz przedsiębiorcy

teoriabiznesu.pl

Jak założyć firmę – CEIDG, forma opodatkowania i kody PKD

teoriabiznesu.pl

Mikrorachunek podatkowy

teoriabiznesu.pl