Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Internet Pieniądze

Twój e-PIT przyczyną rekordu w ilości złożonych PIT-ów przez Internet

Twój e-PIT

Ministerstwo Finansów poinformowało o ilości złożonych deklaracji PIT przez internet. Jak się okazało, rok 2019 był rekordowy pod tym względem, a z pomocą przyszła z pewnością usługa Twój e-PIT. Przypomnijmy, 30 kwietnia 2019 roku był ostateczną datą na rozliczenie się z urzędem skarbowym w swoim mieście.

PIT przez internet – mamy rekord

Wstępne obliczenia wskazują na absolutny rekord w ilości złożonych deklaracji w formie elektronicznej. Ich liczba to około 16 milionów, podczas gdy w roku ubiegłym wniosków złożonych przez internet było ponad 11 milionów. Dokładne dane uzyskamy już niedługo, o czym poinformujemy w osobnym artykule.

Pomógł Twój e-PIT

Osoby rozliczające się za pomocą formularzy PIT-37 i PIT-38, w tym roku mogły skorzystać z usługi Twój e-PIT. Dzięki takiemu rozwiązaniu do urzędów skarbowych wpłynęło prawie 7 milionów deklaracji. Co przyczyniło się do sukcesu usługi Twój e-PIT?

Zobacz także: Co to jest Twój e-PIT?

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) uruchomiła punkty rozliczeń w galeriach handlowych oraz specjalną infolinię KIS, dla usługi Twój e-PIT. Dodatkowo, urzędy skarbowe wyposażone zostały w dodatkowe stanowiska komputerowe.

Usługa Twój e-PIT wystartowała 15 lutego 2019 roku i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Użytkownicy mogli mieć wgląd do gotowego rozliczenia i jednym kliknięciem przesłać je do urzędu skarbowego. W ten sposób płatnik zaoszczędził czas oraz pieniądze. Dodatkowo, rozliczenie zostało uznane za złożone, nawet jeżeli podatnik nie wykazał się aktywnością w programie. Kolejną zaletą był czas oczekiwania na zwrot podatku – do 45 dni, wcześniej aż do 3 miesięcy.

Twój e-PIT w 2020 roku

Usługa Twój e-PIT będzie dostępna także w 2020 roku. Osoby rozliczające się z podatku, skorzystają z szybszego i wygodniejszego rozliczenia. Warto zaznaczyć, że Twój e-PIT będzie dostępny dla osób, które składają PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Powiązane artykuły

KREDYT NA PIT

teoriabiznesu.pl

Co i do kiedy muszę zapłacić prowadząc firmę? Terminarz przedsiębiorcy

teoriabiznesu.pl

Jak założyć firmę – CEIDG, forma opodatkowania i kody PKD

teoriabiznesu.pl