Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Uszyj Jasia – Rybnik świętuje Dzień Matki dzieląc się sercem!

25 maja, tuż przed Dniem Matki, odwiedzający centrum handlowe Rybnik Plaza będą mieli okazję wziąć udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Uszyj Jasia i szyjąc poszewki na jaśki dla małych pacjentów z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku wprowadzić radość i kolor do szpitalnych sal. Na klientów centrum będą czekały setki metrów barwnego materiału, 10 stanowisk do szycia, pomocni instruktorzy i mnóstwo pozytywnej energii.

 Warto przypomnieć, że inicjatorką ogólnopolskiej akcji Uszyj Jasia jest Natalia Bielawska, która 12 lat temu, po kilkudniowym pobycie w szpitalu zauważyła, na poduszce jej syna brakuje poszewki. Okazało się, że problem jest powszechny – jasie szybko się zużywają. Zorganizowała grupę szyjących przyjaciół i tak dała początek akcji, która trwa do dziś przynosząc radość zarówno małym pacjentom, jak i pomagającym. W tym roku do tej ogólnopolskiej akcji przyłącza się także Rybnik Plaza

 Uszyj Jasia rozpocznie się w CH Rybnik Plaza o godzinie 11:00 i potrwa do 17.00. Każdy odwiedzający Centrum tego dnia będzie mógł dołączyć do wspólnego szycia poszewek. Cieszymy się, że ogólnopolska akcja Uszyj jasia zawita do Rybnika i to tuż przed Dniem Matki – mówi Marta Grzyb z PR Inspiration, koordynatorka akcji. Wszyscy wiemy, że przyjazne otoczenie ma ogromny wpływ na proces zdrowienia małych pacjentów, dlatego z przyjemnością wracamy na Śląsk z kolejnym maratonem szycia kolorowych poszewek – dodaje. Podczas wydarzenia w Centrum szyć może każdy – mamy, ojcowie, dzieci, przyjaciele, starsi i młodsi, pojedynczo i w grupie. Warto podkreślić, że ten rodzaj wsparcia ma ogromny wymiar terapeutyczny i niesie za sobą ważne dla małych pacjentów wsparcie emocjonalne. Pokazuje, że ktoś o nich myśli i że nie są same w procesie walki z chorobą – mówi dr Katarzyna Musioł, ordynator oddziału pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

Wydarzenie odbędzie się 25 czerwca w CH Rybnik Plaza od godz. 11.00 i będzie trwało do godziny 17.00.

 Centrum Handlowo – Rozrywkowe Rybnik Plaza położone jest w samym sercu miasta Rybnika, niedaleko rynku. To nowoczesna trzy poziomowa Galeria Handlowa, oferująca nowoczesne trendy mody i różnorodność rozrywki. Dla zmotoryzowanych został oddany do użytku 4-kondygnacyjny zadaszony parking, który mieści prawie 400 samochodów. Dojazd do parkingu znajduje się od strony ulicy Dworek. Na Klientów czeka kino Cinema City z 8 salami kinowymi oraz Pink Bowling & Club.