Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Motoryzacja Samochody elektryczne Technologie

Elektryczny Volkswagen ID.3 – premiera, cena i zasięg

Volkswagen ID.3

Elektryczne samochody dostępne ( prawie ) dla każdego to już fakt. Jednym z przykładów jest elektryczny samochód Volkswagen ID.3.

  • Kiedy odbyła się premiera pojazdu?
  • Jaka będzie jego cena?
  • Jaki zasięg pokona samochód na jednym ładowaniu?

Prezentujemy ID.3 czyli pojazd elektryczny, który jest kolejnym samochodem zasilanym energią eklektyczną od Volkswagena po Garbusie i e-Golfie.

Premiera

elektryczny ID.39 października 2019 roku odbyła się premiera długo oczekiwanego samochodu elektrycznego, Volkswagena ID.3, którego model zaprezentowano podczas Impact mobility rEVolution’2019 w Katowicach. Szersze grono publiczności obejrzało model dzień później na targach „Ekoflota” w Poznaniu.
Światowa premiera miała miejsce ponad miesiąc temu podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Volkswagen ID.3 to pierwszy model oparty o modułową platformę MEB.

Impact mobility revolution

„Impact mobility rEVolution” to wydarzenie, które zgromadziło środowisko biznesowe, rządowe, przedstawicieli mediów i wiele innych osób zainteresowanych najnowsza technologią motoryzacyjną. Ten międzynarodowy event poświęcony kształtowaniu inteligentnej mobilności to także szereg wystąpień i warsztatów tematycznych, na których prelegenci prezentują najnowsze modele samochodów i rozwiązania z zakresu mobilności. Targi Impact mobility revolution mają na celu zapoznać odwiedzających z produktami i usługami związanymi z rynkiem pojazdów ekologicznych.

„ID.3 to coś więcej niż tylko nowy model. Volkswagen sprawia, że samochód elektryczny nie będzie już niszowy”

Dyrektor marki Volkswagena

Zasięg

Volkswagen ID.3 to najnowsza technologia, dzięki której podróż staje się wygodna, ekonomiczna ale i dłuższa. Na wyposażeniu pojazdu elektrycznego, w zależności od zamówienia, znaleźć się może akumulator:

  • 45 kWh
  • 58 kWh
  • 77 kWh

co pozwoli na przejechanie dystansu od 330 do 550 km na jednym ładowaniu.

A co czasem ładowania?

Prąd o mocy 100 kW pozwoli naładować pojazd w ciągu 30 minut, tak aby pozwoliło to na przejechanie dodatkowych 290 kilometrów. ID.3 ma napęd na tyle koła i silnik o mocy 150 kW/204 KM

Cena Volkswagena ID.3

Producent zapowiedział, że cena Volkswagena ID.3 w podstawowej wersji w naszym kraju wynosić będzie 130 000 złotych. Cena ta nie pozwoli na zakup pojazdu wszystkim osobom, ale z biegiem czasu ceny pojazdów elektrycznych mogą znacząco tanieć. Produkcja rozpocznie się pod koniec tego roku, a klienci otrzymają pierwsze egzemplarze już w 2020 roku.

Dyrektor marki Volkswagen zapowiedział że „ID.3 to coś więcej niż tylko nowy model. Volkswagen sprawia, że samochód elektryczny nie będzie już niszowy” .

Warto zwrócić uwagę na ofertę samochodów elektrycznych dostępnych w wynajmie długoterminowym z dopłatą programu „Mój elektryk”.

Więcej informacji o programie dotacji do aut elektrycznych znajdziesz tutaj: https://www.arval.pl/ogolne/arval-w-programie-dotacji-moj-elektryk

Powiązane artykuły

Leasing Volkswagena w 2021 roku – co powinieneś wiedzieć?

teoriabiznesu.pl