Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Blisko ludzi

Zegarek męski a osobowość i styl faceta

zegarki męskie

Co mówi o Tobie Twój zegarek? Wybór męskich czasomierzy jest wyjątkowo bogaty, bo zegarek to jeden z najpopularniejszych dodatków wśród panów. By wybrać odpowiedni, określ swoje oczekiwania, a także dopasuj go do swojego stylu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Zegarek jako źródło informacji o nas samych

Męski zegarek – temat niby z pozoru banalny, a jednak… Można mieć poważny dylemat, co wybrać spośród dostępnych modeli. Różnią się pod względem mechanizmu, kopert, kształtu, szkiełek, bransolet czy pasków, a także designu. 

Jak każdy dodatek zegarek powinien wpisywać się w Twój styl i podkreślać Twoją osobowość. Sprecyzuj, jakie funkcje powinien mieć Twój zegarek. Czy ma to być analogowy czasomierz, który pokazuje godzinę, czy nowoczesny gadżet, który łączy cechy zegarka i smartfona? 

Dobierz zegarek męski do swojej osobowości

Przede wszystkim zapamiętaj jedną zasadę – by robić odpowiednie wrażenie i podkreślać klasę, nie potrzebujesz wielu dodatków. Potrzebujesz jedynie tych dopasowanych i właściwych. Odpowiednio dopasowany zegarek męski to nie tylko przedmiot, który służy do odmierzania czasu. To także element, który może wyrażać cechy charakteru oraz tryb życia danego faceta. 

Styl zegarka należy dopasować do osobowości i stylu życia, co też wpływa na funkcjonalność urządzenia. Dla jednych panów idealny będzie model klasyczny do zestawów formalnych i smart casualowych, dla innych wielofunkcyjny i nowoczesny smartwatch. 

Zegarki męskie – modele w różnym stylu

Zegarek męski może być wyrazem jego gustu, stylu i osobowości. Każdy model wyróżnia się m.in. innymi walorami stylistycznymi. By był idealny, powinien być też dopasowany do trybu życia noszącego go mężczyzny. Po inny zegarek sięgnie sportowiec czy podróżnik, a po inny prawnik czy dyrektor dużej firmy. 

Dla aktywnych sportowo mężczyzn zegarek to nie tyle ozdoba, co raczej wytrzymały i bardzo funkcjonalny gadżet. Świetnie wpisuje się w modę na fit-life. Najczęściej jest to smartwatch – jak m.in. Tissot T-Touch Connect Solar czy Zegarek męski Festina Chrono Bike Connected.

Klasyczne zegarki, czyli modele z analogową tarczą, skórzanym paskiem i okrągłą kopertą, wybierają miłośnicy klasyki – zdecydowani panowie, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą. 

Dużą grupę miłośników mają też zegarki wyróżniające się efekciarskim designem – jak seria David Daper Time Square czy Thom Olson Free Spirit Black Skull CBTO015. Są to modele wykonane z ciekawych materiałów, w oryginalnej kolorystyce i o niebanalnym wykonaniu. Taki model mówi nam o kreatywności, dystansie do siebie i przebojowości noszącego go mężczyzny.

Z kolei zegarek z elementami wykonanymi ze złota to zwykle atrybut mężczyzny, który podkreśla swój status społeczny i pozycję zawodową, a także prowadzi luksusowy styl życia. Warto tu postawić na takie modele jak  m.in. Longines Flagship Heritage czy Tissot Goldrun.