Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Antresole magazynowe mogą podwoić Twoją przestrzeń roboczą

Antresole magazynowe

Jednym z najbardziej widocznych rezultatów epidemii koronawirusa jest wzrost zainteresowania zakupami przez internet. Rozrost segmentu e-commerce oznacza jednak zwiększone zapotrzebowanie na przestrzeń składowania. Firmy nie muszą przeprowadzać się jednak od razu do większego budynku – czasem wystarczy jedynie zainwestować w odpowiednie wyposażenie magazynu.

Dlaczego warto podstawić na antresole magazynowe?

Antresole magazynowe to konstrukcje uniwersalne, po które z powodzeniem sięgają przedsiębiorstwa z sektora B2B oraz B2C. Teoretycznie można zamontować je do każdego rodzaju regałów, lecz najczęściej stosowane są w parze z regałami półkowymi, paletowymi, grawitacyjnymi, Wide Span oraz samymi półkami (typu Slide Decking, pełnymi lub siatkowymi).

Aby antresole robocze zapewniały wiele lat stabilnej i bezpiecznej pracy, wykonuje się je z profili stalowych, na których umieszcza się odpowiednie poszycie podłogi. W celu zapewnienia pracownikom komfortu i bezpieczeństwa, stelaż antresoli doposaża się w schody i konieczne zabezpieczenia, takie jak barierki.

Antresole magazynowe dostosowane do Twoich potrzeb

Jedną z kluczowych zalet antresol magazynowych jest ich uniwersalność. Profile podłogowe do antresol występują w wielu zróżnicowanych rodzajach i wysokościach, dzięki czemu łatwo zamówić konstrukcję, która wpasuje się w dany magazyn.

Kolejnym elementem, który można bez trudu dostosować do swoich potrzeb, jest poszycie antresoli. Wśród najczęściej wykorzystywanych komponentów znajdują się panele stalowe, płyty podłogowe oraz kraty pomostowe, które zapewniają stosowny prześwit. Wszystkie powyższe materiały cechują się odpornością na wysokie obciążenia i można stosować je w obiektach o podwyższonej eksploatacji.

4 cechy solidnej antresoli magazynowej

1.     Bezpieczeństwo

Aby zapewnić pracownikom bezpieczne użytkowanie konstrukcji, antresole magazynowe należy projektować zgodnie z bieżącymi wytycznymi FEM (European material handling federation), która monitoruje standardy branży magazynowej. Dobór poszycia powinien być zgodny z założeniami przepisów przeciwpożarowych. Zabieg ten wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo pracowników oraz składowanych towarów.

2.     Stabilność

Instalacja powinna również cechować się wysoką sztywnością. Wyeliminowanie potencjalnych drgań pomoże pracownikom w bezpiecznym wykonywaniu zadań nawet na wielometrowych konstrukcjach.

3.     Możliwość rozbudowy

Antresole magazynowe można doposażyć m.in. w systemy przenośników. Choć inwestycja ta może nie wydawać się niezbędna w pierwszej fazie modernizacji, warto zostawić sobie odpowiednią „furtkę”, aby móc je wdrożyć w przyszłości.

4.     Opracowanie dróg ewakuacyjnych

Aby ścieżki ewakuacyjne na terenie obiektu mogły należycie spełniać swoje zadanie, nie wystarczy zadbać wyłącznie o ich szerokość. Poprawny projekt powinien obejmować również dodatkową specyfikację, taką jak wymiary stopni czy wysokość barierek i listew przypodłogowych.

Postaw na antresole magazynowe od Nedcon Silesia

Antresole magazynowe to ważny i uniwersalny element wyposażenia wielu magazynów. Aby cechowały się solidnością i niewrażliwością na wysoką eksploatację, warto postawić na produkt z oferty doświadczonego przedsiębiorstwa, takiego jak Nedcon Silesia.

Przez ostatnie 20 lat firma Nedcon zrealizowała ponad tysiąc projektów dla dużych i średnich klientów z całej Polski, działających w branży spożywczej, odzieżowej, farmaceutycznej czy automotive. Już dziś skontaktuj się z opiekunami inwestycji Nedcon i dowiedz się, dlaczego warto inwestować w antresole magazynowe.