Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Co musi wiedzieć przedsiębiorca przed wejściem na polski rynek?

firma rodzinna

Działalność gospodarcza założona przez obcokrajowca w Polsce, daje mu niezliczoną ilość korzyści. Założenie firmy i zarejestrowanie jej w państwie polskim pozwala na prowadzenie działalności bez ograniczeń na całym świecie w ramach wymagań obowiązujących przepisów każdego kraju.

Na początku może się to wiązać jednak z wieloma procedurami. Niektóre z nich mogą wymagać szerszej wiedzy dotyczące prowadzenia przedsiębiorstwa na terenie Polski. W tym wypadku warto skorzystać z pomocy firmy https://workein.com/ świadczącej kompleksową obsługę przedsiębiorców w Polsce.

W czym może pomóc taka firma?

Firma świadcząca takie usługi jest gotowa pomóc w przygotowaniu wszystkich dokumentów rejestracyjnych, złożyć je do rejestru, zarejestrować, a także załatwić otwarcie konta i założyć działalność. Wiele osób wybiera opcję rejestracji elektronicznej, która pozwala jak najszybciej założyć firmę i rozpocząć w niej pracę. Cały proces trwa około 7 dni roboczych.

Co ważne, nie jest potrzebna osobista obecność właścicieli organizacji podczas rejestracji online, a także przy korzystaniu z usług tłumacza i notariusza.

Wirtualne biuro

Jeżeli przedsiębiorca chce założyć firmę w Polsce, a nie posiada lokalu, może skorzystać z usług wirtualnego biura.  Każda firma potrzebuje adresu na który jest zarejestrowana, ponieważ jest to warunek konieczny, gdyż  bez niego żadna organizacja nie może funkcjonować i nie będzie mogła zarejestrować się w KRS.

Jakie korzyści daje wirtualne biuro?

Zdecydowanym atutem posiadania wirtualnego biura w Polsce jest koszt utrzymania. Nie trzeba wynajmować lokalu i płacić za niego czynszu, tylko po to aby mieć fizyczny adres do założenia firmy i odbierania korespondencji.  Informację o korespondencji , a nawet jej skany przedsiębiorca może otrzymać od właściciela wirtualnego biura. Dzięki temu rozwiązaniu można pracować praktycznie z każdego miejsca na świecie.

Dla kogo wirtualne biuro?

Usługa ta polecana jest dla osób z takich branż jak:

 • biznesmeni;
 • freelancerzy;
 • copywriterzy;
 • startupy;
 • przedsiębiorcy mieszkający za granicą, ale rejestrujący firmę w Polsce
 • osoby pracujące zdalnie;
 • przedsiębiorcy którzy chcą przenieść swoją działalność za granicę.

Otwarcie konta bankowego

Zakładając firmę w Polsce należy pomyśleć o założeniu konta firmowego. Wiele polskich banków umożliwia taką usługę. Jakie dokumenty są potrzebne do otwarcia takiego konta?

W tym celu należy przygotować takie dokumenty jak:

 • dokument tożsamości (paszport);
 • karta pobytu (dokument potwierdzający miejsce zamieszkania wnioskodawcy) – jeżeli wnioskodawca nie posiada takiego dokumentu można ją zastąpić innym dokumentem potwierdzającym fakt stałego pobytu w Polsce.
 • Numer PESEL. Numer PESEL jest wymagany przez większość polskich banków, nawet jeśli konto zakładamy online.
 • wniosek lub kwestionariusz.
 • W wypadku karty kredytowej potrzebny jest dokument potwierdzający zatrudnienie, lub dokument potwierdzający transakcje na koncie.

Warto pamiętać, że do prowadzenie niektórych działalności potrzebne jest pozwolenie, lub koncesja. Mogą to być usługi oparte o transport, spedycję, sprzedaż napojów alkoholowych lub paliw płynnych.

Podsumowując, założenie działalności w Polsce może wiązać się z wieloma procedurami, które nie zawsze do końca są jasne.  Warto w tym celu skorzystać z usług firm zajmujących się kompleksową obsługą firmy zarówno na etapie jej zakładania, jak i późniejszego prowadzenia.