Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Cytaty motywujące – Elon Musk

cytaty motywujące

Poniżej przedstawiamy cytaty motywacyjne, stworzone na podstawie przemówienia jednego z najbardziej wpływowych umysłów. Elon Musk, bo o nim tu mowa to przedsiębiorca, który założył takie przedsiębiorstwa jak PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring. Wiedza przekazana za pomocą wystąpień z pewnością jest mottem dla wielu osób szukających inspiracji.

Cytaty motywacyjne

„Kiedy coś jest wystarczająco ważne, robisz to nawet wtedy, gdy szanse nie są na twoją korzyść.”
” Dobrze przemyślana krytyka tego, co robisz, jest równie cenna jak złoto”.
„Wiele firm jest zdezorientowanych. Wydają pieniądze na rzeczy, które nie sprawiają, że produkt jest lepszy. ”

Życiowe motto – nigdy się nie poddawaj

W wielu cytatach motywacyjnych zauważamy powtarzające się motta życiowe takie jak Nie poddawaj się, nie patrz na innych itp. Te powtarzane cytaty mają za zadanie uświadomić, jak ważna jest wytrwałość w tym co robimy. Nieraz wymaga to podjęcia ryzyka – najczęściej finansowego. Podobnie sytuacja miała miejsce gdy Elon Musk wynalazł pierwszy samochód elektryczny.

Nigdy się nie poddawaj, a rynek nagrodzi Twoje starania i konsekwentne działanie. Nie jest to jednak regułą. Wiele przedmiotów już zostało wynalezionych. W większości przypadków sukces jest połączony z dobrym produktem, ale i promocją w Internecie.

Wady produktu

Kolejną ważną kwestią, jaka usłyszeliśmy w przemówieniu to krytykowanie własnych wad i wad produktów. Musimy być nastawieni na krytykę osób, które stanowią dla nas autorytet. Bardzo ważne jest odróżnienie krytyki osób zawistnych od szczerej pomocy. W międzynarodowych koncernach początkowe produkty ( np. gry komputerowe ) są testowane przez grupę pracowników, lub ochotników. Nie pozwól, aby krytyka zniechęciła Cię do dalszego działania i ulepszania swojego produktu.
Wychwytywanie wad przez inne osoby, doskonale idzie w parze z innym ważnym aspektem. Elon Musk w swoim słynnym przemówieniu dostrzegł, że większość firm poświęca ogromne środki na reklamę i marketing, pomijając udoskonalanie swojego produktu. Jeżeli nasz produkt jest coraz lepszy, jego reklama obroni się sama.

Praca, pasja, talent

Ważnym aspektem udanego biznesu jest pasja do swojej pracy. Jeżeli nasz pomysł połączymy z pasją do tego co robimy i talentem, możemy odnieść sukces. Najważniejsze jest, aby praca sprawiała nam przyjemność.

Praca u naszego dotychczasowego pracodawcy, może po jakimś czasie wywołać w nas niechęć. 8 godzinny tryb pracy wydaje się wtedy uciążliwy i trudny. Jeżeli nasze przedsięwzięcie sprawia nam przyjemność, poświęcimy na nie więcej czasu.

Podsumowanie

Podsumujmy najważniejsze aspekty przemówienia z udziałem Elona Muska:

  • Nigdy się nie poddawaj
  • Ulepszaj swój produkt
  • Skup się na dopracowaniem produktu przez wysokobudżetową reklamą
  • Pozwól krytykować swój produkt – Zawsze wysłuchuj opinii innych
  • Ufaj swojej intuicji i wierz w siebie
  • Polub to co robisz
  • Na pracę poświęć więcej czasu niż na jest ot na etacie

Powiązane artykuły

Jakiej pracy szuka „Pokolenie Z”?

teoriabiznesu.pl

Poznaj najnowsze oferty pracy w salonach BMW

teoriabiznesu.pl

Praca w przyszłości – kluczowe będą elastyczność i współpraca

teoriabiznesu.pl