Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Gdzie wynająć biuro? Zalety pracy w biurowcu

biuro wynajem

Biurowce stwarzają idealne warunki dla firm do prowadzenia biznesu i rozwoju, co jest powodem, dla którego budynki te i kompleksy w ogóle istnieją. Obecnie stawia się na budownictwo kompleksów biurowych zatopionych w topografii miasta, w jego zieleni i otoczeniu, co prowadzi do tego, że możemy prowadzić biuro w miejscu bliskim ludziom.

Szukanie odpowiedniego biura

Szukanie nowego domu dla naszej firmy może być stresujące, jednak gra jest warta świeczki. Biuro będzie nam towarzyszyć i nas wspierać przez następne lata, czasem dekady, dlatego warto tę decyzję podjąć z rozwagą.

Na mapie miasta z reguły łatwo znajdziemy lokalizacje, które będą warte naszego rozpatrzenia. Powinny to być miejsca dobrze skomunikowane, które posiadają duży parking, dostępność różnych sklepów usługowych czy restauracji w okolicy, tereny zielone i ścieżkę rowerową. Przede wszystkim, warto stawiać na dzielnice, które położone są blisko centrum miasta.

Sam budynek również musi przykuwać naszą uwagę. Z oczywistych względów, łatwiej i przyjemniej będzie się nam pracowało w biurowcu nowoczesnym, zaprojektowanym z myślą o dobrej prezencji oraz wysokiej funkcjonalności. Takie budynki często posiadają również ciekawe rozwiązania ekologiczne oraz szereg udogodnień dla pracowników, co oczywiście przekłada się na fakt, że jako firma jesteśmy bardziej konkurencyjni na rynku pracy.

Źródło: Gdański Business Center w Warszawie

Biuro w biurowcu – co nam oferuje?

Co tak naprawę możemy nam zaoferować nowoczesny kompleks biurowy? W skrócie – wszystko to, co niezbędne jest nam do prowadzenia działalności. Przede wszystkim kompleksy biurowe są zaprojektowane w taki sposób, by wszystkim pracownikom i odwiedzającym nas klientom zapewnić wygodne warunki do wykonywania obowiązków zawodowych. Biurowce posiadają podziemne parkingi, miejsca dla rowerzystów, duże windy, a także jasne i dobrze zaprojektowane biura. O tym, jak ważne są wszystkie te czynniki możemy dopiero przekonać się w momencie, gdy one nie działają. I tak biurowiec zawsze wygra z kamienicą czy innego rodzaju biurem, właśnie pod względem funkcjonalności.

Na terenie kompleksu znajdziemy również sklepy usługowe, restauracje, bufet, przedszkole, siłownię, itp. To miejsca, które będą wsparciem dla nas i naszych pracowników. Pracujący rodzice szczególnie zwracają uwagę na obecność przedszkola i bardzo sobie cenią to rozwiązanie. Osoby, które chcą dbać o kondycję będą zaś zadowolone z nowoczesnego klubu fitness.

wynajem biura

Źródło: Gdański Business Center w Warszawie

Dużym atutem nowoczesnych biurowców są również specjalne strefy zaprojektowane dla relaksu pracowników. Będą to wszelkiego rodzaju zielone tarasy, dziedzińce, miniaturowe ogrody, a w samym budynku kanapy i stoły przystosowane do pracy grupowej lub w pojedynkę. Architekci wiedzą, że teraz najważniejszym pierwiastkiem w przestrzeni musi być człowiek i wokół niego i jego potrzeb projektują te przestrzenie, które mają służyć nie tylko do pracy. W takim miejscu łatwo zatem nawiązywać mocne więzi biznesowe oraz te prywatne i zbudować prawdziwą społeczność w naszej firmie.