Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Kurtyny pasowe – dla oszczędności w biznesie

Kurtyny pasowe

Coraz wyższa inflacja, sytuacja w kraju i na świecie przekładają się na problemy nie tylko przeciętnych mieszkańców, ale i firm. W wielu branżach szuka się miejsca na oszczędności. Jedną z możliwości jest zastosowanie kurtyn pasowych w miejsce klasycznych drzwi czy innego rodzaju przesłon. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Bezproblemowe poruszanie się osób i pojazdów

Na halach, magazynach i wszędzie tam, gdzie odbywa się nieustanny ruch pracowników oraz pojazdów, zastosowanie tradycyjnych drzwi oznacza stratę płynności przemieszczania się. To także bariera komunikacyjna. Pracownikom trudniej jest się porozumieć, a ciągłe otwieranie i zamykanie drzwi utrudnia oraz wydłuża czas realizacji danego zadania.

Dzięki kurtynom pasowym, które można znaleźć na stronie http://www.kurtynypasowe.pl/, zbędna bariera zostaje zniesiona. Miękkie, elastyczne i niemalże transparentne pasy zawieszone u sufitu, nie ograniczają ruchu osób oraz pojazdów. Wszystko odbywa się płynnie, więc i szybciej, do tego wygodniej oraz w pełni bezpiecznie. Ta jedna zmiana może przynieść sporo oszczędności w firmie.

Utrzymanie pożądanych parametrów

Zarówno przechowywanie, transport, jak i pakowanie, a także produkcja wielu produktów, nie tylko spożywczych, wymaga utrzymania poszczególnych parametrów na stałym, określonym poziomie. Zastosowanie klasycznych drzwi i przemieszczanie się przez nie, oznacza m.in. wahania temperatury oraz wilgotności, a ponadto ryzyko napływu zanieczyszczeń z zewnątrz.

Nieutrzymanie na stałym poziomie określonych warunków może wpłynąć na spore straty, nie tylko finansowe. Zabezpieczeniem, jednocześnie możliwością wyeliminowania takich sytuacji, jest zastosowanie kurtyn pasowych zamiast tradycyjnych przesłon. Kurtyny zapobiegają zmianom warunków panujących w danym wnętrzu, a do tego chronią przed dostępem czynników zewnętrznych, w tym zanieczyszczeń, które mogą negatywnie oddziaływać na produkowane czy magazynowane artykuły.

Oszczędnie, ale bez strat jakościowych

Firma, która zainwestuje w kurtyny pasowe, tak naprawdę przyczyni się do uzyskania oszczędności. Ta niewielka zmiana przynosi sporo korzyści. Co więcej, tak wykonane przesłony drzwiowe nie wpływają negatywnie na jakość prowadzonych działań biznesowych. Możliwe jest zatem oszczędzanie, ale bez strat względem produkcji, transportu czy kwestii związanych z bezpieczeństwem.

Dla firm to jedno z najlepszych rozwiązań, niezależnie od branży czy wielkości i skali działania przedsiębiorstwa.