Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Technologie

Co trzeba wiedzieć przed wysyłką paczki z Anglii?

paczka z anglii

Wysłanie paczki do Polski z UK jest prostsze niż może się wydawać. Do dyspozycji masz kilka różnych opcji wysyłki, a koszt nadania paczki z Anglii nie musi być wysoki. Aby jednak nie natrafić na żadne problemy, warto zapoznać się z zasadami, jakie obowiązują w trakcie wysyłki. Oto najważniejsze kwestie, o których powinieneś wiedzieć, decydując się na taką usługę.

Paczka z Anglii do Polski to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które na stałe mieszkają lub pracują w UK i chcą coś przesłać rodzinie, jak i dla podróżujących na Wyspy w sezonie wyprzedażowym, planujących duże zakupy. Zobacz, jak nadać ją tanio i bezpiecznie.

Paczki z UK do Polski – jak je nadać?

Paczki do Polski z UK możesz wysłać np. korzystając z usług brytyjskiej poczty (Royal Mail), a także korzystając z usług firm przewozowych. Jednak najkorzystniejszym cenowo, a zarazem najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem jest skorzystanie z usług kurierskich. Paczki z Anglii obsługuje bardzo wielu dobrze znanych przewoźników – między innymi Euro-Paka.pl.

Przesyłka do Polski za pośrednictwem kuriera:

 • pozwala Ci uprościć procedurę nadania – formalności możesz dopełnić on-line, również w języku polskim, a kurier odbierze od Ciebie przesyłkę w dogodnym miejscu, najczęściej prosto z mieszkania,
 • daje Ci szansę śledzenia drogi przesyłki – usługa trackingu jest dziś kurierskim standardem,
 • daje gwarancję bezpieczeństwa transportu – zarówno z uwagi na wysokie standardy obsługi gwarantowane przez przedsiębiorstwa z branży kurierskiej, jak i ubezpieczenie, którym jest objęta każda przesyłka z UK,
 • oznacza, że Twoja paczka sprawnie trafi do nadawcy – najczęściej następuje to w ciągu 4-5 dni roboczych.

Właśnie dlatego większość klientów decyduje się na korzystanie z takich usług.

Jak tanio nadać paczki z UK do Polski?

Firm kurierskich, które realizują przesyłki międzynarodowe, również z Wielkiej Brytanii, jest wiele. Dlatego warto przed wybraniem konkretnego przewoźnika dokładnie porównać ze sobą ich oferty. Są zróżnicowane nie tylko pod względem cen, ale również restrykcji dotyczących parametrów przesyłek. Sprawdź zatem uważnie:

 • jakie maksymalne wymiary może mieć Twoja przesyłka do Polski – najistotniejszy jest wymiar najdłuższego boku kartonu. Najczęściej jego długość nie może przekroczyć 175 cm,
 • ile może ważyć paczka do Polski z UK – maksymalna waga może się wahać od 25 do aż 70 kg.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i od razu znaleźć oferty kurierów zgodne z parametrami Twojej paczki, skorzystaj z serwisu takiego jak Euro-Paka.pl. W ten sposób w kilka chwil nadasz swoją przesyłkę kurierską, ciesząc się przy okazji bardzo korzystną stawką. Możesz liczyć na znacząco niższą cenę niż wówczas, gdybyś chciał zlecić usługę bezpośrednio wybranemu przewoźnikowi.

Co mogą zawierać paczki z UK do Polski?

Pamiętaj, że poza ograniczeniami związanymi z rozmiarami i masą, istotne jest również to, co zawiera Twoja paczka z Anglii do Polski. Nie mogą się w niej znaleźć między innymi:

 • substancje łatwopalne i niebezpieczne,
 • żywność,
 • zwierzęta ani rośliny,
 • alkohole, papierosy czy wyroby tytoniowe,
 • leki na receptę.

Jeśli masz wątpliwości, czy przedmioty, które chcesz wysłać, są dozwolone, możesz skontaktować się z przewoźnikiem i dopytać. Nie zapomnij również o solidnym zapakowaniu – rzecz powinna trafić do pudła kartonowego, w którym wolna przestrzeń zostanie wypełniona np. folią bąbelkową czy styropianem. Karton warto również dodatkowo wzmocnić taśmą pakową i umieścić na nim zapisane wyraźnie dane odbiorcy. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja przesyłka dotrze do adresata bezpiecznie i sprawnie.