Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Szafki ubraniowe BHP

Szafki-ubraniowe-bhp

W wielu miejscach pracy mniej lub bardziej istotne jest wykonywanie obowiązków w przeznaczonych do tego ubraniach ochronnych. Ubrania takie zwykle czekają nas w miejscu pracy, aż następnego dnia, kiedy wrócimy, aby ponownie je założyć. Dlatego właśnie na ten czas, kiedy z nich nie korzystamy powinniśmy mieć odpowiednią przestrzeń, w której będziemy mogli je zostawić. Komfort pracy to także dostęp do miejsca, gdzie w czasie wolnym podczas przerwy możemy odpocząć lub sięgnąć po potrzebne akcesoria. Każdy pracownik powinien mieć zapewnioną przestrzeń, gdzie może w trakcie pracy przechowywać rzeczy osobiste, z których potrzebuje skorzystać. Rolę takiej przestrzeni zwykle pełnią profesjonalne szafki, które przeznaczone są do indywidualnego użytku.

Szafki ubraniowe BHP dla pracowników

Szafka szatniowa to sprzęt, bez którego ciężko obejść się w miejscu pracy. Każda z półek posiada mocne drzwiczki z zamkiem umożliwiającym zamknięcie zawartości i zabezpieczenie jej przed potencjalną kradzieżą lub zgubieniem. Dzięki temu każdy pracownik ma swoją indywidualną i zabezpieczoną przestrzeń oraz zapewnione komfortowe warunki pracy, których potrzebuje. Szafki ubraniowe BHP nie są jednak jedynym elementem, o który warto zadbać. W takim miejscu zwykle pojawia się zapotrzebowanie na profesjonalne ławki z wieszakami, które pozwolą na odwieszenie ubrań na czas pracy. Zależnie od miejsca bardziej potrzebna będzie specjalna szafka pracownicza z zamknięciem lub trenerski magazynek w postaci szafki na sprzęt. Kwestia ta zależy od indywidualnych preferencji, o czym doskonale wiemy, dlatego w naszej ofercie uwzględniamy różne potrzeby klientów.

Pomieszczenia socjalne – w co je wyposażyć? Szafki ubraniowe

Jeżeli chodzi o pomieszczenia socjalne, to przestrzenie takie powinny zawierać określone wyposażenie, które pozwoli pracownikom na chwilę odpoczynku. Zwykle w miejscu takim konieczna jest obecność wygodnego stolika do stołówki lub jadalni w biurze, przy którym pracownicy będą mogli usiąść i spokojnie zjeść obiad. Ważne jest to, aby takie meble miały odpowiednie wymiary oraz wysokość, a przy tym były stabilne i bezpieczne. Istotną cechą, którą powinny spełniać meble wykorzystywane w miejscu pracy, to możliwość ich sprawnego i wygodnego montażu. Oprócz stolików, przy których można coś zjeść, konieczne są także ergonomiczne krzesła lub wolnostojące ławki. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i konieczności na zastosowanie danego rodzaju akcesoriów. Oprócz specjalnych szafek z zamkiem, w których można umieścić prywatne przedmioty, przydatne będą także regały biurowe, które posłużą jako miejsca lokalizacji najważniejszych przyrządów do pracy. Dobrze oznaczona i zagospodarowana przestrzeń na przechowywanie potrzebnych akcesoriów, będzie umożliwiała szybszą lokalizację potrzebnych sprzętów, co także podniesie komfort pracy i komunikacji wśród pracujących osób.

Jakie powinny być szafki ubraniowe bhp dla pracowników?

Jeżeli chodzi o to, jakie powinny być szafki szatniowe dla pracowników to z pewnością powinny zapewniać wysoki komfort oraz bezpieczeństwo. Istotne jest to, aby szafki były wytrzymałe i odporne na zniszczenia, dlatego w takiej sytuacji warto zainwestować w specjalne szafki wykonane z metalu. Przestrzenie takie są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości, dzięki czemu pracownicy będą mieli zapewniony komfort oraz higienę w miejscu pracy. Ważne jest też to, aby szafki były odpowiednio duże i pozwalały na zamieszczenie w nich ubrań pracowniczych oraz butów na zmianę. W tej sytuacji przydadzą się specjalne szafki na buty, które posiadają zamontowany wewnątrz ociekacz, który z pewnością przyda się w trakcie zimy.

Artykuł powstał we współpracy z artbud.pl