Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Lokalizacja telefonu – co warto o niej wiedzieć?

lokalizacja telefonu

Każdemu przynajmniej raz w życiu zdarzyło się pomyśleć, że oddałby wszystko, aby dowiedzieć się, gdzie w danej chwili znajduje się bliska mu osoba. Dzięki technologii geolokalizacji dzisiaj jest to możliwe. Zobacz, na czym polega lokalizacja telefonu i kiedy można z niej skorzystać.

Dzisiejsza technologia pozwala na lokalizowanie telefonów komórkowych z dużą dokładnością. Dzięki rozwojowi specjalnych aplikacji przeznaczonych na telefony komórkowe nie trzeba pracować w służbach mundurowych, aby móc namierzyć położenie telefonu komórkowego. Taka możliwość przydaje się zarówno rodzicom, którzy bezskutecznie próbują skontaktować się ze swoim dzieckiem, jak i w przypadku zagubienia lub podejrzenia kradzieży własnego telefonu. Starasz się zlokalizować swój telefon? Kliknij tutaj. Chcesz w najbliższym czasie mieć możliwość namierzenia telefonu kogoś bliskiego? Przeczytaj poniższy tekst.

Jak namierzyć telefonu bliskiej osoby?

Do namierzania telefonu potrzebne są tak naprawdę dwie rzeczy: 1. zainstalowanie aplikacji na danym telefonie, 2. skorzystanie z usługi serwisu oferującego namierzanie telefonu przez internet. Jak to działa?

  • zakładasz konto w serwisie lokalizo.pl;
  • instalujesz aplikację na telefonie, który chcesz namierzać;
  • dodajesz nazwę telefonu i numer, który chcesz namierzać.

Instalacja aplikacji jest bardzo prosta i zajmuje około 3 minut. Jedynym warunkiem działania aplikacji jest wyposażenie telefonu w system Android. Co ważne, aplikacja może działać w tle, dzięki czemu właściciel telefonu nie musi widzieć i wiedzieć, że go w ten sposób namierzasz.

W jaki sposób możliwe jest namierzanie telefonu?

Namierzanie telefonów jest możliwe dzięki geolokalizacji, która namierza przedmioty przez wysyłany przez nie sygnał GPS. Technologia ta przydaje się nie tylko na prywatny użytek, ale także między innymi w transporcie (do śledzenia tranzytu), w lotnictwie i wojsku (do określenia położenia samolotu) lub w policji do poszukiwania przestępców.

Podczas procesu namierzania położenie wyszukiwanego urządzenia (np. telefonu) zostanie pokazane na Google Maps. Namierzanie lokalizacji po sygnale GPS lub numerze telefonu działa z bardzo dużą dokładnością (do 1 metra). Wiesz jak działa geolokalizacja? Dowiedz się więcej

Kiedy warto skorzystać z namierzania lokalizacji telefonu?

Podajemy hipotetyczne sytuacje, w których możesz potrzebować lokalizowania telefonu:

  1. Wiesz, o której godzinie twoje dziecko skończyło lekcje. Zawsze tego dnia wracało do domu o stałej porze. Tym razem jednak nie ma go w domu i nie odbiera telefonu.
  2. Masz w rodzinie seniora (mamę, dziadka, ciocię), który w ostatnim czasie ma problemy z pamięcią. Przez dłuższy czas nie możesz się z nim skontaktować, co wcześniej się nie zdarzało.
  3. Po powrocie z imprezy orientujesz się że nie masz telefonu. Nie jesteś w stanie sobie przypomnieć, kiedy ostatnio miałeś go w ręku i gdzie mogłeś go zostawić.

To tylko niektóre z sytuacji, w których namierzenie telefonu może okazać się przydatne. Okoliczności, w których przyda się namierzenie telefonu jest znacznie więcej, a niektóre z nich mogą ratować zdrowie i życie.