Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak wykorzystać e-learning w biznesie?

Śmiało możemy przyznać, że obecnie żyjemy w czasach intensywnego rozwoju platform e-learningowych. Przeżywają one prawdziwy rozkwit, a zainteresowanie nimi nie gaśnie – wprost przeciwnie. Nowoczesne platformy oferują sporo ciekawych rozwiązań, które sprawdzają się nie tylko w edukacji, co można było zauważyć jakiś czas temu, ale także w biznesie. Wspierają one wiele obszarów HR, m.in. onboarding, rozwój pracowników, zarządzanie czy dzielenie się wiedzą. Podpowiadamy, jak efektywnie wykorzystać platformy w swojej organizacji.

Skuteczny onboarding pracownika dzięki e-learningowi

Pierwszy dzień w nowym miejscu pracy jest zawsze sporym wyzwaniem zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Dlatego wymaga on odpowiedniego przygotowania, aby każda osoba otrzymała odpowiednie wsparcie ze strony bardziej doświadczonych osób. Kompleksowe wdrożenie pozwoli na szybką adaptację do nowego środowiska. Dzięki temu stres związany z początkami w nowej pracy wcale nie będzie tak uciążliwy. Onboarding to długi proces, który powinien się rozpocząć w zasadzie od razu po zakończonej rekrutacji. Podczas niego należy przedstawić nie tylko zakres obowiązków, ale także procedury i zasady, jakie panują w danym miejscu.

Niezależnie od tego, czy w Twojej organizacji przeważa praca stacjonarna czy zdalna, wdrożenie nowoczesnej platformy e-learningowej dla biznesu, aby prowadzić onboarding online, to świetny pomysł. Z pewnością zoptymalizuje to dotychczasowy proces wdrożeń. Przygotuj ścieżki onboardingowe zarówno ogólne, zawierające m.in. informacje na temat misji, wartości czy obowiązujących procedur, jak i na poszczególne stanowiska.

To nie tylko sposób na przekazanie wiedzy, ale nawet jej sprawdzenie – umożliwi to intuicyjny kreator testów. Platforma pozwoli Ci również zbadać satysfakcję po onboardingu, dzięki kreatorowi ankiet.

Ciekawe i wygodne szkolenia dla pracowników i nie tylko

Szkolenia nie powinny ograniczać się wyłącznie do nowych pracowników. Każdy pracodawca musi mieć na uwadze, że onboarding nie może być ostatnią formą „inwestowania” czasu w wiedzę osób zatrudnionych w firmie. W dzisiejszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na rozwój osobisty. Pracownicy przyznają, że jest to czynnik, który podtrzymuje motywację na wysokim poziomie. Dlatego warto przewidzieć w ciągu każdego roku wiele rozmaitych szkoleń dla całego zespołu. Platforma e-learningowa z katalogiem szkoleń gotowych sprawdzi się w tym przypadku doskonale.

Przede wszystkim platformy e-learningowe rozwiązują wiele problemów związanych z organizacją eventu szkoleniowego. Już nie trzeba martwić się o skomplikowane kwestie logistyczne. Zakwaterowanie uczestników szkolenia, wyżywienie, wybór sali konferencyjnej, dojazd szkoleniowców – te kwestie już na samym starcie pozostają poza naszym obszarem zmartwień. Szkolenia online to ogromna wygoda, która będzie doceniona przez wszystkich. Można odbywać je w dowolnym miejscu, a osoby uczestniczące w nich nie czują w żaden sposób przytłoczenia sytuacją, co jest świetne m.in. w przypadku introwertyków. Co więcej, do wszystkich materiałów i szkoleń można później swobodnie wracać. Jest to idealny wybór zarówno w przypadku szkoleń dotyczących kompetencji miękkich, jak i wdrażających w zagadnienia produktowe czy proceduralne.

Chcesz postawić na sprawdzoną platformę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Jeśli zależy Ci na profesjonalizmie i nie chcesz wydawać pieniędzy w błoto, skorzystaj ze sprawdzonych i polecanych rozwiązań. Wypełnij formularz i zobacz, jak wyglądają gotowe szkolenia e-learningowe dla firm oraz jak mogą wesprzeć procesy HR w Twojej organizacji. Z oferty korzystają duże oraz średnie firmy i instytucje, które w szczególny sposób dbają o rozwój swoich pracowników. Jeśli i ty chcesz wyposażyć zatrudnionych w najlepszej jakości wiedzę, usprawnić proces onboardingu, ujednolicić wiedzę w rozproszonych zespołach, nie ma lepszego rozwiązania niż platforma Dolineo.

Baza wiedzy dla pracowników

Wiele przedsiębiorstw zastanawia się nad samodzielnym tworzeniem szkoleń. Prawda jest jednak taka, że dużo tematów jest uniwersalnych dla wielu branż. Dolineo stanowi bibliotekę 170 szkoleń z obszarów: rodo i bezpieczeństwa, rozwoju osobistego, obsługi klienta, sprzedaży, zarządzania oraz planowania pracy. Dzięki dostępowi do takiego zestawu wiedzy, pracownicy mogą polepszyć swoje umiejętności twarde i miękkie, co z pewnością będzie dodatkowym atutem pracy w firmie.

Każde szkolenie zawiera od kilku do kilkunastu filmików przygotowanych w przystępnej formie, pełnych wiedzy i przykładów. Przeszkolenie pracownika z danego obszaru nie tylko poprawi jego kompetencje, ale – co ważne w kontekście całego biznesu – może wznieść Twoją firmę na wyższy poziom. W końcu nie od dziś wiadomo, że doświadczony i profesjonalny pracownik to lepsze wyniki dla całego przedsiębiorstwa. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości e-learning, z którego każdy może czerpać wiedzę przydatną w codziennym życiu i pracy.