Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Ubezpieczenie firmy – co warto o tym wiedzieć?

Ubezpieczenie firmy

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie? Czym jest odpowiedzialność cywilna i od zdarzeń losowych? Poniżej kompendium wiedzy na temat ubezpieczenia Twojej firmy oraz pracowników. Sprawdź szczegóły!

  1. Ubezpieczenie firmy – co warto o nim wiedzieć?
  2. Ubezpieczenie samochodu służbowego – podstawowe informacje
  3. Ubezpieczenie średnich przedsiębiorstw
  4. Wybierz najlepsze ubezpieczenie dla firmy

Ubezpieczenie firmy – co warto o nim wiedzieć?

Co w sytuacji, gdy klient zrobi sobie krzywdę i złamie nogę na schodach? Albo gdy na terenie firmy dojdzie do wypadku z winy pracownika? Aby zniwelować przykre skutki tych wydarzeń warto mieć polisę, która pomoże Ci zaoszczędzić zarówno nerwy jak i pieniądze. Ubezpieczeniu warto poddać również mienie firmowe, w tym np. sprzęt IT. Słowem – warto zainteresować się ubezpieczeniem mienia firmy.

Ubezpieczenie samochodu służbowego – podstawowe informacje

Ubezpieczenie firmowego auta może być w praktyce o wiele droższe niż w przypadku swojego prywatnego pojazdu. Z czego wynika ta dysproporcja w wysokości składek? Otóż auta służbowego są często o wiele powszechniej eksploatowane niż w przypadku swojego własnego auta. Co jeszcze powinno cechować ubezpieczenie firmy?

Jeśli jesteś posiadaczem firmy – auto możesz wpisać do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych – w efekcie będzie ono podlegać amortyzacji. Wówczas wszelkie koszty, które będą dotyczyć utrzymania pojazdu mogą być wliczane w koszty uzyskania przychodu. Polisa OC jak i NNW może tutaj również zostać wliczona.

Ubezpieczenie średnich przedsiębiorstw

Ubezpieczenie małych i średnich firm – MŚP – pozwala ubezpieczyć przedsiębiorstwo od pożaru czy innych zdarzeń losowych. Dotyczy to także kradzieży z włamaniem lub ewentualnego rozboju.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej np. za produkt czy wypadki przy pracy to kolejny aspekt takich ubezpieczeń dla firm. Assistance z kolei obejmuje swoim zakresem działania także wsparcie techniczne dotyczące specjalistów, medyków i innych specjalistów. Ubezpieczenie dla firm budowlanych obejmuje także następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Wybierz najlepsze ubezpieczenie dla firmy

Sprawdź też co cechuje grupowe ubezpieczenie pracowników na życie. Zdrowie personelu oraz mienie firmy to kluczowa wartość podczas poszukiwań odpowiedniego ubezpieczenia. Praktyka jednoznacznie dowodzi, że oszczędność na ubezpieczeniu może spowodować przykre skutki, szczególnie w sytuacji, gdy dojdzie do kradzieży, wypadku czy zniszczenia służbowego mienia. Warto wykorzystać czas na znalezienie firmy ubezpieczeniowej, która będzie godna zaufania.