Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Dlaczego warto mieć opcję wynajmu w ofercie sklepu online?

Wypożyczalnia sprzętu

Zajmujesz się sprzedażą sprzętu muzycznego lub sportowego? Jeśli chcesz rozwijać swój biznes, pozyskując nowych klientów i zwiększając zyski, rozważ dywersyfikację swojej oferty. W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszą się wypożyczalnie sprzętu. Czy myślałeś kiedyś o tym, że w ramach swojej działalności mógłbyś nie tylko sprzedawać, ale też wynajmować produkty? Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie!

Wypożyczalnia sprzętu w sklepie online – czy warto?

Sprzęt muzyczny i sportowy kupują przedstawiciele różnych grup społecznych. Odbiorcami są nie tylko doświadczeni muzycy, ale też osoby, które dopiero uczą się grać na danym instrumencie lub rozpoczynają przygodę ze sportem. Klienci mają różne możliwości finansowe i niestety często mogą zrezygnować z zakupu ze względu na niewystarczającą ilość środków. Pomocne są obniżki, rabaty i inne promocje, ale nie każdego zdołają przekonać do zakupu.

Coraz więcej przedsiębiorców z branży decyduje się na uruchomienie usługi wynajmu instrumentów muzycznych lub sprzętu rekreacyjnego i sportowego. Takie rozwiązanie można wdrożyć samodzielnie, ale jeszcze wygodniejszą opcją jest wejście we współpracę z profesjonalną wypożyczalnią sprzętu online. W ten sposób udostępnia się część swoich zasobów nowej, szerokiej grupie klientów w bezpieczny i zautomatyzowany sposób.

Opcja jest szczególnie popularna wśród konsumentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą kupować instrumentu lub sprzętu. Są to najczęściej osoby o ograniczonym budżecie, uczące się dopiero gry, potrzebujące sprzętu jedynie na krótszy okres (np. na występ, trasę koncertową) czy też poszukujące idealnego modelu i testujące różne produkty. Ci i inni potencjalni klienci mogą trafić na Twoją stronę, ale ją zaraz opuścić. Warto ich zatrzymać, proponując wygodne, opłacalne rozwiązanie.

Jakie korzyści daje wynajem sprzętu w ramach sklepu online?

Wynajem instrumentów lub sprzętu sportowego w ramach sklepu online daje wiele wymiernych korzyści. Szczególnie wygodnym wariantem jest kooperacja z wypożyczalnią, która posiada odpowiednie doświadczenie, systemy i zajmie się wszystkimi formalnościami. Do największych zalet takiej współpracy zaliczają się:

  • możliwość otwarcia nowego kanału sprzedaży (wynajem z opcją wykupu – kiedy wypożyczony sprzęt się spodoba, klient może go nabyć od razu lub w systemie ratalnym). Wypożyczalnia w momencie zawarcia umowy najmu z Klientem kupuje od Sklepu Partnerskiego wybrany przez Klienta sprzęt, a więc z punktu widzenia Sklepu jest to dodatkowa sprzedaż;
  • pozyskanie nowej grupy klientów, którzy nie zdecydowaliby się na zakup płacąc 100% ceny z góry (opcja testów, alternatywne finansowanie itp.);
  • zdobycie stałych klientów, systematycznie wynajmujących coraz bardziej zaawansowane produkty z oferty sklepu;
  • uzyskanie dodatkowego źródła zaopatrzenia w towary (sprzęt używany, powracający z wynajmów – na jednym produkcie można wielokrotnie zarabiać);
  • dodatkowa promocja oferty sklepu na platformie internetowej wypożyczalni oraz w mediach społecznościowych oraz w innych platformach, np. Ceneo, Google Shopping; Shopee, etc.
  • możliwość dodatkowej, bezzwrotnej sprzedaży wielu dodatkowych akcesoriów w ramach oferty wypożyczenia „Głównego Produktu Najmu”;
  • opcja sprzedaży dodatkowych usług w ramach pakietów wynajmu (np. kursy nauki, płatna obsługa techniczna, doradztwo w zakresie obsługi sprzętu).

Wprowadzenie takiej usługi pozwala w prosty sposób zwiększyć zarobki oraz przyczynia się do rozwoju całej działalności. To ogromna szansa dla przedsiębiorców, szczególnie w dobie kryzysu, gdy klienci zaczynają już coraz ostrożniej wydawać pieniądze.

Jak działa wynajem sprzętu online?

Wynajem sprzętu online warto prowadzić z doświadczoną wypożyczalnią internetową, taką jak np. G4 Rent. Firma współpracuje ze sklepami z całej Polski – więcej szczegółów można znaleźć na: https://g4.rent/sklepy-partnerskie.

Wypożyczalnia tworzy bazę produktów, z której klienci wybierają instrumenty lub sprzęt. Po wypełnieniu formularza, dopełnieniu formalności i uregulowaniu pierwszej płatności są one przygotowane do odbioru w danym punkcie albo wysyłane kurierem. Czas trwania usługi ustala się przy podpisaniu umowy (nie krótszy niż 1 miesiąc), wraz z tzw. minimalnym okresem najmu – im jest dłuższy, tym niższa jest miesięczna rata abonamentu. Po jego zakończeniu można oddać i wypożyczyć kolejny sprzęt. Kiedy wyjątkowo się spodoba, klient może go wykupić płacąc z góry albo poczekać, aż spłaci całą należność w ratach i wykupi sprzęt z 1 zł. Przy okazji oferowane są dodatkowe akcesoria i usługi, a także wsparcie doświadczonych specjalistów.

Pełną ofertę wypożyczalni G4 Rent można sprawdzić na stronie: https://g4.rent/.