Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Jak przeglądać Internet w 2021, czyli sprawdzamy najnowsze wersje przeglądarek internetowych

Jak przeglądać Internet

Przeglądarka internetowa to podstawowe narzędzie dla wszystkich osób, które chcą korzystać z sieci. Bez przeglądarki granie w gry online, płacenie rachunków przez Internet, czy też korzystanie z portali rozrywkowych jest praktycznie niemożliwe. Jakie przeglądarki internetowe są obecnie najpopularniejsze?

Które przeglądarki internetowe są najczęściej używane w Polsce?

Jeśli chodzi o przeglądarki internetowe, ranking najczęściej wybieranych przeglądarek w Polsce otwiera Google Chrome. Na jej użytkowanie decyduje się ponad 70 proc. wszystkich Internautów. Pozostałe przeglądarki są rzadziej używane, jednak nie oznacza to, że są mniej funkcjonalne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze przeglądarki?

 Przeglądarka internetowa jest funkcjonalna, gdy umożliwia wygodne poruszanie się pomiędzy kartami. Strony powinny ładować się szybko. Ponadto ważne jest sprawdzenie, czy wybrana aplikacja umożliwia blokowanie wyskakujących okien i reklam, które są prawdziwą zmorą użytkowników. Równie istotne jest przyjrzenie się możliwości zapisywania haseł w przeglądarce oraz podpowiedzi ulubionych stron na karcie startowej. Spełnienie tych warunków sprawia, że użytkownicy poruszają się po sieci szybko i sprawnie.

Oto lista najpopularniejszych przeglądarek internetowych w Polsce:

Google Chrome

Google Chrome jest ceniona za szybkie działanie i dużą liczbę dostępnych rozszerzeń. Funkcjonalność przeglądarki zwiększa możliwość synchronizacji Chrome na komputerze z domyślną przeglądarką Google na telefonach z systemem Android. Dzięki połączeniu przeglądarek z poziomu różnych urządzeń użytkownik ma dostęp do tych samych haseł i funkcji.

Użytkownicy Google Chrome narzekają, że przeglądarka spowalnia działanie starszych komputerów i telefonów. Jej tendencja do zużywania dużych ilości RAM sprawia, że otwarcie większej ilości kart pracy uniemożliwia korzystanie z innych funkcji przeglądarki.

Więcej newsów technologicznych: https://nano.komputronik.pl

Mozilla Firefox

Przeglądarka z charakterystycznym lisem w logo jest uznawana przez użytkowników za najwygodniejszą i najbardziej przemyślaną. Duża liczba rozszerzeń pozwala przystosować Mozillę do indywidualnych preferencji użytkownika. Dzięki temu można wykorzystywać ją zarówno do pracy, nauki, jak i rozrywki. Atutem Firefoxa jest solidna ochrona prywatności i możliwość korzystania z narzędzi programistycznych.

Opera

Opera zajmuje trzecie miejsce na podium najpopularniejszych przeglądarek internetowych w Polsce. Osoby, które z niej korzystają, cenią sobie szybki dostęp do serwisów społecznościowych i przesyłania wiadomości bez wychodzenia z przeglądanej strony.

Sprawdź ofertę laptopów do uniwersalnego użytku i wygodnego przeglądania Internetu w sklepie Komputronik: https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/laptopy-do-domu

Użytkownicy Opery cenią sobie przede wszystkim funkcje ochrony prywatności. Opera blokuje śledzenie i natrętne reklamy. Dzięki temu poruszanie się po stronach internetowych przestaje być frustrujące z powodu nadmiaru wyskakujących okienek. Minusem Opery jest nieco wolniejsze działanie w porównaniu do innych przeglądarek nawet po uruchomieniu funkcji Opera Turbo. Plusem jest za to tryb oszczędzania energii.

Safari

Popularność przeglądarki Safari jest mniejsza, gdyż jest to przeglądarka dedykowana na sprzęty firmy Apple. Korzystają z niej głównie właściciele MacBooków i iPhone’ów. Safari wyróżnia się prostym i intuicyjnym interfejsem oraz szybkością działania. Przeglądarka jest ceniona również za stabilność pracy i możliwość sprawnego przechodzenia pomiędzy poszczególnymi kartami.

Czy Safari ma jakieś wady? Minusem przeglądarki jest możliwość używania jej wyłącznie na urządzeniach Apple. Użytkownicy zwykłych PC i laptopów nie mogą jej zainstalować na swoich sprzętach. Z tego powodu popularność Safari jest znacznie niższa niż choćby Google Chrome, Mozilli i Opery.