Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Naucz się tworzyć cyfrowe produkty dla biznesu

User Experience

Cyfrowe produkty dla biznesu spełnią swoją rolę wyłącznie wtedy, kiedy będą użyteczne, funkcjonalne i przyjazne dla użytkownika. Aby je stworzyć, wystarczy bazować na zasadach UX, czyli User Experience. Samodzielne opanowanie wiedzy i umiejętności z tego zakresu nie należy jednak do najprostszych. Rozwiązaniem okazuje się być dobry kurs UX, który warto ukończyć, aby być naprawdę solidnym User Designerem. Czego można dowiedzieć się na kursie User Experience?Jaką formę może mieć tego rodzaju kurs?

Co to jest User Experience?

Zacznijmy od którego wyjaśnienia czym jest User Experience. Mówiąc najprościej, to projektowanie, które ukierunkowane jest na użytkownika.Uwzględnia więc jego potrzeby, oczekiwania i preferencje. Stosując zasady UX, można z powodzeniem tworzyć cieszące się uznaniem klientów:

  • aplikacje mobilne;
  • serwisy transakcyjne;
  • sklepy internetowe.

Jest to dziedzina interdyscyplinarna, która korzysta między innymi z psychologii, ergonomii, sztuki. Można śmiało powiedzieć, że UX wprowadza nową jakość, która gwarantuje satysfakcję klientów.

Jakie cechy posiada produkt dobry według UX?

Zgodnie z zasadami User Experience produkt powinien być nie tylko użyteczny, ale również:

  • funkcjonalny;
  • wiarygodny;
  • atrakcyjny;
  • dostępny;
  • wartościowy.

Bardzo ważne jest, aby jego znalezienie nie sprawiało większych problemów. Dobry kurs UX to najlepszy wybór, jeśli chcesz na ten temat dowiedzieć się więcej. Prowadzący dokładnie wyjaśni, na jakie cechy produkty należy szczególnie zwracać uwagę, aby został on pozytywnie oceniony przez odbiorców.

Jaki kurs UX wybrać?

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego,aby postawić na kurs dopasowany do własnych umiejętności i wiedzy w zakresie User Experience. Musisz bowiem pamiętać, że szkolenia w tym zakresie prowadzone są na różnych stopniach zaawansowania. Jeśli jeszcze nie miałeś do czynienia z UX, zdecyduj się na kurs podstawowy. Również ci naprawdę zaawansowani, którzy chcą poszerzać swój warsztat znajdą szkolenie odpowiednie dla siebie. Należy także postawić na kurs UX prowadzony przez wysokiej klasy fachowców. To gwarancja wysokiej jakości kształcenia, bez której trudno liczyć na efekty. Dobrym wyborem są szkolenia certyfikowane, których ukończenie pozwala na uzyskanie dokumenty potwierdzającego posiadaną wiedzę i umiejętności.

Jak prowadzone są kursy UX?

Obecnie bardzo popularną formą kształcenia jest kształcenie online. Posiada ono wiele zalet, które sprawiają, że chętnych do skorzystania z naszej formy zdobywania wiedzy nie brakuje. Również kursy z zakresu User Experience prowadzone są za pośrednictwem Internetu. Ich jakość nie odbiega od jakości szkoleń stacjonarnych. Decydując się na taki kurs UX, nie trzeba w ogóle wychodzić z domu. Uczestniczyć można w nim niezależnie od miejsca pobytu. W efekcie nie trzeba martwić się dodatkowymi kosztami związanymi z koniecznością dojazdu na szkolenie i noclegiem, jeśli kurs odbywałby się z dala od miejsca zamieszkania. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na dalsze kształcenie.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://uxupgrade.pl