Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Internet Pieniądze

Nowy wygląd stron logowania w PKO BP i bezpłatne przelewy do ZUS i US

pko bank polski

Jak poinformował PKO Bank Polski, już w sierpniu klienci otrzymają dostęp do nowej odsłony panelu logowania do serwisu internetowego iPKO i usługi Płacę z iPKO. Dodatkowo we wrześniu, klienci skorzystają z dodatkowych zabezpieczeń swojej bankowości elektronicznej. Bank PKO BP informuje także o bezpłatnych przelewach do Urzędu Skarbowego i ZUS-u. Więcej szczegółów poniżej.

Nowy wygląd stron logowania

Nowe strony logowania do serwisu iPKO i Płacę z iPKO ukażą się klientom banku PKO Bank Polski już w sierpniu. Jakie zmiany zostaną wprowadzone?

  • Strony logowania dostosują swój wygląd do wielkości urządzenia na którym będą przeglądane. Dotyczy to zarówno urządzeń stacjonarnych – komputerów, jak urządzeń mobilnych – tabletów i smartfonów.
  • Szata graficzna zostanie odświeżona. Zostaną wprowadzone większe czcionki, przyciski i pola dla danych logowania.
  • Zakładki Pomoc, Bezpieczeństwo i Kontakt, a w nich informacje dzięki którym klienci banku znajdą przydatne artykuły o korzystaniu z bankowości internetowej.
  • Zwiększony komfort korzystania z zasobów strony dla osób niewidomych.
  • CAPTCHA- czyli ochrona dostępu do konta w iPKO i podczas logowania do panelu płatności z iPKO. Okno z dodatkową weryfikacją ukaże się tylko w sytuacjach, kiedy wg oceny banku będzie potrzebna dodatkowa weryfikacja.

PKO Bank Polski informuje, ze nie będzie wysyłać dodatkowo żadnych maili, z linkami służącymi do zalogowania się do panelu. W związku z tym należy uważać na podejrzane maile, sugerujące logowanie się za pomocą przesłanego linku.

Dodatkowe zabezpieczenia bankowości elektronicznej

Od września, klienci Banku skorzystają z nowości związanych z dyrektywą PSD2, która służy zwiększeniu bezpieczeństwa podczas korzystania z bankowości internetowej, mobilnej oraz podczas płatności zbliżeniowej:

  • Silne uwierzytelnienie (SCA, ang. Strong Customer Authentication),
  • Maskowanie haseł jednorazowych z narzędzi autoryzacji
  • Czas trwania sesji zalogowania skrócony został z 10 do 5 minut.

Bezpłatne przelewy do US i ZUS

Bank PKO BP poinformował o bezpłatnych przelewach do takich instytucji jak Urzędy Skarbowe i ZUS ( Zakład Ubezpieczeń Społecznych ). Udogodnienie to potrwa od 1 sierpnia 2019 roku do 31 października 2019 roku. Przelewy można dokonać za pomocą usługi bankowości elektronicznej i usługi bankowości telefonicznej dla Klientów indywidualnych.

Powiązane artykuły

Spadek zysku Grupy PKO BP w 2020 roku

teoriabiznesu.pl

PKO ostrzega przed oszustwem na dyrektywę PSD2

teoriabiznesu.pl

PKO Bank Polski oferuje otworzenie konta na selfie

teoriabiznesu.pl