Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Strony internetowe dla biznesu. Poznaj 3 powody, dla których warto w nie inwestować!

strony internetowe

Obecnie każdy korzysta z Internetu, szukając interesujących go informacji, produktów i usług w celu zaspokojenia swoich potrzeb. Dlatego każdy biznes stawia na podstawowe narzędzie reklamy w sieci, jakimi są strony internetowe. Dlaczego warto postawić na strony www dla swojego biznesu i jego rozwoju?

Choć od kilku lat marketing internetowy korzysta z możliwości, jakie dają social media czy Google Ads, to dalej najlepszą formą reklamy dla każdej firmy bez względu na jej wielkość są strony internetowe. Laptopy i telefony służą nam niemal w każdej dziedzinie życia – do zakupów, wyszukiwania informacji, teleporad czy do nauki języków obcych.  Przekonaj się, dlaczego warto postawić na profesjonalne strony www.

Dotrzyj do szerszego grona odbiorców

Z Internetu korzysta każdy bez względu na wiek w domu, w pracy, w szkole  czy w środkach transportu publicznego. W przeciwieństwie do social media, na których konto nie wszyscy posiadają, to każdy użytkownik sieci wchodzi na określone strony internetowe w celu zaspokojenia swoich potrzeb. Strony www bez względu na to, czy należą do wielkiego przedsiębiorstwa, czy do osoby prywatnej to nadal najlepsza, najszybsza i stosunkowo najtańsza forma reklamy oraz  sposób na dotarcie do jak najszerszego grona klientów.

Nie trać swoich klientów

Aby strony internetowe spełniły swój cel, muszą spełniać szereg wymogów sprecyzowanych przez wyszukiwarkę Google. Tworzenie stron internetowych to nie lada wyzwanie, dlatego warto powierzyć je profesjonalnym agencjom. Poza wartościową treścią i ciekawą szatą graficzną projektowanie stron www dąży do takiej ich budowy, aby były jak najbardziej intuicyjne dla użytkownika. Bardzo istotna jest tu wiedza z zakresu User Experience, czyli pozytywnych doświadczeń internauty, który wchodząc na witrynę, nie ma problemów z poruszaniem się po niej i szybko pokonuje ścieżkę klienta (customer journey), co przekłada się na wzrost sprzedaży. Z kolei tworzenie stron internetowych w sposób przypadkowy sprawia, że użytkownik gubi się na nich, zniechęca się i szybko opuszcza takie mało intuicyjne  strony internetowe, a firma bezpowrotnie traci klienta.

Czemu warto zainwestować w stronę www? Sprawdź!

Buduj swój wizerunek w sieci

Profesjonalne strony internetowe pozwalają zbudować wizerunek danej marki. Przede wszystkim strony www świadczą o profesjonalizmie firmy i stanowią jej wizytówkę, która pozwala użytkownikom szybko odnaleźć interesujące ich informacje, produkty i usługi. Poza tym strony internetowe otwierają możliwość reklamy i sprzedaży na wielu kanałach komunikacji (omnichannel) za pomocą np.: przekierowań na konta na Facebooka, Twittera czy Instagrama.

Tworzenie stron internetowych to zadanie, które wymaga wiedzy z wielu dziedzin,
w przeciwnym wypadku może przynieść więcej szkód niż korzyści. Nie mniej jednak strony www bez względu na wielkość firmy to rzecz absolutnie konieczna, aby budować jej wizerunek w sieci i dać się zauważyć jak największemu gronu klientów.