Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Lotnisko Poznań Ławica – gdzie najkorzystniej wynająć auto

port ławica

Poznań to jeden z najważniejszych ośrodków miejskich w Polsce. Mieszka w nim ponad pół miliona osób, a pobliskie lotnisko Ławica jest 7. obiektem tego typu w kraju pod względem liczby obsługiwanych pasażerów rocznie. Jednym z podstawowych środków transportu, dzięki któremu możemy dojechać z lotniska do centrum Poznania, jest wynajęty samochód. Jak wybrać w takiej sytuacji najkorzystniejszą ofertę? Czym się kierować podczas wyboru wypożyczalni?

Przejrzyste zasady wynajmu

Podstawą każdej umowy wynajmu są czytelne warunki, dzięki którym kierowca doskonale wie, ile zapłaci za wypożyczenie czy ile wynosi depozyt. Ponadto równie istotne są zasady obowiązujące w danej wypożyczalni. Potencjalny klient musi się z nimi zaznajomić jeszcze przed podpisaniem umowy, a dobra wypożyczalnia umożliwia to bez żadnej zwłoki. W ten sposób masz pewność, że nie zostaniesz obciążony dodatkowymi kosztami, o których nie miałeś wcześniej pojęcia, że mogą wystąpić (np. za uszkodzenie pojazdu czy niezwrócenie dodatkowego wyposażenia). Nierzetelne wypożyczalnie nie informują o wszystkich kosztach, dlatego należy ich unikać.

Brak limitu kilometrów

Niektóre wypożyczalnie nakładają na swoich klientów limit kilometrów. Oznacza to, że po jego przekroczeniu kierowca musi dopłacić określoną kwotę za każdy kolejny przejechany kilometr. W Flex Rent zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania i nasi klienci mogą poruszać się wypożyczonymi samochodami bez ograniczeń. Poza tym w ramach wcześniejszego zgłoszenia mogą również wyjeżdżać poza granicę naszego kraju, np. w wypadku Poznania mogą to być Niemcy.

Dodatkowe opcje

Wynajem to nie wszystko. Każdy kierowca powinien mieć możliwość skorzystania z dodatkowego sprzętu oraz usług. W wypadku wyposażenia najczęściej mówimy o fotelikach lub siedziskach dla dzieci (niezbędne dla osób podróżujących z rodziną np. w czasie wakacji). Równie przydatnym elementem wyposażenia jest oczywiście GPS, z którego pomocą łatwiej będziesz się poruszał po Poznaniu i innych miastach województwa wielkopolskiego.

W Flex Rent oferujemy także m.in. zniesienie udziału własnego. To usługa, dzięki której w razie spowodowania wypadku i szkód na pojeździe jako kierowca nie poniesiesz odpowiedzialności finansowej, o ile szkoda nie wyniesie więcej, niż limit w ubezpieczeniu. Inną ciekawą opcją jest tak zwana przedpłata paliwowa. Umożliwia ona zdanie samochodu z niepełnym bakiem, co może szczególnie do gustu przypaść osobom, które chcą niektóre formalności załatwić jeszcze przed rozpoczęciem wynajmu.

Rezerwacja online i szeroki wybór samochodów

Podróż samolotem do Poznania-Ławicy najczęściej planujesz się z większym wyprzedzeniem. W ten sposób możesz wcześniej zarezerwować samochód przez naszą stronę internetową i mieć pewność, że na miejscu będzie czekał wybrany pojazd (lub identyczny pod względem klasy). W Flex Rent stawiamy na flotę, która jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego kierowcy, czyli zarówno poszukującego małego miejskiego pojazdu, jak i bardziej wymagającego, który chce wynająć auto klasy premium czy np. kombi.

Szukasz wypożyczalni aut na lotnisku Poznań-Ławica? Sprawdź Flex Rent, gdzie ceny wynajmu zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za dobę!