Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Jazda testowa Suzuki. Gdzie warto się na nią umówić?

jazda testowa suzuki

Jazda testowa to obowiązkowy etap przed zakupem konkretnego samochodu. Pozwala ona dobrze poznać dany model, przekonać się, czy spełnia on nasze oczekiwania, a także ocenić, która wersja silnikowa i wyposażeniowa będzie dla nas optymalna. Jeśli właśnie planujesz odbyć jazdę testową Suzuki, to w pierwszej kolejności skup się na wybraniu dealera, który udostępni Ci pojazd do testów. Czym warto się tutaj kierować? Sprawdź w naszym artykule.

Duża dostępność samochodów

To podstawowe kryterium wyboru dealera, na którym warto się skupić. Im większa dostępność samochodów, tym większe będziesz mieć pole do popisu w zakresie przetestowania dokładnie takiej wersji, na jakiej Ci zależy.

Przykładowo: jeśli rozważasz zakup Suzuki Swift Sport Hybrid, to testowanie zwykłej wersji tego modelu trochę mija się z celem. Nie będziesz w stanie ocenić ponadprzeciętnej dynamiki silnika 1.4 BOOSTERJET wspomaganego układem mild hybrid, przez co wrażenia z jazdy mogą być dla Ciebie rozczarowujące.

Dużą dostępność samochodów testowych swoim klientom gwarantuje autoryzowany dealer japońskiej marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie oraz w Warszawie.

Wystarczająca ilość czasu na testy

Już na etapie umawiania się na jazdę testową Suzuki warto dopytać, na jak długo zostanie Ci udostępniony dany samochód. Wiele zależy tutaj od wspomnianej wcześniej dostępności aut – jeśli dealer ma np. tylko jedną sztukę konkretnego modelu, a kolejka chętnych do jego przetestowania jest długa, to może się okazać, że otrzymasz np. tylko pół godziny na zapoznanie się z tym autem, a to stanowczo zbyt krótko.

Jazda testowa Suzuki czy jakimkolwiek innym samochodem powinna trwać tyle, aby kierujący mógł sprawdzić dynamikę zespołu napędowego przy różnych prędkościach oraz ocenić działanie poszczególnych elementów wyposażenia. Takim przyzwoitym minimum jest około godzinna jazda.

Możliwość odbycia jazdy w różnych warunkach drogowych

Umawiając się na jazdę testową warto sobie zagwarantować możliwość sprawdzenia samochodu nie tylko w warunkach miejskich, ale także chociażby na obwodnicy czy innej trasie szybkiego ruchu.

Jest to bardzo ważne z punktu widzenia nabywcy, który planuje użytkować zakupione auto na drogach ekspresowych i autostradach, na przykład podczas rodzinnych wyjazdów na wakacje. Trzeba się upewnić, że dana wersja silnikowa, pisząc kolokwialnie, „daje radę” przy wyższych prędkościach i gwarantuje bezpieczne wyprzedzanie.

Umów się na jazdę testową w takim terminie, jaki naprawdę Ci odpowiada

To ważne, aby nie odbywać jazdy testowej „przy okazji”, wpadając na kilka minut do salonu i mając na głowie mnóstwo innych spraw do załatwienia. Warto zarezerwować sobie np. całe popołudnie, aby móc rzetelnie i ze spokojem ocenić dany samochód, a następnie podjąć przemyślaną decyzję zakupową.

Na jazdę testową Suzuki ( https://mmcars.suzuki.pl/auto/jazdy-testowe ) możesz się umówić online w jednym z salonów autoryzowanego dealera marki – MM Cars Suzuki. Zrobisz to korzystając z formularza na stronie internetowej.