Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Samochody elektryczne

Gdzie w Szczecinie znajdziemy stacje ładowania samochodów elektrycznych?

samochód elektryczny - stacja ładowania

Elektryczne samochody zdobywają co raz większa popularność na świecie oraz w Polsce. Potwierdzeniem tego może być otworzenie pierwszego salonu marki Tesla w Polsce na warszawskim Wilanowie. Rosnąca ilość e-pojazdów na drodze wiąże się z rosnącym zapotrzebowaniem na publiczne stacje ładowania w miastach.

Na pomoc kierowcom elektrycznych pojazdów przychodzi strona Plugshare.com wraz ze swoją aplikacją, która w przejrzysty sposób informuje o darmowych i płatnych stacjach ładowania samochodów na prąd. W oferowanych mapach znajdziemy stacje w Polsce jak i na całym świecie.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Szczecinie

Obecnie w Szczecinie znajduje się 25 punktów zasilania. Przedstawiciele miasta zadeklarowali, że do marca przyszłego roku ma funkcjonować 210 punktów, z czego prawie sto wybudowanych przez podmioty prywatne. Lokalizacje nowych stacji to około stu ulic, między innymi:

  • parking przy kąpielisku Arkonka,
  • Plac Dziecka,
  • ulice 1 Maja,
  • Królowej Korony Polskiej,
  • Chopina,
  • Wały Chrobrego,
  • Niepodległości,
  • Santocka.

„Sporządzając plan budowy ogólnodostępnych stacji ładowania, brano przede wszystkim pod uwagę praktyczność rozwiązań i ich lokalizację. Rozmieszczenie stacji optymalizowano tak, aby użytkowanie było z jednej strony jak najłatwiejsze, z drugiej zaś dostępne dla mieszkańców Szczecina, popularyzując tym samym elektromobilność„- wyjaśnia uzasadniając uchwałę Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina do spraw inwestycji.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych

W Szczecinie znajdziemy kilkadziesiąt punktów, w których możemy naładować swój elektryczny pojazd. Wśród nich znajdują się także darmowe stacje ładowania.

Poniżej przedstawiamy punkty ładowania samochodów elektrycznych na podstawie danych ze strony Plugshare.com

Powiązane artykuły

Stacje ładowania samochodów elektrycznych – punkty w Poznaniu i Warszawie

teoriabiznesu.pl