Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

CodeGym startuje z edukacyjną kampanią lekcji programowania w języku Java

CodeGym

CodeGym startuje z edukacyjną kampanią dla szkół średnich i uczelni wyższych, by dać uczniom i studentom szansę na gratisowe lekcji programowania w języku Java. Celem kampanii jest to, by nauka kodowania była dla uczących się dostępna cenowo oraz zachęciła ich do nauki programowania w języku Java – zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Ekipa CodeGym jest pewna stabilnej przyszłości języka Java oraz edukacji prowadzonej online. Postanowiliśmy pokazać to poprzez działanie, a nie same słowa. Odpowiadamy za dostęp do materiałów szkoleniowych wysokiej jakości. Dlatego też zdecydowaliśmy za darmo udostępnić stworzony przez nas kurs uczniom szkół średnich, studentom oraz uniwersytetom.

Kurs jest kompletnie skończony i zawiera elementy grywalizacji, co ułatwia naukę podstawowej wiedzy o programowaniu w omawianym języku. Teoria kursu ukazana została jako opowieść i przez cały czas wspierana jest praktyką. Uczestnicy kursu mogą liczyć na 1200 zadań do rozwiązania. Opierają się one na modelu stopniowym: uczniowie zaczynają od zadań najprostszych, by przyjść do najtrudniejszych.

Sam interfejs jest również bardzo prosty. Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu studenci otrzymają osobisty dostęp do swoich kont. Przygoda rozpoczyna się w momencie naciśnięcia przycisku „Start”.

Plusy CodeGym:

 • Grupa prywatna dla uczestników kursu
  Prywatna grupa dla klasy pozwala połączyć konta wszystkich studentów danej klasy w jednym miejscu. Nauczyciel jest w stanie w każdej chwili dodać uczniów do lekcji lub wykluczyć ich z zajęć.
 • 80% to praktyka
  Kurs zawiera ponad 1200 praktycznych zadań oraz ponad 500 godzin ćwiczeń programowania w języku Java.
 • E-mentor
  Uczniowie mogą skorzystać z wirtualnego mentora, czyli nauczyciela, a wręcz inteligentnego systemu, który natychmiast sprawdza rozwiązanie, udziela porad oraz pomaga poprawić błędy.
 • Kontrolowanie postępu w trakcie lekcji
  Z pomocą specjalnego narzędzia nauczyciele mają możliwość monitorowania postępu studentów na różnych poziomach kursu.
 • Tabela wyników klas
  Jest to element konkurencji. Wszyscy uczniowie kursu wyświetlani są w ogólnym rankingu.
 • Nowy, łatwy proces uczenia się
  Kurs pełen jest wizualizacji, opowieści oraz zawiera gamifikowane elementy, dzięki czemu nauka nie jest nudna, a jednocześnie przyjemna i łatwa. Ponadto w kursie występują też wiele żartów. Wszystkie te elementy motywują do dalszej nauki.
 • Integracja Intellij IDEA
  CodeGym pokazuje w jaki sposób należy pracować w jednym z najbardziej popularnych obecnie IDE: IntelliJ IDEA.
 • Zaprojektowany przez programistów dla programistów
  Przydatne techniki programowania nauczane są w określonej dla początkujących kolejności.
 • Logiczna struktura kursu
  Kurs CodeGym składa się z 600 teoretycznych lekcji. Każda z nich przedstawia temat w taki sposób, by uczeń mógł skoncentrować się na tej teorii bez rozpraszania się.

Kurs przygotowany przez CodeGym dla szkół wyższych i uniwersytetów dostępny jest od 09.10.2020 r.

O codeGym

CodeGym to platforma, której początki sięgają roku 2018, gdy powstała jako startup. Jej twórcą był entuzjasta Javy, programista Dmytro Vezhnin, który wcześniej programował i uczył programowania znajomych. W 2019 roku CodeGym cieszyło już ponad 100 000 użytkowników na całym globie. Od tego czasu programiści stale rozwijają kurs.

Więcej informacji na stronie platformy CodeGym