Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Szukasz nowej pracy jako kierowca kat. C+E?

Praca dla kierowców ciężarówek

Rynek pracy ciągle się zmienia. Jeszcze w latach 80-tych większość osób nigdy nie zmieniała pracy i pracowała w zakładzie do samej emerytury. Obecnie sytuacja znacząco się zmieniła. Szukając nowej pracy, warto kierować się warunkami, jakie oferuje pracodawca, ale też zarobkami. Dziś zastanowimy się, gdzie szukać pracy, jeżeli jest się zawodowym kierowcom i posiada się uprawnienia kat. C+E.

Praca dla kierowców ciężarówek – gdzie jej szukać?

Jeżeli jesteś kierowcą i posiadasz uprawnienia C+E, to rzeczywiście powinieneś wiedzieć, że zapotrzebowanie na rynku pracy na kierowców jest naprawdę duże. Możesz pracować na terenie Polski, ale też całej Europy. Oczywiście trzeba zadawać sobie sprawę, że praca kierowcy nie jest łatwa, wymaga dużego skupienia. Dodatkowo trzeba pamiętać, że często jest się wysyłanym na kursy kilkudniowe czy kilkutygodniowe i wraca się do domu po tygodniu czy dwóch tygodniach pracy. Warto znaleźć miejsce, gdzie rzeczywiście ma się szansę na dostanie dobrej posady. Warto sprawdzać portal pracy dedykowany branży transportowej. Masz możliwość znalezienia pracy dla kierowcy ciężarówki, ciężarówki z naczepą. Czeka też praca dla kierowcy autobusu. Przy wyborze ogłoszenia praca kierowca CE zwróć uwagę na jego formę i pamiętaj, że im bardziej przejrzyste i jasne, tym lepiej. Warto też poznać warunki. Często w ogłoszeniach można przeczytać o potencjalnych zarobkach. Niektórzy pracodawcy od razu wskazują stawkę godzinową bądź miesięczną. Czasami w ogłoszeniach widnieją widełki i np. można przeczytać, że kierowca zawodowy w danej firmie może zarobić od 6 do 8 tys. zł. W takim przypadku trzeba wiedzieć, że zarobek uzależniony jest od ilości przejechanych godzin. Pamiętaj jeszcze, by dokładnie sprawdzać wymagania. Poza ważnym prawo jazdy kat. C+E trzeba też posiadać kartę kwalifikacji kierowcy, a także badania lekarskie oraz ważne badania psychologiczne.

Gdzie najlepiej szukać pracy, gdy jest się zawodowym kierowcą?

Zapotrzebowanie na pracę kierowców jest duże. Jednocześnie pracodawcy często stawiają przed pracownikami szereg dodatkowych wymagań. Czasami poza uprawnieniami konieczna jest znajomość określonego języka obcego. Nie można również zapominać, że istotne znaczenie ma to, gdzie szukacie pracy. Portali z ogłoszeniami jest naprawdę sporo. Oczywiście można również wybrać się do urzędu pracy. Ale każdy kto, korzystał z tej ostatniej opcji wie, że ogłoszeń jest mało, a warunki w tym przypadku są niezbyt korzystne. Może np. się okazać, że choć masz wieloletnie doświadczenie, to w urzędzie pracy zaoferują Ci staż. Najlepiej więc szukać pracy na portalach dedykowanych kierowcom. Właśnie tam dostępne są aktualne oferty. Możesz też przeczytać oferowane warunki pracy, ale i konkretne wymagania. Od początku będziesz wiedzieć, czy masz szansę na zdobycie tej pracy. Ponadto masz kontakt do danego pracodawcy i możesz wypytać o dodatkowe szczegóły, które nie widnieją w ogłoszeniu.

Kto jeszcze może znaleźć pracę na portalach dla kierowców?

Praca spedytor także jest dostępna na portalach dla kierowców. Na takich portalach mogą znaleźć także pracę dyspozytorzy. Oczywiście pamiętaj, że taka praca może być dość stresująca i wymaga pełnego skupienia, a często dodatkowo wypracowania nadgodzin. Trzeba na bieżąco pomagać kierowcom w razie problemów, ale też dopilnować, by zamówienia były właściwie przygotowane. Praca dyspozytora czy spedytora jest przeznaczona dla osób pewnych siebie. Jeżeli szukasz pracy mile widziane jest doświadczenie czy studia na kierunku logistycznym.