Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Co jest zadaniem doradcy kredytowego?

finanse

W życiu każdego z nas przychodzą niespodziewane momenty i niezwykle szybkie zwroty akcji. Oznacza to, że codziennie musimy mierzyć się z przeciwnościami, a najczęstszą są niestety możliwości finansowe. Wydatki potrafią dopaść nas niezwykle szybko, a my musimy dwoić się i troić, by w jakiś sposób, sprostać ich finansowaniu. Niestety, coraz częściej nie mamy wyjścia i niezbędne jest postaranie się o odpowiednie wsparcie finansowe, którego może nam udzielić bank. Niestety polski rynek finansowy zmienia się niezwykle dynamicznie i dla każdego z nas, praktycznie niemożliwie jest bycie na bieżąco ze wszystkim produktami bankowymi, a co więcej rozeznanie się i wybór najlepszej oferty. Właśnie w tym celu warto skorzystać z usług doradcy kredytowego. Co jest jego głównym zadaniem?

Doradca kredytowy- ekspert w dziedzinie produktów bankowych

Doradca kredytowy to osoba, która posiada ogromną wiedzę z zakresu rynku finansowego, a także doskonale orientuje się w produktach bankowych i jest na bieżąco ze wszystkimi nowinkami świata finansów. Oznacza to, że jego głównym zadaniem, jest zaoferowanie swoim klientom jednego z najkorzystniejszych rozwiązań, w zakresie kredytów i innych produktów finansowych, na podstawie swojej wiedzy i zdobytego doświadczenia.

Można śmiało powiedzieć, że doradca kredytowy jest osobą obiektywną, która w pierwszej kolejności przeprowadzi z nami wywiad, a następnie na tej podstawie oceni możliwości i potrzeby swoich klientów. Na tej podstawie przedstawi im on i zaproponuje najkorzystniejsze oferty kredytowe, a także w skrupulatny sposób przedstawi zarówno ich wady jak i zalety. Każde rozwiązanie przez niego zaproponowane będzie rozwiązaniem „szytym na miarę” klienta, tak by wpasowało się ono nie tylko w jego oczekiwania, ale również w jego możliwości finansowe.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Doradca kredytowy znacznie może zwiększyć nasze szanse na kredyt. Po pierwsze dokładnie wyliczy on naszą zdolność kredytową i sprawdzi, które banki mogłyby ją zaakceptować. Następnie zaś samodzielnie sporządza wniosek o udzielenie kredytu, a to z kolei wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka, iż zostanie on odrzucony. Co więcej dzięki skorzystaniu z jego usług, będziemy mogli zaoszczędzić sporo czasu. Nie ma bowiem potrzeby jeżdżenia po kolejnych bankach i zbieraniu informacji od ich przedstawicieli- którzy jak łatwo można się domyśleć- będą faworyzowali dany bank i przedstawiali go jedynie w samych superlatywach. Kolejno doradca kredytowy często podsiada unikalną wiedzę z zakresu promocji bankowych, a także różnego rodzaju akcji, które obejmują produkty bankowe.

Dzięki temu będziemy mogli trafić na naprawdę korzystną ofertę, na której będziemy mogli wiele zyskać. Finalnie pomoc doradcy kredytowego nic nas nie kosztuje, otrzymuje on bowiem premie z banku, w którym klient zaciągnął premię. Możemy więc skorzystać z jego usług nie martwiąc się o dodatkowe koszty, które mogłyby nas obciążyć. Warto więc rozważyć taką pomoc, gdyż podjęcie złej decyzji odnośnie kredytu, może nieść za sobą przykre konsekwencje.