Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Co to jest pożyczka na dowód?

pożyczka na dowód

Niespodziewany wydatek, czy atrakcyjna promocja to najczęstsze powody, kiedy szukamy pożyczek na dowód. Czas, w jakim otrzymamy dodatkową gotówkę, ma tutaj szczególne znaczenie, dlatego polecanym rozwiązaniem są właśnie pożyczki bez zbędnych formalności. Stanowią alternatywę do kredytów bankowych, których proces przyznawania jest o wiele bardziej skomplikowany.

Czym jest pożyczka na dowód?

Założeniem pożyczki na dowód jest to, aby skrócić czas, w jakim potencjalny klient otrzyma dodatkową gotówkę na konto bankowe. Wypełnienie wniosku nie wymaga przedstawiania dodatkowych dokumentów dochodowych tj.: zaświadczenie od pracodawcy, czy wyciągi bankowe potwierdzające wpływ wynagrodzenia. Wystarczy samo oświadczenie na temat naszego zatrudnienia. Warunkiem koniecznym jest natomiast posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Cały proces odbywa się online, czyli bez wychodzenia z domu.

Pierwsza pożyczka na dowód w firmach pozabankowych najczęściej jest darmowa, co oznacza, że oddajemy dokładnie tyle samo, ile pożyczamy. Spłata zobowiązania musi nastąpić zgodnie z umową i wtedy rozwiązanie to będzie bezkosztowe. W ramach tej oferty pożyczymy niskie kwoty do kilku tysięcy złotych z terminem oddania 30 lub 61 dni.

Pożyczka na dowód może być również udzielana na raty. Co oznacza, że w ramach oferty możemy zawnioskować o wyższe kwoty. Wysokość miesięcznego zobowiązania możemy dopasować do możliwości domowego budżetu. Im dłuższy okres spłaty, tym niższe raty zapłacimy, ale jest to również związane z wyższymi kosztami, jakie poniesiemy w związku z korzystaniem z pożyczki.

Pożyczka na dowód – gdzie otrzymać?

Pożyczka na dowód to jedna z głównych ofert firm pozabankowych, której celem jest maksymalne skrócenie czasu, w jakim otrzymamy dodatkową gotówkę na konto. Podobne oferty mogą zostać przygotowane również przez bank na podstawie dotychczasowych wpływów na rachunek. Bank jednak przed wydaniem decyzji kredytowej sprawdzi naszą zdolność kredytową i zweryfikuje nasze dane w biurach informacji gospodarczych pod względem ewentualnych zaległości. Negatywne wpisy w bazach dłużników automatycznie przekreślają możliwość uzyskania pożyczki na dowód w banku. Pożyczki bankowe swoim działaniem przypominają pozabankowe oferty na raty. Nie ma jednak możliwości, aby uzyskać darmową pożyczkę w banku.

Jak zawnioskować o pożyczkę na dowód?

Każda pożyczka może różnić się kosztami w zależności od konkretnego pożyczkodawcy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zatem porównanie dostępnych opcji. Możemy korzystać z rankingów, gdzie zestawione są podstawowe parametry ofert lub portalu, który na podstawie jednego złożonego wniosku, prześle nam spersonalizowane propozycje. Samo złożenie wniosku jest bezpłatne. Cały proces nie zajmie więcej niż kilka minut. Po potwierdzeniu tożsamości i akceptacji umowy środki trafiają bezpośrednio na konto klienta.

Pożyczka na dowód – jak odbywa się weryfikacja?

Najbardziej popularnym sposobem potwierdzania tożsamości przez klienta jest przelew weryfikacyjny. Potencjalny klient, zanim skorzysta z oferty, musi wykonać przelew na 1 grosz lub 1 złoty na rachunek bankowy pożyczkodawcy. Dzięki temu możliwe będzie porównanie danych z wniosku z tymi, które widoczne są w przelewie. Inną formą weryfikacji jest zalogowanie się do aplikacji tj. Instantor. Forma ta jest już bardziej rozbudowana, bo pozwala nie tylko sprawdzić dane osobowe, ale również historię rachunku. Firma pożyczkowa może w ten sposób ocenić naszą zdolność kredytową. Dane są szyfrowane i nie są przechowywane, dlatego jest to bezpieczna forma potwierdzania tożsamości.