Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Dokumenty, kosztowności, gotówka – jak je bezpiecznie przechowywać?

pieniądze dokumenty sejf

Kiedy przechowujemy ważne dokumenty oraz pieniądze to chcemy, aby były one bardziej bezpieczne, ponieważ są one bardzo cenne dla nas. Dlatego powinniśmy się zastanowić jak je prawidłowo przechowywać, aby były odpowiednio zabezpieczone przed trafieniem w niepowołane ręce. Prowadząc firmę trzeba pamiętać, że przechowujemy wrażliwe dane naszych pracowników, dlatego za ich udostępnienie grożą nam ogromne konsekwencje prawne, ale także te finansowe. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego zabezpieczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup sejfu, ale jednak trzeba pamiętać przy wyborze, aby kupić taki, w którym zmieścimy wszystkie ważne rzeczy i dokumenty.

Jaki sejf wybrać na dokumenty?

Kiedy chcemy przechowywać większą ilość ważnych dokumentów to powinniśmy zdecydować się na szafę na dokumenty, która pomieści sporą ilość segregatorów i teczek. Przy wyborze odpowiedniej szafy na dokumenty trzeba zwrócić uwagę na rodzaj zabezpieczeń przed włamaniem, ale też, z jakiego materiału jest ona wykonana. Kiedy zdecydujemy się na szafy aktowe to mamy dużo półek do przechowywania dokumentów, ale też mamy zamek centralny, który blokuje wszystkie półki naraz. Najlepiej, aby była ona wykonana z metalu, jeżeli zależy nam na utrzymaniu trwałości, ale też unikaniu zabrudzeń na niej. Trzeba pamiętać, że na taki sejf potrzebujemy o wiele więcej miejsca w pomieszczeniu, bo szafa na dokumenty jest tak naprawdę kolejnym meblem i potrzebuje dość dużo przestrzeń, aby stać. W przypadku, kiedy ktoś zdecyduje się na jej zakup to warto odwiedzić stronę SejfExpert, gdzie można wybrać model, który nam się podoba o odpowiedniej wielkości, ale też można wybrać kolor szafy na dokumenty, który będzie pasował do naszego pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sejfu do domu?

Najważniejsze przy wyborze sejfu jest to, ile tam będziemy przechowywać pieniędzy i biżuterii. Możemy też w nich przechowywać kilka ważnych dokumentów dla nas. Najpierw powinniśmy zastanowić się, gdzie chcemy umieścić ten sejf. Może być on w ścianie, ale wtedy też musimy dokładnie określić jak ma być szeroki, ale też dokładnie zmierzyć jego wysokość. Niestety, ale do jego zamontowania będzie potrzebny otwór w ścianie, dlatego zawsze musimy sprawdzać ile miejsca mamy na niego przeznaczonego. Większe modele sejfów powinny znajdować się w szafie, dlatego ważne jest wymierzenie wielkości powierzchni, gdzie ma się znajdować sejf. Bardzo ważną kwestią jest rodzaj zamka, który zabezpiecza nasze mienie przed złodziejami. W przypadku zamków w sejfie mamy do wyboru trzy zabezpieczenia kluczykowe, szyfrowe oraz zamek elektroniczny.

Większość modeli sejfów dostępnych na rynku posiada w sobie te trzy zabezpieczenia, co powoduje, że są one lepiej chronione. Też w niektórych modelach mamy możliwość regulowania półek w sejfach na interesującą nas wysokość, która pozwoli na swobodne przechowywanie różnych rzeczy. Jedną z dodatkowych opcji, jakie możemy wybrać jest to, że nasz sejf może być odporny na ogień. Bardzo ważne, aby sejf był wykonany z dobrego materiału, który jest trudny do zniszczenia. Dobrą opcją jest się zdecydowanie na mini sejf, kiedy nie mamy dużej ilości rzeczy do przechowywania. Można go kupić do zabudowy, ale też może być wolnostojący i ma formę takiej skrytki pocztowej. Najczęściej jest ona zabezpieczona na zamek elektryczny lub klucz. Kiedy interesują nas poszczególne typy sejfów to należy zajrzeć na stronę SejfExpert, gdzie jest ich szeroki wybór zależny od preferencji kupującego.