Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Czy można wskazać jedną, najlepszą giełdę kryptowalut? Zobaczmy! 

Czy istnieje jedna, uniwersalna odpowiedź na pytanie o to, jaka giełda kryptowalut jest najlepsza? Niestety nie. Użytkownicy mają do swojej dyspozycji dziesiątki, a może i setki ciekawych platform. Jak wybrać tę najlepszą? O tym w dalszej części artykułu! 

Godna zaufania giełda kryptowalut – czym powinna się charakteryzować?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że takie serwisy obracają kryptowalutami, które są warte miliony, a nierzadko miliardy dolarów. Jeśli cenimy sobie długotrwałą, stabilną współpracę, warto dokładnie sprawdzić dostępne na rynku opcje. 

Na jakie cechy giełd krypto zwrócić szczególną uwagę? Dokładnie przeanalizuj ich:

  • Bezpieczeństwo – to fundament, bez którego nie da się stworzyć stabilnej, godnej zaufania platformy. Po stronie rozwiązań technicznych warto zwrócić uwagę na weryfikację dwuetapową, ponawiane audyty bezpieczeństwa, czy zgodność z dyrektywą V AML. Dobrze byłoby też, gdyby serwis miał wykupione ubezpieczenie do jak najwyższej kwoty oraz by helpdesk działał w języku polskim. Atutem będzie też dedykowana, cyklicznie aktualizowana, aplikacja na urządzenia mobilne.
  • Transparentność – bez względu na to, czy jest to najpopularniejsza giełda kryptowalut na świecie, czy niszowy, ale dobrze przyjęty przez społeczność projekt, powinniśmy mieć łatwy dostęp do informacji o strukturze operacyjnej, wysokości opłat i prowizji oraz historii transakcji.
  • Różnorodność oferty – nawet niezwykle atrakcyjna graficznie, ze świetną aplikacją i niskimi marżami giełda, będzie świecić pustkami, jeśli nie będzie można handlować tam popularnymi kryptowalutami. Rządzi tutaj prosta zasada: im więcej, tym lepiej! Przecież ekosystem krypto to nie tylko Bitcoin i Ethereum, ale i inne, niszowe projekty tworzone przez społeczność. Zdaniem wielu osób szeroka oferta to kluczowa cecha najlepszych giełd kryptowalut
  • Wsparcie dla języka polskiego – mimo tego, że angielski to język globalny, z którym mamy styczność każdego dnia, to jednak dobrze byłoby, gdyby taka platforma miała polski interface. Szczególnie docenią to nowi gracze, którzy dopiero uczą się specjalistycznych terminów.

Jakim giełdom kryptowalut warto dać szansę w 2023 roku? 

Rynek kryptowalut to obecnie dojrzały ekosystem, gdzie można znaleźć wiele świetnych serwisów, za pośrednictwem których każdy z nas może szybko rozpocząć handel krypto. Poniżej prezentujemy pięć godnych uwagi portali:

  • Binance: to jedna z największych i najbardziej popularnych giełd kryptowalut na świecie. Oferuje szeroki wybór cyfrowych środków płatniczych, zaawansowane narzędzia do analizy technicznej, a także usługi takie jak staking, pożyczki i futures. Serwis jest również znany z ciągłego wprowadzania nowych funkcji.
  • Coinbase: to giełda kryptowalut, która słynie z prostej obsługi, dzięki czemu jest częstym wyborem wśród początkujących. Oferuje łatwy dostęp do najpopularniejszych krypto. Serwis rozwija też swoją bazę wiedzy, co na pewno pomoże nam szybko rozumieć zależności rządzące tym ekosystemem.
  • Kraken: jest giełdą o ugruntowanej pozycji na rynku. Słynie z bezpieczeństwa i różnorodnej oferty. Oferuje handel wieloma kryptowalutami, a także handel na margin i futures. 
  • Gemini: platforma kładzie ogromny nacisk zgodność z regulacjami prawnymi, które dotyczą kryptowalut. Poza tym oferuje handel licznymi cyfrowymi środkami. Znajdziemy tam nie tylko BTC, ale i inne, niszowe projekty.
  • Bitstamp: to jedna z najstarszych giełd kryptowalut, założona w 2011 roku. Znana jest ze swojej niezawodności, stabilności i zgodności z europejskimi regulacjami prawnymi. Co warto podkreślić, serwis doceniają nie tylko użytkownicy prywatni, ale i zawodowi traderzy!