Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Mieszkania deweloperskie: dlaczego warto w nie inwestować?

nowe mieszkania

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, być może największa w naszym życiu. Zanim zrealizujesz transakcję, upewnij się, że jest całkowicie bezpieczna. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, przeglądając oferty mieszkań deweloperskich!

 Jeśli stawiasz bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, pamiętaj, że rękojmia dewelopera obejmuje odpowiedzialność za stwierdzone wady fizyczne i usterki. Nowe mieszkania często znajdują się w niskich, 3-4 piętrowych budynkach z windami. Dzięki temu możesz liczyć na kameralną atmosferę. Zobacz, czym kierować się przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego!

 Mieszkania na sprzedaż: co warto wiedzieć?

Niezależnie od tego, czy przeglądasz ogłoszenia mieszkań, czy domów na sprzedaż, zwróć uwagę na lokalizację. Zastanów się, czy chcesz mieszkać w centrum, czy na przedmieściach.

Mieszkania deweloperskie są nowe i świeże. Nie musisz ich remontować, dodatkowo sam decydujesz o wystroju wnętrza. Nowe mieszkanie możesz urządzić i wykończyć według własnych potrzeb i gustu.

Zanim zaczniesz szukać nieruchomości, pomyśl, jaki metraż Cię interesuje. Zastanów się, czy chcesz kupić mieszkanie z ogródkiem, loggią lub balkonem. W ten sposób zawęzisz pole poszukiwań i łatwiej podejmiesz ostateczną decyzję.

Stylowe oświetlenie, windy, place zabaw, alejki, nowoczesne rozwiązania technologiczne, komórki lokatorskie i parkingi podziemne to kolejne zalety mieszkań z rynku pierwotnego. Wspomniane elementy zwiększają komfort codziennego życia.

Jak wybrać firmę deweloperską?

Jeśli interesują Cię nowe mieszkania, zweryfikuj firmę deweloperską. Sprawdź, jak wygląda jej sytuacja finansowa. Zapytaj, w jaki sposób deweloper finansuje daną inwestycję. Większość firm deweloperskich korzysta z kredytów hipotecznych, niektóre budują za gotówkę.

Ponadto zweryfikuj doświadczenie dewelopera. Sprawdź, jak długo działa na rynku. Poszukaj też informacji na jego temat w Krajowym Rejestrze Sądowym i Polskim Związku Firm Deweloperskich. Możesz też popytać wśród znajomych i rodziny, czy ktoś współpracował z danym deweloperem.

Wiele osób szuka mieszkań na sprzedaż w stanie deweloperskim. Standardowy lokal obejmuje betonową wylewkę, tynk gipsowy, drzwi, okna i niezbędne instalacje. Dzięki temu klient nie musi już szukać ekipy remontowo-budowlanej.

Domy na sprzedaż: na co zwrócić uwagę?

Dom kojarzy się z niezależnością, swobodą, wygodą, ciszą i spokojem. Szukając wymarzonej nieruchomości, nie kieruj się tylko ceną. Zwróć uwagę na jakość, która wpływa na bezpieczeństwo i trwałość.

Nowe domy powstają często na obrzeżach miast, dobrze skomunikowanych z centrum. Większość deweloperów proponuje pełną infrastrukturę: światłowody, wygodne podjazdy, profesjonalny system nawadniania działki, piece lub centralne ogrzewanie. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz już szukać działki, ani ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Kupując dom, weź też pod uwagę jakość dróg, tereny zielone, dodatkowe miejsce parkingowe, place zabaw, a także bliskość sklepów i lokali. Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy ośrodek zdrowia, szkoła i przedszkole. Zobacz, czy deweloper zadbał o miejsce wypoczynku i rekreacji.