Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Sposób na szybką sprzedaż mieszkania

Szybka sprzedaz mieszkania

Powiedzenie „czas to pieniądz” jest adekwatne zwłaszcza w odniesieniu do sytuacji, w których ważna jest dla nas szybka sprzedaż mieszkania. To właśnie wtedy szczególnie stawiamy na to, aby procedura pozwalała na zaoszczędzenie czasu, a jednocześnie zdobycie jak najlepszej kwoty i to przelewem natychmiastowym. Sprzedaż mieszkania za gotówkę jest więc rozwiązaniem niezawodnym, jeśli zależy nam na sprawnym przeprowadzeniu transakcji. Przygotowując się do tego typu operacji, należy pamiętać o tym, że samodzielne poszukiwanie kupca wymaga wysiłku. Jednocześnie konieczne jest nabycie odpowiedniej wiedzy, która ulepszy cały proces i da nam możliwość na lepsze określenie, w jakich warunkach zdołamy sprzedać nieruchomość szybko.

Realna wycena

Przedstawiając w ofercie realną cenę nieruchomości mamy większą szansę na szybkie sprzedanie mieszkania. Zbyt wygórowana cena może sprawić, że wiele osób nawet nie zajrzy do Twojej oferty. Warto również przedstawić prawdziwe informacje o lokum. Jeśli wymaga remontu, napisz o tym.

Fakt ten i tak wyjdzie na jaw podczas oglądania parceli, więc umieszczanie informacji o tym w ogłoszeniu pozwoli wszystkim na rzeczywiste zaoszczędzenie czasu, jeśli potencjalny nabywca nie jest zainteresowany przeprowadzaniem remontu. Z podobnego względu nie należy koloryzować opisu lokalizacji mieszkania np. poprzez umieszczanie informacji o tym, że okolica jest „cicha”, jeśli mieszkanie np. jest umieszczone koło głównej arterii miasta.

Jak wpłynąć na wysokość ceny mieszkania?

Jeśli chcesz sprzedać zaniedbaną nieruchomość, klienci mogą postrzegać jej wartość niżej. Wielu klientów patrzy oczami i nieporządek negatywnie wpływa na ich postrzeganie. Jednocześnie bardzo łatwo można wykorzystać to na swoją korzyść i sprawić, aby zasadne było wystawienie nieruchomości za wyższą kwotę.

Należy pamiętać o:

  • Wysprzątaniu mieszkania – najbardziej podstawowa, pozornie oczywista sprawa w wielu przypadkach nie jest tak zrozumiała, jak mogłoby się wydawać. Wielu sprzedających zapomina o tym i zaprasza potencjalnych kontrahentów na oglądanie… bałaganu. To zdecydowanie nie pomaga. Warto dokonać szybkiego uprzątnięcia mieszkania, a także naprawienia drobnych usterek i niedoskonałości. Tu można umieścić m.in. odmalowanie ścian i inne dobre prace, które nie wymagają wielkiego wysiłku. Warto również usunąć własne elementy dekoracji, aby zwiększyć przestronność mieszkania.
  • Remoncie – w niektórych przypadkach stan mieszkania sprawia, że nie da się go sprzedać za korzystną cenę bez włożenia wyraźnego wysiłku w jego odnowienie. Jednak remont jest kosztowny i czasochłonny – jeśli jest taka możliwość, warto z niego zrezygnować, jeśli interesuje nas szybka sprzedaż mieszkania. Należy też pamiętać, że czasem pieniądze włożone w remont mogą się nam nie zwrócić, więc generalny remont mieszkania jest działaniem ryzykownym.
  • Wyróżnieniu oferty – nawet najlepsze działania upiększające mieszkanie wiele nie pomogą, jeśli nie przyciągniemy potencjalnych nabywców. Wstawienie oferty do sieci to jedno, ale zainteresowanie nią jest o wiele bardziej istotne. Konieczne jest przedstawienie profesjonalnych zdjęć mieszkania tak, aby już na pierwszy rzut oka wywołać zachwyt.

Czy jest sposób na szybką sprzedaż mieszkania za gotówkę?

Są sytuacje, w których szczególnie zależy nam na błyskawicznej sprzedaży mieszkania. Nie możemy więc pozwolić sobie nawet na drobne prace, a tym bardziej na generalny remont. Co więcej, nawet wtedy nie mamy pewności, że szybko znajdziemy chętnych na zakup nieruchomości. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być skierowanie się o pomoc do profesjonalistów zajmujących się skupem nieruchomości. Eksperci znający się na rynku mieszkaniowym są w stanie przeprowadzić bardzo szybką sprzedaż mieszkania za gotówkę.

Taką firmą jest Transakcja24h.pl. Kupując od nas mieszkanie, możesz liczyć na 90-95% wartości rynkowej nieruchomości, a także na:

  • Pomoc w kompletowaniu dokumentów.
  • Przelew gotówkowy już w chwili podpisywania umowy u notariusza.
  • Darmową wycenę oferty.
  • Pewność, że środki zostaną wypłacone.
  • Oszczędność czasu.

Na ostateczny koszt mieszkania wpływ ma wiele czynników, które są uważnie analizowane przez ekspercki skup nieruchomości.

Dlaczego warto korzystać ze skupu nieruchomości?

Skup nieruchomości oferuje nie tylko wykup mieszkania za gotówkę. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli komuś zależy na pewnym, sprawdzonym i szybkim przeprowadzeniu całej procedury. Najważniejszą zaletą z pewnością jest to, że w przeciwieństwie do agencji nieruchomości lub samodzielnego wystawiania nieruchomości, kontakt ze skupem mieszkań trwa kilka dni, nie zaś wiele miesięcy.

Co więcej, otrzymasz umowę przedwstępną zakupu nieruchomości oraz zadatek. A chwilę po podpisaniu umowy sprzedaży u notariusza, pieniądze zostaną ekspresowo wpłacone na Twoje konto. Nie zapłacisz od tej transakcji absolutnie żadnej prowizji.

sprzedaz mieszkania