Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

W jakich branżach i zawodach w Koninie najłatwiej znaleźć pracę?

praca w Koninie

Konin nie jest miastem, w którym zawsze łatwo o pracę. Dużo determinuje to, co sobą reprezentujemy, jakie mamy wykształcenie i doświadczenie w pracy. Nie zmienia to faktu, że cały czas warto kształcić się i podnosić kompetencje. Chcąc znaleźć nową pracę w Koninie, należy robić wszystko, by korzystać z dostępnych nam narzędzi. Mamy na myśli przede wszystkim ogłoszenia o pracę dostępne na portalach ogłoszeniowych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, w jakich branżach można znaleźć atrakcyjną pracę w Koninie, zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Praca na stanowisku specjalisty ds. klienta

Jednym z częściej przewijających się ogłoszeń, które można znaleźć w Koninie, jest praca na stanowisku specjalisty ds. klienta. Wynika to z tego, że zawsze będzie popyt na pracę biurową, a w dodatku zawsze jest potrzeba obsługiwania klientów, którzy przychodzą do punktu sieci komórkowej, ubezpieczyć się, wykupić wycieczkę czy też wziąć kredyt. W tym celu musi być specjalista, który dokładnie poprowadzi ich przez ten proces.

Praca na stanowisku specjalisty ds. klienta nie jest trudna fizycznie, więc może ją wykonywać potencjalnie każdy. Należy jednak zwrócić uwagę, że trzeba mieć dobrą pamięć, wysoką kulturę osobistą, która sprawi, że klient poczuje się jak u siebie i swobodnie. W dodatku jest to praca, gdzie trzeba się odznaczać sporą odpornością na stres, ponieważ w pracy może dojść do sytuacji, gdy przyjdzie nam uspokoić klienta lub coś mu wyjaśnić.

Chcąc znaleźć taką pracę, polecamy odwiedzenie https://www.gowork.pl/praca/konin;l i tam znalezienie odpowiedniego ogłoszenia. Warto w dodatku powiedzieć, że jest to praca, która oprócz podstawowej pensji oferuje nam również otrzymanie prowizji. Można więc powiedzieć, że będziemy dodatkowo nagradzani za każdy osiągnięty sukces.

Praca dla spawacza w Koninie

Kolejnym zawodem, w którym łatwo znaleźć pracę w Koninie jest zawód spawacza. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ jest to trend, który obowiązuje w całej Polsce. Osoby, które mają taki zawód, nie powinny być długo bezrobotne i wręcz praca ich znajdzie szybciej, niż oni znajdą ją sami. Praca spawacza nie jest łatwa, nie ma co tego ukrywać, ale też polega ona na dźwiganiu ciężkich rzeczy. Liczy się dokładność, umiejętność czytania rysunku technicznego i przede wszystkim uprawnienia.

Istotne jest to, że chcąc znaleźć zatrudnienie jako spawacz, można liczyć na wysokie zarobki, które pozwolą na realizację swoich planów życiowych oraz marzeń. Niektóre osoby wręcz zmieniają branżę i chcą zostać spawaczami dlatego, że jest to wejście na lepszą półkę zarobkową. Istotne jest to, jakie posiadamy certyfikaty oraz doświadczenie, natomiast przeważnie zarobki zaczynają się od 4 tys. brutto. Będąc młodą osobą w Koninie, warto pomyśleć o zostaniu spawaczem, ponieważ to bardzo poszukiwany zawód, a jeszcze bardziej poszukiwane są osoby z określonymi umiejętnościami.

Praca dla magazyniera w Koninie

W większych miastach zawsze jest potrzeba zaopatrzenia magazynów, więc wymaga to zatrudnienia ludzi. Pakowanie, sortowanie i wysyłanie towaru to podstawa na magazynie, co sprawia, że trzeba robić wszystko, by utrzymać się w danym zawodzie. Szukając pracy w Koninie, zawsze można znaleźć zatrudnienie na magazynie, chociaż jest to praca mająca swoje wady. Przede wszystkim mocno eksploatuje pod kątem fizycznym, natomiast w zamian pozwala na całkiem niezłe zarobki.

Praca magazyniera przeważnie odbywa się w trybie 3 zmianowym. Największe firmy posiadają swoje magazyny, w których trzeba zajmować się towarem, natomiast nie brakuje też lżejszej pracy, w której odnajdą się również panie. Nie można zapomnieć, że na magazynach także potrzebni są operatorzy wózków widłowych, więc można znaleźć całkiem przyjemną pracę, która będzie mniej wymagająca pod kątem fizycznym. Praca magazyniera w Koninie to gwarancja stabilnego zatrudnienia, ale też otrzymania dodatkowych benefitów w postaci taniego posiłku, karty Multisport czy też prywatnego ubezpieczenia bądź kart zniżkowych.