Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Co sprawia, że systemy fotowoltaiczne tak często pojawiają się w firmach?

systemy fotowoltaiczne

Prowadząc firmę, z pewnością nieraz stykamy się z pojęciem zrównoważonego rozwoju. Mowa tu o swoistych regułach, mających na celu wprowadzenie istotnych zmian, które mogłyby powstrzymać postępujący kryzys ekologiczny. Stopniowe ocieplanie się klimatu, prowadzące do powolnego zaniku wiosny i jesieni, topniejące lodowce czy też wysychające się rzeki to problemy spowodowane właśnie przez nadmierny rozwój przemysłu.

Nie dziwi więc fakt, że polscy przedsiębiorcy coraz chętniej zapoznają się z kartami katalogowymi LG i innych marek, oferujących nowoczesne systemy fotowoltaiczne. W przeciwieństwie do elektrowni wodnych lub wiatrowych, rozwiązanie to uchodzi bowiem za najprzystępniejsze – promienie słoneczne są w końcu obecne wszędzie. Odpowiedni projekt instalacji sprawia przy tym, że firma zwiększa swoje oszczędności, dzięki uniezależnieniu się od dostawców energii. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego naprawdę warto jest zdecydować się na takie ekologiczne rozwiązanie.

Zaspokojenie potrzeb energetycznych

Nowoczesne panele słoneczne coraz częściej zaskakują nas swoimi możliwościami. Prawdziwym liderem jest tu chińska marka Trina, oferująca moduły, odznaczające się mocą, sięgającą aż 670 W. Tego typu technologie są szczególnie przydatne w przypadku firm, odznaczających się ogromnym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, także w godzinach nocnych. Pobieraną energię możemy bowiem magazynować w sieci elektroenergetycznej, mając rok na wykorzystanie nadmiaru. W efekcie zakład jest w stanie funkcjonować także w godzinach nocnych, bez konieczności przełączania się na prąd z elektrowni. Panele Trina to także dziesięcioletnia gwarancja połączona ze znakomitą bezawaryjnością. Nie ulegają one bowiem uszkodzeniom wskutek niespokojnych warunków atmosferycznych, włącznie z silnym gradobiciem.

Przystępność cenowa

Wiele popularnych rozwiązań, jak chociażby moduły fotowoltaiczne Longi, nierzadko zaskakuje pozytywnie swoimi cenami. Nie da się bowiem ukryć, że rosnąca popularność fotowoltaiki przyczyniła się do stopniowego zwiększania przystępności tego rozwiązania. A jeśli dodamy do tego możliwość skorzystania z unijnych dotacji, koszty takiej inwestycji z pewnością okażą się znacznie niższe, niż mogłoby nam się początkowo wydawać. Nie zapominajmy również o wspomnianych na wstępie oszczędnościach. Przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji, firma nie musi płacić miesięcznie ogromnych sum za zużycie energii. W efekcie, koszty montażu paneli oraz pozostałych urządzeń zwrócą nam się stopniowo.

Prosta implementacja

Przyjazny charakter zrównoważonego rozwoju możemy też zaobserwować, przeszukując rynkowe oferty. Hurt akcesoriów do instalacji PV oferuje nam bowiem możliwość nawiązania współpracy z renomowanym integratorem. Do najbardziej rozpoznawanych firm tego typu należy chociażby BayWa r.e., zajmująca się dystrybucją nowoczesnych systemów fotowoltaicznych, udzielaniem pomocy w doborze sprzętów oraz sporządzaniu projektów, a także organizowaniem szkoleń i webinariów. Decydując się na skorzystanie z usług takiego partnera, możemy być pewni, że zlecona przez nas instalacja będzie funkcjonować w sposób prawidłowy, nie produkując przy tym zbędnych nadwyżek energii, z których i tak nie będziemy korzystać, pracując wyłącznie za dnia.